• Home
  • »
  • News
  • »
  • new-delhi
  • »
  • Pollution In Delhi: পৰৱৰ্তী নিৰ্দেশ নিদিয়া পৰ্যন্ত দিল্লী-NCRত বন্ধ থাকিব স্কুল-কলেজ ! ট্ৰাকৰ প্ৰৱেশতো বাধা আৰোপ ...

Pollution In Delhi: পৰৱৰ্তী নিৰ্দেশ নিদিয়া পৰ্যন্ত দিল্লী-NCRত বন্ধ থাকিব স্কুল-কলেজ ! ট্ৰাকৰ প্ৰৱেশতো বাধা আৰোপ ...

Photo by Money SHARMA / AFP

Photo by Money SHARMA / AFP

Pollution In Delhi: ৰাষ্ট্ৰীয় ৰাজধানী দিল্লী (Delhi) আৰু ৰাষ্ট্ৰীয় ৰাজধানী ক্ষেত্ৰ (NCR) বৰ্ধিত প্ৰদূষণৰ ফলত বিদ্যালয় আৰু মহাবিদ্যালয়সমূহ প্ৰভাৱিত হৈছে। কোভিডৰ দ্বিতীয় ঢৌৰ বাবে এই নৱেম্বৰত মুকলি হোৱা বিদ্যালয় আৰু মহাবিদ্যালয়সমূহ পুনৰ এবাৰ অনলাইনত স্থানান্তৰিত হৈছে ।

  • Share this:
ৰাষ্ট্ৰীয় ৰাজধানী দিল্লী (Delhi) আৰু ৰাষ্ট্ৰীয় ৰাজধানী ক্ষেত্ৰ (NCR) বৰ্ধিত প্ৰদূষণৰ ফলত বিদ্যালয় আৰু মহাবিদ্যালয়সমূহ প্ৰভাৱিত হৈছে। কোভিডৰ দ্বিতীয় ঢৌৰ বাবে এই নৱেম্বৰত মুকলি হোৱা বিদ্যালয় আৰু মহাবিদ্যালয়সমূহ পুনৰ এবাৰ অনলাইনত স্থানান্তৰিত হৈছে । কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰৰ এটা পেনেলে কৈছে যে দিল্লী-এনচিআৰৰ সকলো বিদ্যালয় বন্ধ থাকিব। মঙলবাৰে নিশা জাৰি কৰা নিৰ্দেশটোত কোৱা হৈছে যে শ্ৰেণীসমূহ বুধবাৰৰ পৰা অনলাইন চলিব। বায়ু গুণমান ব্যৱস্থাপনা আয়োগে (CAQM) দিল্লী আৰু ইয়াৰ চাৰিওফালৰ অঞ্চলত প্ৰদূষণৰ পৰিস্থিতি নিয়ন্ত্ৰণ কৰিবলৈ নিৰ্দেশনা জাৰি কৰিছে।

CAQMএ কৈছে যে ২১ নৱেম্বৰৰ ভিতৰত কমেও ৫০ শতাংশ বিষয়াক ঘৰৰ পৰা কাম কৰিবলৈ অনুমতি দিয়া উচিত। ব্যক্তিগত কাৰ্যালয়তো একে ধৰণৰ ব্যৱস্থা কৰা উচিত। আয়োগে কৈছে যে দিল্লীত সকলো ট্ৰাকৰ প্ৰৱেশ ২১ নৱেম্বৰলৈকে নিষিদ্ধ কৰা হৈছে। এই নিষেধাজ্ঞা কেৱল অপ্ৰয়োজনীয় সামগ্ৰী যোগান ধৰা ট্ৰাকৰ ক্ষেত্ৰত প্ৰযোজ্য হ'ব। ইয়াৰ সৈতে, মেট্ৰ', প্ৰতিৰক্ষা, বিমানবন্দৰৰ বাহিৰে সকলো নিৰ্মাণ কাৰ্য ২১ নৱেম্বৰলৈকে বন্ধ ৰখা হ'ব।
Published by:Kokil Sarma
First published: