• Home
  • »
  • News
  • »
  • new-delhi
  • »
  • দিল্লী-এনচিআৰৰ বায়ু এতিয়াও বিষাক্ত; একেৰাহে চতুৰ্থ দিনৰ বাবে বায়ুৰ মানদণ্ড 'অতি দুৰ্বল'; ক'ত কিমান AQI জানক ...

দিল্লী-এনচিআৰৰ বায়ু এতিয়াও বিষাক্ত; একেৰাহে চতুৰ্থ দিনৰ বাবে বায়ুৰ মানদণ্ড 'অতি দুৰ্বল'; ক'ত কিমান AQI জানক ...

দেশ-এনচিআৰৰ বায়ু এতিয়াও বিষাক্ত হৈ আছে। দিল্লীত বায়ুৰ গুণগত মানদণ্ড সূচক মঙলবাৰে একেৰাহে চতুৰ্থ দিনৰ বাবে 'অতি দুৰ্বল' শ্ৰেণীত নথিভুক্ত কৰা হৈছিল আৰু প্ৰতিকূল বতৰৰ পৰিস্থিতিৰ বাবে অনাগত দিনবোৰত আৰু অৱনতি হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে।

দেশ-এনচিআৰৰ বায়ু এতিয়াও বিষাক্ত হৈ আছে। দিল্লীত বায়ুৰ গুণগত মানদণ্ড সূচক মঙলবাৰে একেৰাহে চতুৰ্থ দিনৰ বাবে 'অতি দুৰ্বল' শ্ৰেণীত নথিভুক্ত কৰা হৈছিল আৰু প্ৰতিকূল বতৰৰ পৰিস্থিতিৰ বাবে অনাগত দিনবোৰত আৰু অৱনতি হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে।

দেশ-এনচিআৰৰ বায়ু এতিয়াও বিষাক্ত হৈ আছে। দিল্লীত বায়ুৰ গুণগত মানদণ্ড সূচক মঙলবাৰে একেৰাহে চতুৰ্থ দিনৰ বাবে 'অতি দুৰ্বল' শ্ৰেণীত নথিভুক্ত কৰা হৈছিল আৰু প্ৰতিকূল বতৰৰ পৰিস্থিতিৰ বাবে অনাগত দিনবোৰত আৰু অৱনতি হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে।

  • Share this:
দেশ-এনচিআৰৰ বায়ু এতিয়াও বিষাক্ত হৈ আছে। দিল্লীত বায়ুৰ গুণগত মানদণ্ড সূচক মঙলবাৰে একেৰাহে চতুৰ্থ দিনৰ বাবে 'অতি দুৰ্বল' শ্ৰেণীত নথিভুক্ত কৰা হৈছিল আৰু প্ৰতিকূল বতৰৰ পৰিস্থিতিৰ বাবে অনাগত দিনবোৰত আৰু অৱনতি হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে। মঙলবাৰে ৰাতিপুৱা ৩২১ ৰ একিউআইৰ সৈতে ৰাষ্ট্ৰীয় ৰাজধানীত বায়ুৰ মানদণ্ড 'অতি দুৰ্বল' শ্ৰেণীত নথিভুক্ত কৰা হৈছিল। চফৰ অৰ্থাৎ বায়ুৰ মানদণ্ড আৰু বতৰৰ পূৰ্বানুমান আৰু গৱেষণা প্ৰণালীয়ে পুৱা ৬ বজাত প্ৰকাশ কৰা তথ্য অনুসৰি, এনচিআৰৰ বায়ুও যথেষ্ট অৱনতি ঘটিছে। নয়ডাই 'অতি দৰিদ্ৰ' শ্ৰেণীত ৩৫৪ একিউআই ৰেকৰ্ড কৰিছিল, আনহাতে গুৰুগ্ৰামৰ একিউআই ৩২৬ ত আছিল, যি অতি দুৰ্বল শ্ৰেণীত পৰে।

আন ঠাইত, ধীৰপুৰত পুৱা ৬ বজাত তথ্য অনুসৰি ৩১৯, লোধি ৰোড ৩১৭, দিল্লী বিমানবন্দৰ (টি3) ৩২৩, মথুৰা ৰোড ৩৩৮ আৰু পুছা ৩২২ ৰ একিউআই নথিভুক্ত কৰা হৈছে। দিল্লী বিশ্ববিদ্যালয়ৰ একিউআই আছিল ৩৩৬, আনহাতে আইআইটি দিল্লীৰ ২৯২ একিউআই 'দুৰ্বল' শ্ৰেণীত আছে।
Published by:Kokil Sarma
First published:

শেহতীয়া বাতৰি