• Home
  • »
  • News
  • »
  • new-delhi
  • »
  • বিগত ৮ দিনত তিহাৰ জেলত ৫ কাৰাবন্দীৰ মৃত্য়ুক লৈ চাঞ্চল্য ! কিয় এনেদৰে মৃত্য়ু হৈছে কয়দীৰ ?

বিগত ৮ দিনত তিহাৰ জেলত ৫ কাৰাবন্দীৰ মৃত্য়ুক লৈ চাঞ্চল্য ! কিয় এনেদৰে মৃত্য়ু হৈছে কয়দীৰ ?

যোৱা ৮ দিনত ৫ জন বন্দীৰ মৃত্যুই দিল্লীৰ তিহাৰ কাৰাগাৰক (Tihar Jail) জোকাৰি গৈছে। অৱশ্যে, কাৰাগাৰ প্ৰশাসনে এয়া প্ৰাকৃতিক মৃত্যু (Natural Death) বুলি কৈছে। ইয়াৰ সৈতে, এই সকলোবোৰ গোচৰৰ তদন্ত ধাৰা 176 চিআৰপিচিৰ অধীনত কৰা হৈছে।

যোৱা ৮ দিনত ৫ জন বন্দীৰ মৃত্যুই দিল্লীৰ তিহাৰ কাৰাগাৰক (Tihar Jail) জোকাৰি গৈছে। অৱশ্যে, কাৰাগাৰ প্ৰশাসনে এয়া প্ৰাকৃতিক মৃত্যু (Natural Death) বুলি কৈছে। ইয়াৰ সৈতে, এই সকলোবোৰ গোচৰৰ তদন্ত ধাৰা 176 চিআৰপিচিৰ অধীনত কৰা হৈছে।

যোৱা ৮ দিনত ৫ জন বন্দীৰ মৃত্যুই দিল্লীৰ তিহাৰ কাৰাগাৰক (Tihar Jail) জোকাৰি গৈছে। অৱশ্যে, কাৰাগাৰ প্ৰশাসনে এয়া প্ৰাকৃতিক মৃত্যু (Natural Death) বুলি কৈছে। ইয়াৰ সৈতে, এই সকলোবোৰ গোচৰৰ তদন্ত ধাৰা 176 চিআৰপিচিৰ অধীনত কৰা হৈছে।

  • Share this:
যোৱা ৮ দিনত ৫ জন বন্দীৰ মৃত্যুই দিল্লীৰ তিহাৰ কাৰাগাৰক (Tihar Jail) জোকাৰি গৈছে। অৱশ্যে, কাৰাগাৰ প্ৰশাসনে এয়া প্ৰাকৃতিক মৃত্যু (Natural Death) বুলি কৈছে। ইয়াৰ সৈতে, এই সকলোবোৰ গোচৰৰ তদন্ত ধাৰা 176 চিআৰপিচিৰ অধীনত কৰা হৈছে।

কাৰাগাৰৰ সূত্ৰঅনুসৰি, বিক্ৰম ওৰফে বিকি নামৰ এজন বিচাৰাধীন বন্দীৰো শুকুৰবাৰে মৃত্যু হয়। তেওঁক তিনি নম্বৰ কাৰাগাৰত বন্দী কৰি ৰখা হৈছিল। কাৰাগাৰ প্ৰশাসনে কৈছে যে বিকিৰ অসুস্থ স্বাস্থ্যৰ বাবে মৃত্যু হৈছিল। ডকাইতি, চুৰিৰ দৰে গোচৰত বিক্ৰমক কাৰাগাৰলৈ লৈ যোৱা হৈছিল। ইফালে, কাৰাগাৰ প্ৰশাসনে ২৪ ডিচেম্বৰৰ ৰাতিপুৱা তেওঁক তেওঁৰ চেলত অচেতন অৱস্থাত পাইছিল। তাৰ পিছত তেওঁক এখন চিকিৎসালয়লৈ লৈ যোৱা হৈছিল য'ত চিকিৎসকে তেওঁক মৃত বুলি ঘোষণা কৰিছিল।

ইফালে, দিল্লী আৰক্ষীৰ (Delhi Police) বিষয়াসকলে কয় যে মৃত বিকিৰ শৰীৰত কোনো আঘাতৰ চিহ্ন নাই। মৃত্যুৰ কাৰণ মৰণোত্তৰ পৰীক্ষাৰ প্ৰতিবেদনৰ পৰা প্ৰকাশ কৰা হ'ব। ইফালে, আৰক্ষীয়ে জনাইছে যে যোৱা ৮ দিনত কাৰাগাৰত ৫ জন বন্দীৰ মৃত্যু হৈছে।

Read all News in Assamese, Assam News Today, Entertainment News in Assamese, Business News in Assamese, Sports News in Assamese, Health News in Assamese, India News in Assamese
Published by:Kokil Sarma
First published:

শেহতীয়া বাতৰি