• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • Wife-Swapping Case: পত্নী সলনা-সলনিৰ 'খেল', অনলাইন ছেক্স ৰিঙত ১০০০ লোক জড়িত থকা ঘটনাক লৈ দেশজুৰি আলোড়ন

Wife-Swapping Case: পত্নী সলনা-সলনিৰ 'খেল', অনলাইন ছেক্স ৰিঙত ১০০০ লোক জড়িত থকা ঘটনাক লৈ দেশজুৰি আলোড়ন

আৰক্ষীয়ে জনোৱা অনুসৰি, কেইবাজনো হাই প্ৰফাইল লোক যৌন ছিণ্ডিকেটৰ সৈতে জড়িত বুলিও সন্দেহ কৰা হৈছে।

আৰক্ষীয়ে জনোৱা অনুসৰি, কেইবাজনো হাই প্ৰফাইল লোক যৌন ছিণ্ডিকেটৰ সৈতে জড়িত বুলিও সন্দেহ কৰা হৈছে।

আৰক্ষীয়ে জনোৱা অনুসৰি, কেইবাজনো হাই প্ৰফাইল লোক যৌন ছিণ্ডিকেটৰ সৈতে জড়িত বুলিও সন্দেহ কৰা হৈছে।

  • Share this:

কেইদিনমান আগেয়ে কেৰালাত উন্মোচিত হৈছিল পত্নী সলনা-সলনিৰ দৰে সামাজিকভাৱে অবৈধ তথা লজ্জাজনক কাণ্ড (couple swapping racket in Kottayam)। এতিয়া ঘটনাৰ পম খেদি আৰক্ষীয়ে উন্মোচন কৰিছে অতি ভয়ানক ভয়ানক তথ্য। যিয়ে কেৰালাত একপ্ৰকাৰ আলোড়নৰ সৃষ্টি কৰিছে। সূত্ৰ অনুসৰি এই কাণ্ডত ছজন অভিযুক্তৰ গ্ৰেপ্তাৰৰ পিছত কৰা তদন্তত প্ৰকাশ পাইছে যে ১০০০ৰো অধিক লোক 'অনলাইন ছেক্স ৰিং'ৰ সৈতে জড়িত আছিল। এই যৌন উৎপীড়ন কাণ্ডত ধনৰ লেনদেনৰ সম্ভাৱনাও আছে। ৯ জানুৱাৰীত কেৰালা আৰক্ষীয়ে দলটোক ধৰা পেলাইছিল। দৰাচলতে, এগৰাকী পীড়িত মহিলাই তেওঁৰ নিজৰ স্বামীৰ বিৰুদ্ধে কৰা অভিযোগৰ ভিত্তিত এই গোচৰটো পোহৰলৈ আহিছিল। ভুক্তভোগীয়ে অভিযোগ কৰিছিল যে তেওঁৰ স্বামীয়েই তেওঁক 'গ্ৰুপ ছেক্স' কৰিবলৈ বাধ্য কৰিছিল (husband forcing into having group sex) আৰু তেওঁ যোৱা চাৰে তিনি বছৰ ধৰি একেধৰণৰ কাণ্ডৰ মাজেৰে ধন উপাৰ্জন কৰি আহিছিল।


সমগ্ৰ কেৰালাত 'যৌন ব্যৱসায়'ৰ তদন্ত
কেৰালাৰ ডিজিপি অনিল কান্তে (DGP Anil Kant) নিজেই বিষয়টো নিৰীক্ষণ কৰি আছে। তেওঁৰ অধীনস্থ কৰ্তৃপক্ষক ৰাজ্যজুৰি "যৌন ব্যৱসায়"ৰ ঘটনাটো পৰীক্ষা কৰিবলৈ আৰু কাকো এৰি নিদিবলৈ নিৰ্দেশ দিছে। আৰক্ষীৰ চাইবাৰ চেলে সামাজিক মাধ্যমৰ মঞ্চসমূহৰ অনুসন্ধান কৰি আছে, যাৰ জৰিয়তে বিভিন্ন গোট গঠন কৰি এই অনৈতিক আৰু লজ্জাজনক ব্যৱসায় (sex trade) চলাই থকা হৈছিল।


ভুক্তভোগীয়ে নজন ব্যক্তিৰ বিৰুদ্ধে মনোনয়নৰ অভিযোগ দাখিল কৰিছে
গোচৰটোৰ প্ৰথম অভিযোগটো ৮ জানুৱাৰীত কোট্টায়াম জিলাৰ কাৰুকচলৰ এগৰাকী ২৭ বছৰীয়া মহিলাই কৰিছিল। তেওঁ নজন ব্যক্তিৰ বিৰুদ্ধে এটা নিৰ্ধাৰিত অভিযোগ দাখিল কৰিছিল। তেওঁলোকৰ নাম আৰু ফোন নম্বৰো দিয়া হৈছিল। তেওঁ অভিযোগ কৰিছিল যে তেওঁৰ স্বামীৰ সন্মতিত পুৰুষসকলে পত্নী সলনি কৰাৰ নামত তেওঁক যৌন নিৰ্যাতন কৰিছিল। নজন অভিযুক্তৰ ভিতৰত ছয়জনক তেতিয়াই গ্ৰেপ্তাৰ কৰা হৈছিল।


বহুতো হাই প্ৰফাইল মানুহেও যোগদান কৰিছিল
আৰক্ষীয়ে জনোৱা অনুসৰি, কেইবাজনো হাই প্ৰফাইল লোক যৌন ছিণ্ডিকেটৰ সৈতে জড়িত বুলিও সন্দেহ কৰা হৈছে। ইয়াৰ ভিতৰত আছে বহুতো ব্যৱসায়ী, চৰকাৰী কৰ্মচাৰী আৰু বিষয়া। গ্ৰেপ্তাৰ কৰা অভিযুক্তৰ কলৰ বিৱৰণ আৰু সামাজিক মাধ্যম এপৰ জৰিয়তে যোগাযোগ কৰিছিল। ভুক্তভোগীয়ে কৈছে যে তেওঁৰ স্বামী কেইবাটাও ছ'চিয়েল মিডিয়া ছাইটত সক্ৰিয় আছিল আৰু এই কাণ্ডত যোগদান কৰাৰ বাবে আমন্ত্ৰণ জনাইছিল।


'মিট আপ কেৰালা', 'কাপল মিট'ৰ দৰে নাম ৰাখিছিল গ্ৰুপৰ
'মিট আপ কেৰালা', 'কাপল মিট', 'ৰিয়েল মিট'ৰ দৰে গ্ৰুপ গঠন কৰি ছ'চিয়েল মিডিয়াত ব্যৱসায়টো কৰা হৈছিল। যিসকলে যোগদান কৰিব বিচাৰিছিল, তেওঁলোকৰ ফটো আৰু অৱস্থানৰ বিৱৰণ এই সামাজিক মাধ্যম গ্ৰুপবোৰত শ্বেয়াৰ কৰিছিল। এইদৰে যোগাযোগ হৈছিল। তেওঁলোকৰ গোপনীয়তা বজাই ৰাখিবলৈ টেলিগ্ৰাম আৰু ইনষ্টাগ্ৰামৰ দৰে এপৰ জৰিয়তে কাৰবাৰ পৰিচালনা কৰিছিল।

Published by:Gautam Barman
First published: