உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • nation
    • »
    • একনাথ সিন্দে মুখ্যমন্ত্ৰী হ'ব নেকি ? শৰদ পাৱাৰ-উদ্ধৱ ঠাকৰেই চৰকাৰ বচাবলৈ সকলো সম্ভৱ বিকল্পৰ বিষয়ে কি আলোচনা কৰিলে ?

    একনাথ সিন্দে মুখ্যমন্ত্ৰী হ'ব নেকি ? শৰদ পাৱাৰ-উদ্ধৱ ঠাকৰেই চৰকাৰ বচাবলৈ সকলো সম্ভৱ বিকল্পৰ বিষয়ে কি আলোচনা কৰিলে ?

    File Photo

    File Photo

    শৰদ পাৱাৰ আৰু উদ্ধৱ ঠাকৰে লগ হৈছে। সূত্ৰই কৈছে যে এই বৈঠকত বিদ্ৰোহী শিৱসেনাৰ বিধায়কসকলক শান্ত কৰিবলৈ একনাথ চিন্দেক মুখ্যমন্ত্ৰীত্ব দিয়াৰ ধাৰণাটো আলোচনা কৰা হৈছিল।

    • Share this:
    মহাৰাষ্ট্ৰত চলি থকা ৰাজনৈতিক সংকটৰ সমাপ্তিৰ প্ৰচেষ্টা তীব্ৰতৰ হৈছে। এই খণ্ডটোত, শৰদ পাৱাৰ আৰু উদ্ধৱ ঠাকৰে লগ হৈছে। সূত্ৰই কৈছে যে এই বৈঠকত বিদ্ৰোহী শিৱসেনাৰ বিধায়কসকলক শান্ত কৰিবলৈ একনাথ সিন্দেক মুখ্যমন্ত্ৰীত্ব দিয়াৰ ধাৰণাটো আলোচনা কৰা হৈছিল। শৰদ পাৱাৰ আৰু উদ্ধৱ ঠাকৰেই একনাথ সিন্দেক মুখ্যমন্ত্ৰীৰ পদ দি বৰ্তমানৰ সংকটৰ সমাপ্তি কৰিব পাৰিনে নহয় সেই বিষয়ে আলোচনা কৰিছিল।

    ইয়াৰ উপৰিও, মন্ত্ৰীসভাৰ পৰিৱৰ্তন সন্দৰ্ভতো আলোচনা হৈছিল। একনাথ সিন্দে টুইট কৰি কয়, "কংগ্ৰেছ-এনচিপি শক্তিশালী হৈ উঠিছে আৰু শিৱ সৈনিক আৰু শিৱসেনাক দমন কৰা হৈছে। শিৱসেনাক দমন হৈ আছে। সেয়েহে, দল আৰু শিৱ সৈনিকসকলক বচাবলৈ এই অমিল মিত্ৰতাৰ পৰা ওলাই অহাটো অতি গুৰুত্বপূৰ্ণ। মহাৰাষ্ট্ৰৰ হিতৰ বাবে এতিয়া সিদ্ধান্ত লোৱাটো অতি গুৰুত্বপূৰ্ণ।

    সিন্দেক বিদ্ৰোহী বিধায়কসকলৰ সমৰ্থন

    বুধবাৰে আবেলি, শিৱসেনাৰ ৩৪ জন বিধায়কে দলৰ নেতা একনাথ সিন্দেক সমৰ্থন কৰি ৰাজ্যপাললৈ চিঠি লিখিছিল। এনডিটিভিৰ প্ৰতিবেদন অনুসৰি, ৰাজ্যপাললৈ প্ৰেৰণ কৰা বিধায়কসকলে স্বাক্ষৰ কৰা এখন পত্ৰত তেওঁলোকে একনাথ সিন্দেক তেওঁলোকৰ নেতা হিচাপে ঘোষণা কৰিছে।

    শিৱসেনাৰ সাংসদ ভৱনা গাৱলীয়ে মুখ্যমন্ত্ৰী উদ্ধৱ ঠাকৰেৰ ওচৰত আবেদন জনাইছে। "তেওঁলোকক হিন্দুত্বৰ সপক্ষে বিদ্ৰোহী বিধায়কসকলৰ দাবী বিবেচনা কৰক," তেওঁ কয় আৰু লগতে এই বিধায়কসকলৰ বিৰুদ্ধে ব্যৱস্থা গ্ৰহণৰ বাবে আবেদন জনায়।

    দৰাচলতে, শিৱসেনাই বিধায়কসকলক বুধবাৰে অনুষ্ঠিত হ'বলগীয়া দলৰ বিধায়িনী দলৰ বৈঠকত উপস্থিত থাকিবলৈ কৈছিল আৰু সতৰ্ক কৰি দিছিল যে যদি বিধায়কসকলে ইয়াত উপস্থিত নাথাকে, তেন্তে দলত্যাগ বিৰোধী আইনৰ অধীনত তেওঁলোকৰ বিৰুদ্ধে ব্যৱস্থা গ্ৰহণ কৰা হ'ব।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: