உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • nation
    • »
    • মহিলাগৰাকীয়ে তেওঁৰ স্বামীক হত্যা কৰিছিল আৰু সকলোকে কৈ দিলে ! কিন্তু আৰক্ষীয়ে তেওঁক ৰেহাই দিলে, কিয় জানেনে?

    মহিলাগৰাকীয়ে তেওঁৰ স্বামীক হত্যা কৰিছিল আৰু সকলোকে কৈ দিলে ! কিন্তু আৰক্ষীয়ে তেওঁক ৰেহাই দিলে, কিয় জানেনে?

    আৰক্ষীয়ে জানিব পাৰিলে যে মহিলাগৰাকীয়ে তেওঁৰ স্বামীক আত্মৰক্ষাৰ বাবে হত্যা কৰিছিল, সেয়েহে গ্ৰেপ্তাৰ হোৱাৰ পিছতে মহিলাগৰাকীক মুকলি কৰি দিয়া হৈছিল।

    আৰক্ষীয়ে জানিব পাৰিলে যে মহিলাগৰাকীয়ে তেওঁৰ স্বামীক আত্মৰক্ষাৰ বাবে হত্যা কৰিছিল, সেয়েহে গ্ৰেপ্তাৰ হোৱাৰ পিছতে মহিলাগৰাকীক মুকলি কৰি দিয়া হৈছিল।

    আৰক্ষীয়ে জানিব পাৰিলে যে মহিলাগৰাকীয়ে তেওঁৰ স্বামীক আত্মৰক্ষাৰ বাবে হত্যা কৰিছিল, সেয়েহে গ্ৰেপ্তাৰ হোৱাৰ পিছতে মহিলাগৰাকীক মুকলি কৰি দিয়া হৈছিল।

    • Share this:
    এনে ধৰণৰ এই আচৰিত ঘটনাটোত, এগৰাকী মহিলাই তেওঁৰ স্বামীক হাতুৰীৰে আঘাত কৰি হত্যা কৰিছিল। ইয়াৰ পিছত, তেওঁ সকলো লোকক ফোন কৰিছিল আৰু তেওঁলোকক এই বিষয়ে অৱগত কৰিছিল। ইয়াৰ পিছত, আৰক্ষীয়ে আহি মহিলাগৰাকীক গ্ৰেপ্তাৰ কৰে, কিন্তু কিছু সময়ৰ পিছত আৰক্ষীয়ে মহিলাগৰাকীক মুকলি কৰি দিয়ে। হয়, এই ঘটনাটো তামিলনাডুৰ। এনে ধৰণৰ প্ৰথম ঘটনাত, তামিলনাডু আৰক্ষীয়ে ভাৰতীয় অপৰাধ সংহিতা (আইপিচি)ৰ ধাৰা ১০০-ৰ অধীনত আত্মৰক্ষাৰ অধিকাৰৰ অধীনত এগৰাকী ৪১ বছৰীয়া মহিলাক মুকলি কৰে। আই.পি.চি.-ৰ ধাৰা ১০০-ৰ অধীনত, যিকোনো লোকৰ তেওঁৰ শৰীৰ সুৰক্ষিত কৰাৰ বাবে আত্মৰক্ষাৰ অধিকাৰ আছে।

    আৰক্ষীয়ে জানিব পাৰিলে যে মহিলাগৰাকীয়ে তেওঁৰ স্বামীক আত্মৰক্ষাৰ বাবে হত্যা কৰিছিল, সেয়েহে গ্ৰেপ্তাৰ হোৱাৰ পিছতে মহিলাগৰাকীক মুকলি কৰি দিয়া হৈছিল। দৰাচলতে, মহিলাগৰাকী আৰু তেওঁৰ ২০ বছৰীয়া ছোৱালীজনী তেওঁৰ স্বামীৰ সৈতে বাস কৰিছিল। ঘটনাটো সংঘটিত হোৱাৰ সময়ত মহিলাগৰাকীৰ স্বামীয়ে সুৰাপান কৰিছিল। তেওঁ প্ৰায়ে সুৰা পান কৰি মহিলাগৰাকীক প্ৰহাৰ কৰিছিল। তেওঁ মহিলাগৰাকীক সুৰা কিনিবলৈ টকা বিচাৰিছিল আৰু যেতিয়া তেওঁ ইয়াক নিদিলে, তেওঁ প্ৰায়ে প্ৰহাৰ আৰু অশালীন আচৰণ কৰিছিল।

    জীয়ৰীক যৌন উৎপীড়ন কৰাৰ চেষ্টা
    বৃহস্পতিবাৰে নিশা, সুৰাপান কৰা মহিলাগৰাকীৰ স্বামী ঘৰলৈ আহিছিল আৰু ২০ বছৰ বয়সৰ তেওঁৰ নিজৰ ছোৱালীক যৌন নিৰ্যাতন কৰাৰ চেষ্টা কৰিছিল। যেতিয়া মহিলাগৰাকীয়ে তেওঁক বাধা দিবলৈ চেষ্টা কৰিছিল, স্বামীয়ে আক্ৰমণ কৰিছিল। নিজকে আৰু জীয়েকক সুৰক্ষা দিয়াৰ প্ৰচেষ্টাত, মহিলাগৰাকীয়ে স্বামীৰ মূৰত হাতুৰীৰে আঘাত কৰিছিল। তাৰ পিছতে তেওঁ মৃত্যুবৰণ কৰিছিল। মহিলাগৰাকীয়ে তেতিয়া তেওঁৰ চুবুৰীয়াক এই বিষয়ে অৱগত কৰিছিল। চুবুৰীয়াই আৰক্ষীক ফোন কৰিছিল।

    ধাৰা ৩০২ ধাৰা ১০০ লৈ ৰূপান্তৰিত কৰা হৈছিল
    যিহেতু মহিলাগৰাকীৰ স্বামীৰ ঘটনাস্থলীত মৃত্যু হৈছিল, আৰক্ষীয়ে মহিলাগৰাকী আৰু তেওঁৰ জীয়ৰীক গ্ৰেপ্তাৰ কৰিছিল। দুয়োকে প্ৰশ্ন কৰা হৈছিল। জেৰাৰ সময়ত, আৰক্ষীয়ে জানিব পাৰিছিল যে মহিলাগৰাকীয়ে তেওঁৰ স্বামীৰ হত্যা আত্মৰক্ষাৰ বাবে কৰিছিল। ইয়াৰ পূৰ্বে, আৰক্ষীয়ে মহিলাগৰাকীৰ বিৰুদ্ধে আইপিচিৰ ধাৰা ৩০২ ৰ অধীনত এটা গোচৰ ৰুজু কৰিছিল। আৰক্ষীয়ে তেতিয়া ইয়াক ১০০ লৈ সলনি কৰিছিল। সূত্ৰ অনুসৰি, মহিলাগৰাকীক এই ধাৰাৰ অধীনত আৰু গ্ৰেপ্তাৰ কৰা নহ'ব। আৰক্ষীয়ে এতিয়া তেওঁলোকৰ প্ৰতিবেদন আদালতত দাখিল কৰিব।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: