உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • nation
    • »
    • যশৱন্ত সিনহাই TMC ৰ পৰা পদত্যাগ কৰিলে, বিৰোধীৰ ৰাষ্ট্ৰপতি পদৰ প্ৰাৰ্থী হ'ব পাৰে সিনহা !

    যশৱন্ত সিনহাই TMC ৰ পৰা পদত্যাগ কৰিলে, বিৰোধীৰ ৰাষ্ট্ৰপতি পদৰ প্ৰাৰ্থী হ'ব পাৰে সিনহা !

    তৃণমূল কংগ্ৰেছৰ নেতা যশৱন্ত সিনহাই মঙলবাৰে দল ত্যাগ কৰাৰ সিদ্ধান্ত ঘোষণা কৰি কয় যে তেওঁ এতিয়া অধিক বিৰোধী ঐক্যৰ বৃহত্তৰ ৰাষ্ট্ৰীয় উদ্দেশ্যৰ বাবে কাম কৰিব।

    তৃণমূল কংগ্ৰেছৰ নেতা যশৱন্ত সিনহাই মঙলবাৰে দল ত্যাগ কৰাৰ সিদ্ধান্ত ঘোষণা কৰি কয় যে তেওঁ এতিয়া অধিক বিৰোধী ঐক্যৰ বৃহত্তৰ ৰাষ্ট্ৰীয় উদ্দেশ্যৰ বাবে কাম কৰিব।

    তৃণমূল কংগ্ৰেছৰ নেতা যশৱন্ত সিনহাই মঙলবাৰে দল ত্যাগ কৰাৰ সিদ্ধান্ত ঘোষণা কৰি কয় যে তেওঁ এতিয়া অধিক বিৰোধী ঐক্যৰ বৃহত্তৰ ৰাষ্ট্ৰীয় উদ্দেশ্যৰ বাবে কাম কৰিব।

    • Share this:
    তৃণমূল কংগ্ৰেছৰ নেতা যশৱন্ত সিনহাই মঙলবাৰে দল ত্যাগ কৰাৰ সিদ্ধান্ত ঘোষণা কৰি কয় যে তেওঁ এতিয়া অধিক বিৰোধী ঐক্যৰ বৃহত্তৰ ৰাষ্ট্ৰীয় উদ্দেশ্যৰ বাবে কাম কৰিব। কেইবাদিনো ধৰি তৃণমূল কংগ্ৰেছৰ মুৰব্বী তথা পশ্চিম বংগৰ মুখ্যমন্ত্ৰী মমতা বেনাৰ্জীয়ে আগন্তুক ৰাষ্ট্ৰপতি নিৰ্বাচনত যুটীয়া বিৰোধী প্ৰাৰ্থী হিচাপে সিনহাৰ নাম প্ৰক্ষেপ কৰিব বুলি অনুমান চলি আছে। সিনহাই টুইট কৰি কয়, "তৃণমূল কংগ্ৰেছত মোক দিয়া সন্মানৰ বাবে মই মমতাজীৰ ওচৰত কৃতজ্ঞ। বৃহত্তৰ বিৰোধী ঐক্যৰ বৃহত্তৰ ৰাষ্ট্ৰীয় উদ্দেশ্যৰ বাবে দলৰ পৰা আঁতৰি যোৱাৰ সময় আহি পৰিছে। মই নিশ্চিত যে তেওঁ (মমতাই) ইয়াক অনুমতি দিব।"

    বিৰোধী দলসমূহে মঙলবাৰে দিল্লীত দেশৰ ১৮ জুলাইৰ ৰাষ্ট্ৰপতি নিৰ্বাচনৰ বাবে তেওঁলোকৰ যুটীয়া প্ৰাৰ্থীৰ বিষয়ে সিদ্ধান্ত ল'বলৈ মিলিত হোৱাৰ কথা আছে। প্ৰাক্তন কেন্দ্ৰীয় মন্ত্ৰী যশৱন্ত সিনহাই মঙলবাৰে ৰাতিপুৱা এটা টুইট পোষ্ট কৰিছিল, যিয়ে তেওঁক ১৮ জুলাইৰ ৰাষ্ট্ৰপতি নিৰ্বাচনৰ বিৰোধী প্ৰাৰ্থী হিচাপে বিবেচিত হোৱাৰ জল্পনা-কল্পনাত ইন্ধন যোগাব পাৰে। এই গুঞ্জনৰ মাজতে হিন্দুস্তান টাইমছে সোধাত সিনহাই কয় যে তেওঁ তেওঁৰ টুইটৰ বাহিৰত যাব নিবিচাৰে। অৱশ্যে, সূত্ৰই কৈছে যে তেওঁক বিৰোধীৰ পছন্দ হিচাপে ঘোষণা কৰাৰ সম্ভাৱনা আছে। ভাৰতৰ বিত্ত আৰু বৈদেশিক পৰিক্ৰমা মন্ত্ৰী হিচাপে কাৰ্যনিৰ্বাহ কৰা যশৱন্ত সিনহা তৃণমূল কংগ্ৰেছৰ উপ-সভাপতি আছিল। তেওঁ ২০১৮ চনত বিজেপি ত্যাগ কৰিছিল।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: