உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • nation
    • »
    • Covid 19 Vaccination: প্ৰথম দিনাই ৪০ লাখ কিশোৰ-কিশোৰীয়ে লাভ কৰিলে ভেকছিন ! শীৰ্ষত মধ্যপ্ৰদেশ, পিছ পৰিল উত্তৰ প্ৰদেশ-দিল্লী ...

    Covid 19 Vaccination: প্ৰথম দিনাই ৪০ লাখ কিশোৰ-কিশোৰীয়ে লাভ কৰিলে ভেকছিন ! শীৰ্ষত মধ্যপ্ৰদেশ, পিছ পৰিল উত্তৰ প্ৰদেশ-দিল্লী ...

    সোমবাৰে দেশত ১৫ ৰ পৰা ১৮ বছৰ বয়সৰ কিশোৰসকলৰ বাবে আৰম্ভ কৰা টিকাকৰণ অভিযানৰ (Covid Vaccination Program) ফলাফল উৎসাহজনক আছিল, প্ৰথম দিনাই ৪০ লাখৰো অধিক কিশোৰক টিকাকৰণ (Vaccine) দিয়া হৈছে।

    সোমবাৰে দেশত ১৫ ৰ পৰা ১৮ বছৰ বয়সৰ কিশোৰসকলৰ বাবে আৰম্ভ কৰা টিকাকৰণ অভিযানৰ (Covid Vaccination Program) ফলাফল উৎসাহজনক আছিল, প্ৰথম দিনাই ৪০ লাখৰো অধিক কিশোৰক টিকাকৰণ (Vaccine) দিয়া হৈছে।

    সোমবাৰে দেশত ১৫ ৰ পৰা ১৮ বছৰ বয়সৰ কিশোৰসকলৰ বাবে আৰম্ভ কৰা টিকাকৰণ অভিযানৰ (Covid Vaccination Program) ফলাফল উৎসাহজনক আছিল, প্ৰথম দিনাই ৪০ লাখৰো অধিক কিশোৰক টিকাকৰণ (Vaccine) দিয়া হৈছে।

    • Share this:
    সোমবাৰে দেশত ১৫ ৰ পৰা ১৮ বছৰ বয়সৰ কিশোৰসকলৰ বাবে আৰম্ভ কৰা টিকাকৰণ অভিযানৰ (Covid Vaccination Program) ফলাফল উৎসাহজনক আছিল, প্ৰথম দিনাই ৪০ লাখৰো অধিক কিশোৰক টিকাকৰণ (Vaccine) দিয়া হৈছে। এইটোৱে দৈনিক ভেকছিনৰ সংখ্যাও বৃদ্ধি কৰিছে আৰু দিনটোৰ শেষলৈ পুনৰ এক কোটি অতিক্ৰম কৰাৰ ওচৰত আছিল। মধ্য প্ৰদেশত কিশোৰ-কিশোৰীসকলৰ টিকাকৰণত শীৰ্ষত আছে, য'ত প্ৰথম দিনাই প্ৰায় ৭.৫ লাখ কিশোৰ-কিশোৰীক টিকাকৰণ কৰা হৈছে। মধ্যপ্ৰদেশৰ মুখ্যমন্ত্ৰী শিৱৰাজ সিং চৌহানে (CM Shivraj Singh Chauhan) এই বয়সৰ সকলো ৪৮ লাখ যুৱক-যুৱতীৰ টিকাকৰণৰ বাবে ২০ জানুৱাৰীত এক উচ্চাভিলাষী লক্ষ্য নিৰ্ধাৰণ কৰিছে। সমগ্ৰ দেশৰ মানুহে উৎসাহেৰে ভেকছিন লৈছে।

    CoWin পৰ্টেলৰ মতে, দেশত ১৫ ৰ পৰা ১৮ বছৰ বয়সৰ মুঠ ৭.৪ কোটি যুৱক আছে। তেওঁলোকৰ প্ৰায় ৫০ লাখ লোকে সোমবাৰে সন্ধিয়াৰ ভিতৰত ভেকছিনটো সম্পন্ন কৰিবলৈ পঞ্জীয়ন কৰিছে। অৱশ্যে, কোনো আগতীয়া পঞ্জীয়ন অবিহনে বহুলোক টিকাকৰণ কেন্দ্ৰত উপস্থিত হৈছে।

    Read all News in Assamese, Assam News Today, Entertainment News in Assamese, Business News in Assamese, Sports News in Assamese, Health News in Assamese, India News in Assamese

    বিভিন্ন কেন্দ্ৰত টিকাকৰণ অভিযানক উৎসাহিত কৰা হৈছে। সোমবাৰে হোৱা ৯০ লাখৰো অধিক টিকাকৰণৰ ভিতৰত, প্ৰায় ৩৯.৫ লাখ কিশোৰ আছিল।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: