প্ৰিয়ংকা গান্ধী হ’ব নেকি কংগ্ৰেছৰ নতুন অধ্যক্ষ ? আজি হ’ব পাৰে চুড়ান্ত

আজি অনুষ্ঠিত হ’ব কংগ্ৰেছ দলৰ CWC ৰ বৈঠক। বৈঠকতে চুড়ান্ত হ’ব দলটোৰ পৰৱৰ্তী ৰাষ্ট্ৰীয় অধ্যক্ষ

News18-Assam
Updated:August 10, 2019, 10:23 AM IST
প্ৰিয়ংকা গান্ধী হ’ব নেকি কংগ্ৰেছৰ নতুন অধ্যক্ষ ? আজি হ’ব পাৰে চুড়ান্ত
আজি অনুষ্ঠিত হ’ব কংগ্ৰেছ দলৰ CWC ৰ বৈঠক। বৈঠকতে চুড়ান্ত হ’ব দলটোৰ পৰৱৰ্তী ৰাষ্ট্ৰীয় অধ্যক্ষ
News18-Assam
Updated: August 10, 2019, 10:23 AM IST
কোন হ’ব কংগ্ৰেছ দলৰ নতুন অধ্যক্ষ? সেই লৈ অব্যাহত আছে জল্পনা কল্পনা। লোকসভা নিৰ্বাচনত কংগ্ৰেছ দলৰ পৰাজয়ৰ সকলো দায়িত্ব স্বীকাৰ কৰি ৰাহুল গান্ধীয়ে অধ্যক্ষৰ পদ ত্যাগ কৰাৰ পিছৰ পৰাই খালী হৈ আছে দলটোৰ ৰাষ্ট্ৰীয় অধ্যক্ষৰ পদ। কিন্তু শণিবাৰে দলটোৰ CWC বৈঠক অনুষ্ঠিত হ’ব। উক্ত বৈঠকতে দলৰ নতুন অধ্যক্ষ চুড়ান্ত হোৱাৰ পূৰ্ণ সম্ভাৱনা আছে বুলি ইতিমধ্যে জানিবলৈ দিছে ৰাহুল গান্ধীয়ে।

CWC ৰ বৈঠকৰ আগমুহূৰ্তত এতিয়া একাংশ দলীয় কৰ্মীয়ে ৰাহুল গান্ধীকেই দলৰ আকৌ দলৰ ৰাষ্ট্ৰীয় অধ্যক্ষৰ দায়িত্ব ল’বলৈ আহ্বান জনাইছে। সেইদৰে একাংশই প্ৰিয়ংকা গান্ধীক দলৰ সভাপতিৰ দায়িত্ব দিলে দলটো শক্তিশালী হ’ব বুলি দাবী কৰিছে।



আজি অনুষ্ঠিত হ’বলগীয়া বৈঠকতে কংগ্ৰেছ দলটোত শেহতীয়া  জম্মু–কাশ্মীৰৰ প্ৰসংগত চলি থকা বিবাদৰো এক পৰ্যালোচনা কৰা হ’ব বুলি আশা কৰা হৈছে। দলৰ বহুকেইজন জ্যেষ্ঠ নেতাই কংগ্ৰেছ দল ত্যাগ কৰি ইতিমধ্যে বিজেপি দলত যোগদান কৰাৰ পিছতে আমন্ত্ৰণ জনোৱা CWC ৰ বৈঠকে বিশেষ তাৎপৰ্য বহন কৰিছে।
আৰু চাওক পৰৱৰ্তী বাতৰি