உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • new-delhi
    • »
    • Covid 19: লকডাউনেই সমাধান নেকি ? দিল্লীত বন্ধ ব্যক্তিগত কাৰ্যালয়, ৰেষ্টুৰেণ্ট ...

    Covid 19: লকডাউনেই সমাধান নেকি ? দিল্লীত বন্ধ ব্যক্তিগত কাৰ্যালয়, ৰেষ্টুৰেণ্ট ...

    File Photo

    File Photo

    অত্যাধিক কোভিড সংক্ৰমণৰ বাবে মঙলবাৰৰ পৰা দিল্লীৰ ব্যক্তিগত কাৰ্যালয়সমূহ বন্ধ আছে (কোভিড 19), ৰেষ্টুৰেণ্টবোৰো বন্ধ আছে। দিল্লী প্ৰায় লকডাউনৰ (Lockdown) মুখলৈ ঘূৰি গৈছে।

    • Share this:
    অত্যাধিক কোভিড সংক্ৰমণৰ বাবে মঙলবাৰৰ পৰা দিল্লীৰ ব্যক্তিগত কাৰ্যালয়সমূহ বন্ধ আছে (কোভিড 19), ৰেষ্টুৰেণ্টবোৰো বন্ধ আছে। দিল্লী প্ৰায় লকডাউনৰ (Lockdown) মুখলৈ ঘূৰি গৈছে। কেৱল জৰুৰীকালীন আধাৰিত কাৰ্যালয়সমূহহে খোলা থাকিব। আন সকলো কাৰ্যালয় বন্ধ থাকিব। দিল্লী চৰকাৰে আগতে ৫০ শতাংশ কৰ্মচাৰীৰ সৈতে কাৰ্যালয় চলাবলৈ অনুমতি দিছিল। কিন্তু এইবাৰ এইটো সম্পূৰ্ণৰূপে বন্ধ কৰা হৈছে।

    দিল্লীৰ দুৰ্যোগ মোকাবিল আইনৰ ওপৰত আধাৰিত কৰি, ই কৈছে যে জৰুৰীকালীন সেৱা প্ৰদান কৰা ব্যক্তিগত কাৰ্যালয়ৰ বাহিৰে আন সকলো কাৰ্যালয় বন্ধ থাকিব। ৰেষ্টুৰেণ্টো বন্ধ থাকিব, বাৰ বন্ধ থাকিব। কেজৰিৱাল চৰকাৰে তেওঁলোকৰ ঘৰৰ পৰা কাম কৰা ব্যক্তিগত কোম্পানীৰ কৰ্মচাৰীসকলকো নিৰ্দেশনা জাৰি কৰিছে। চৰকাৰক বিষয়টোৰ ওপৰত তীক্ষ্ণ নজৰ ৰাখিবলৈ কোৱা হৈছে। ব্যৱসায়ীসকলে সোমবাৰে দিল্লীত ৰেষ্টুৰেণ্ট বন্ধ ৰখাৰ নিৰ্দেশ দিয়াত হতাশা ব্যক্ত কৰিছিল। তেওঁলোকৰ মতে, একেৰাহে দুবছৰ ধৰি ব্যৱসায়ীসকলৰ বাবে পৰিস্থিতি ক্ৰমান্বয়ে কঠিন হৈ আহিছে। ৰেষ্টুৰেণ্টবোৰ বাৰে বাৰে বন্ধ হৈ আছে, আৰু তাৰ পিছত এই বাণিজ্য ক্ষেত্ৰত থিয় হোৱাটো কঠিন হ'ব।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: