• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • কংগ্ৰেছ সভাপতি নিৰ্বাচনত পৰাজিত হোৱাৰ পিছত শশী থাৰুৰৰ প্ৰথম প্ৰতিক্ৰিয়া কি ? নিৰ্বাচন প্ৰক্ৰিয়াৰ ওপৰত কি ক'লে ?

কংগ্ৰেছ সভাপতি নিৰ্বাচনত পৰাজিত হোৱাৰ পিছত শশী থাৰুৰৰ প্ৰথম প্ৰতিক্ৰিয়া কি ? নিৰ্বাচন প্ৰক্ৰিয়াৰ ওপৰত কি ক'লে ?

নিৰ্বাচনৰ ফলাফলৰ পিছত, শশী থাৰুৰে তেওঁৰ পৰাজয় স্বীকাৰ কৰে আৰু খাৰ্গেক অভিনন্দন জনায়। তেওঁ কয় যে এই নিৰ্বাচনৰ ফলাফল যিয়েই নহওঁক, কিন্তু এই নিৰ্বাচনে নিশ্চিতভাৱে দলটোক শক্তিশালী কৰিব।

নিৰ্বাচনৰ ফলাফলৰ পিছত, শশী থাৰুৰে তেওঁৰ পৰাজয় স্বীকাৰ কৰে আৰু খাৰ্গেক অভিনন্দন জনায়। তেওঁ কয় যে এই নিৰ্বাচনৰ ফলাফল যিয়েই নহওঁক, কিন্তু এই নিৰ্বাচনে নিশ্চিতভাৱে দলটোক শক্তিশালী কৰিব।

নিৰ্বাচনৰ ফলাফলৰ পিছত, শশী থাৰুৰে তেওঁৰ পৰাজয় স্বীকাৰ কৰে আৰু খাৰ্গেক অভিনন্দন জনায়। তেওঁ কয় যে এই নিৰ্বাচনৰ ফলাফল যিয়েই নহওঁক, কিন্তু এই নিৰ্বাচনে নিশ্চিতভাৱে দলটোক শক্তিশালী কৰিব।

  • Share this:
জ্যেষ্ঠ কংগ্ৰেছ নেতা মল্লিকাৰ্জুন খাৰ্গে বুধবাৰে কংগ্ৰেছ সভাপতি পদলৈ নিৰ্বাচিত হৈছে। তেওঁ তেওঁৰ প্ৰতিদ্বন্দী শশী থাৰুৰক ৬,৮২৫ টা ভোটৰ ব্যৱধানত পৰাজিত কৰিছে। খাৰ্গে ৭,৮৯৭ টা ভোট লাভ কৰিছিল আৰু থাৰুৰে ১,০৭২ টা ভোট লাভ কৰিছিল।

কংগ্ৰেছৰ কেন্দ্ৰীয় নিৰ্বাচন কৰ্তৃপক্ষৰ মুৰব্বী মধুসূদন মিস্ত্ৰীয়ে খাৰ্গেক নিৰ্বাচিত ঘোষণা কৰিছিল। নিৰ্বাচনৰ ফলাফলৰ পিছত, শশী থাৰুৰে তেওঁৰ পৰাজয় স্বীকাৰ কৰে আৰু খাৰ্গেক অভিনন্দন জনায়। তেওঁ কয় যে এই নিৰ্বাচনৰ ফলাফল যিয়েই নহওঁক, কিন্তু এই নিৰ্বাচনে নিশ্চিতভাৱে দলটোক শক্তিশালী কৰিব। শশী থাৰুৰে এটা টোকা লিখিছিল। ইয়াত তেওঁ কয় যে নিৰ্বাচনৰ ফলাফল মল্লিকাৰ্জুন খাৰ্গেৰ পক্ষত আহিছে। এই বিজয়ৰ বাবে মই তেওঁক অভিনন্দন জনাইছো। দলৰ প্ৰতিনিধিসকলৰ সিদ্ধান্ত চূড়ান্ত আৰু মই ইয়াক গ্ৰহণ কৰো। মই এনে এটা দলৰ সদস্য হিচাপে গৌৰৱান্বিত যিয়ে ইয়াৰ কৰ্মীসকলক তেওঁলোকৰ সভাপতি বাছনি কৰাৰ সুযোগ দিয়ে।

তেওঁ নিৰ্বাচনপ্ৰক্ৰিয়াত অংশগ্ৰহণ কৰাৰ বাবে দলৰ প্ৰতিনিধিসকলকো ধন্যবাদ জনায়। তেওঁ কৈছে যে বৰ্তমান দলটোত আভ্যন্তৰীণ নিৰ্বাচন অনুষ্ঠিত কৰাৰ সিদ্ধান্ত ছোনিয়া গান্ধীৰ এক ঐতিহাসিক সিদ্ধান্ত।

থাৰুৰে লগতে কয় যে মই আৰম্ভণিৰে পৰা ইচ্ছুক হৈ আহিছো যে এই নিৰ্বাচনৰ ফলাফল যিয়েই নহওঁক, এই নিৰ্বাচনে নিশ্চিতভাৱে দলটোক শক্তিশালী কৰিব। ব্যক্তিগতভাৱে, মই সন্তুষ্ট যে ঠিক এইটোৱেই ঘটিছিল। আমাৰ গণতান্ত্ৰিক প্ৰক্ৰিয়াই সকলো দলীয় কৰ্মীক জীৱন্ত কৰি তোলে আৰু পৰিৱৰ্তনৰ ওপৰত এক পৰিষ্কাৰ আৰু গঠনমূলক আলোচনাত অনুপ্ৰাণিত কৰিছে।
Published by:Kokil Sarma
First published:

শেহতীয়া বাতৰি