• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • হোৱাটছএপে ভাৰতত ২৬ লাখতকৈও অধিক একাউণ্ট নিষিদ্ধ কৰিছে, টুইটাৰেও ব্যৱস্থা গ্ৰহণ কৰিছে ...

হোৱাটছএপে ভাৰতত ২৬ লাখতকৈও অধিক একাউণ্ট নিষিদ্ধ কৰিছে, টুইটাৰেও ব্যৱস্থা গ্ৰহণ কৰিছে ...

তাৎক্ষণিক মেচেজিং প্লেটফৰ্ম হোৱাটছএপে ছেপ্টেম্বৰত ভাৰতত ২৬.৮৫ লাখতকৈও অধিক একাউণ্ট বেন কৰিছে। ইয়াৰ ভিতৰত, ব্যৱহাৰকাৰীসকলৰ পৰা যিকোনো প্ৰতিবেদন প্ৰাপ্ত কৰাৰ আগতে ৮.৭২ লাখ একাউণ্ট বেন কৰা হৈছে।

তাৎক্ষণিক মেচেজিং প্লেটফৰ্ম হোৱাটছএপে ছেপ্টেম্বৰত ভাৰতত ২৬.৮৫ লাখতকৈও অধিক একাউণ্ট বেন কৰিছে। ইয়াৰ ভিতৰত, ব্যৱহাৰকাৰীসকলৰ পৰা যিকোনো প্ৰতিবেদন প্ৰাপ্ত কৰাৰ আগতে ৮.৭২ লাখ একাউণ্ট বেন কৰা হৈছে।

তাৎক্ষণিক মেচেজিং প্লেটফৰ্ম হোৱাটছএপে ছেপ্টেম্বৰত ভাৰতত ২৬.৮৫ লাখতকৈও অধিক একাউণ্ট বেন কৰিছে। ইয়াৰ ভিতৰত, ব্যৱহাৰকাৰীসকলৰ পৰা যিকোনো প্ৰতিবেদন প্ৰাপ্ত কৰাৰ আগতে ৮.৭২ লাখ একাউণ্ট বেন কৰা হৈছে।

  • Share this:
তাৎক্ষণিক মেচেজিং প্লেটফৰ্ম হোৱাটছএপে ছেপ্টেম্বৰত ভাৰতত ২৬.৮৫ লাখতকৈও অধিক একাউণ্ট বেন কৰিছে। ইয়াৰ ভিতৰত, ব্যৱহাৰকাৰীসকলৰ পৰা যিকোনো প্ৰতিবেদন প্ৰাপ্ত কৰাৰ আগতে ৮.৭২ লাখ একাউণ্ট বেন কৰা হৈছে। মেচেজিং প্লেটফৰ্মে মঙলবাৰে এই তথ্য দিছিল। কোম্পানীটোৱে আগষ্টত ২৩.২৮ লাখতকৈও অধিক একাউণ্ট ফ্ৰীজ কৰিছিল। ছেপ্টেম্বৰত নিষিদ্ধ একাউণ্টৰ সংখ্যা আগষ্টতকৈ ১৫ শতাংশ বেছি।

হোৱাটছএপে ইয়াৰ মাহিলী অনুপালন প্ৰতিবেদনত কৈছিল যে ১ ছেপ্টেম্বৰ, ২০২২ ৰ পৰা ৩০ ছেপ্টেম্বৰ, ২০২২-ৰ ভিতৰত ২৬,৮৫,০০০ একাউণ্ট অৱৰোধ কৰা হৈছিল। ইয়াৰ ভিতৰত, ৮,৭২,০০০ একাউণ্ট ব্যৱহাৰকাৰীৰ পৰা কোনো অভিযোগ প্ৰাপ্ত কৰাৰ আগতে অৱৰোধ কৰা হৈছিল।

টুইটাৰে ৫৪,০০০ ৰো অধিক একাউণ্ট নিষিদ্ধ কৰিছে
টুইটাৰে ২৬ আগষ্টৰ পৰা ২৫ ছেপ্টেম্বৰৰ ভিতৰত শিশু যৌন উৎপীড়ন, অশ্লীলতা আৰু অন্যান্য নিষিদ্ধ সমলৰ প্ৰচাৰৰ বাবে ভাৰতত ৫২,১৪১ টা একাউণ্ট নিষিদ্ধ কৰিছে। মাইক্ৰ'ব্লগিং প্লেটফৰ্মে সন্ত্ৰাসবাদৰ প্ৰচাৰৰ বাবে ১,৯৮২ টা একাউণ্ট নিষিদ্ধ কৰিছে।
Published by:Kokil Sarma
First published:

শেহতীয়া বাতৰি