• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • উত্তৰ প্ৰদেশৰ দৰাঘৰীয়াই কইনাঘৰত প্ৰৱেশ কৰাৰ আগতে দেখুৱাবলগীয়া হ'ল আধাৰ কাৰ্ড; ভাইৰেল ভিডিঅ'

উত্তৰ প্ৰদেশৰ দৰাঘৰীয়াই কইনাঘৰত প্ৰৱেশ কৰাৰ আগতে দেখুৱাবলগীয়া হ'ল আধাৰ কাৰ্ড; ভাইৰেল ভিডিঅ'

উত্তৰ প্ৰদেশৰ এখন বিয়াত দৰাঘৰীয়া অতিথিসকলক অনুষ্ঠানস্থলীত প্ৰৱেশ কৰাৰ আগতে তেওঁলোকৰ আধাৰ কাৰ্ড দেখুৱাবলৈ কোৱা হৈছিল।

উত্তৰ প্ৰদেশৰ এখন বিয়াত দৰাঘৰীয়া অতিথিসকলক অনুষ্ঠানস্থলীত প্ৰৱেশ কৰাৰ আগতে তেওঁলোকৰ আধাৰ কাৰ্ড দেখুৱাবলৈ কোৱা হৈছিল।

উত্তৰ প্ৰদেশৰ এখন বিয়াত দৰাঘৰীয়া অতিথিসকলক অনুষ্ঠানস্থলীত প্ৰৱেশ কৰাৰ আগতে তেওঁলোকৰ আধাৰ কাৰ্ড দেখুৱাবলৈ কোৱা হৈছিল।

  • Share this:
সাম্প্ৰতিক সময়ত বিয়াবোৰ আগৰ দৰে ইমান সৰলভাৱে নহয়। কাৰণ আজিকালিৰ বিয়াত সতৰ্কতাৰে নৃত্য পৰিচালনা কৰা নৃত্য প্ৰদৰ্শন, দৰা-কইনাৰ প্ৰৱেশ আৰু বহুতো অনুষ্ঠান থাকে। কিন্তু উত্তৰ প্ৰদেশৰ এখন বিয়াত যি হৈছে সেইয়া সকলোৰে দৃষ্টি আকৰ্ষণ কৰিছে। জানিব পৰা মতে ৰাজ্যখনৰ আমৰোহাৰ এখন বিয়াত অতিথিসকলক অনুষ্ঠানস্থলীত প্ৰৱেশ কৰাৰ আগতে তেওঁলোকৰ আধাৰ কাৰ্ড দেখুৱাবলৈ কোৱা হৈছিল। হয়, আপুনি সেইটো শুদ্ধকৈ পঢ়িছে। ইয়াৰ এটা ভিডিঅ' অনলাইনত প্ৰকাশ পাইছে আৰু আপুনি নিশ্চিতভাৱে ইয়াক পৰীক্ষা কৰা উচিত।

ঘটনাটো আমৰোহাৰ হাছানপুৰত সংঘটিত হৈছিল। অনুষ্ঠানস্থলীত উপস্থিত হোৱা বিবাহৰ অতিথিৰ দলটোলৈ চোৱাৰ পিছত কইনাৰ পক্ষ অলপ চিন্তিত হৈ পৰিল। সেয়েহে, তেওঁলোকে অতিথিসকলক অনুষ্ঠানস্থলীত প্ৰৱেশ কৰাৰ আগতে তেওঁলোকৰ আধাৰ কাৰ্ড দেখুৱাবলৈ কৈছিল। প্ৰমাণ দেখুৱাবলৈ সক্ষম হোৱা লোকসকলে প্ৰৱেশ কৰিব পাৰিছিল আৰু যিসকলে নোৱাৰিলে, তাৰ সলনি ভিডিঅ'টো ৰেকৰ্ড কৰিছিল।

প্ৰাপ্ত তথ্য অনুসৰি দৰাঘৰীয়াৰ দলটো প্ৰকৃততে ধাৱাৰচী গাঁৱৰ পৰা হাছানপুৰলৈ আহিছিল। মানুহৰ বিশাল ভিৰটো প্ৰত্যক্ষ কৰাৰ পিছত কইনাৰ পৰিয়ালে দৰাৰ ফালৰ পৰা অতিথিসকলক প্ৰৱেশ কৰাৰ আগতে তেওঁলোকৰ আধাৰ কাৰ্ড দেখুৱাবলৈ কোৱা হৈছিল। যিসকলে দেখুৱাব পাৰে তেওঁলোকে খাদ্য খাব পাৰে আৰু যিসকলে নোৱাৰে ভোজ অবিহনে উভতি আহিল।

বাতৰি অনুসৰি, ২১ ছেপ্টেম্বৰত একেটা স্থানতে দুটা দৰাঘৰীয়াৰ দল উপস্থিত হৈছিল। যেতিয়া এটা দলক খাদ্য পৰিৱেশন কৰা আৰম্ভ হৈছিল আনটো অতিথিৰ শোভাযাত্ৰাও সোমাই পৰিছিল। এই বিশৃংখলতাৰ মাজত কইনাগৰাকীৰ পৰিয়াল বিচলিত হৈ পৰিছিল আৰু খাদ্য পৰিৱেশন বন্ধ কৰাৰ সিদ্ধান্ত লৈছিল। তেওঁলোকে ভিৰ পৰিচালনা কৰিবলৈ আধাৰ কাৰ্ড দেখুওৱাৰ চৰ্ত আগবঢ়াইছিল। অৱশ্যে, বিয়াখনৰ প্ৰকৃত অতিথিসকলও এক সমস্যাত আছিল কিয়নো সেই সময়ত তেওঁলোকৰ পৰিচয়ৰ প্ৰমাণ নাছিল। পৰিস্থিতিটোৱে অতিথিসকলৰ মাজত যথেষ্ট হুলস্থূলৰ সৃষ্টি কৰিছিল কিন্তু কিছুমান বুদ্ধিমান মানুহে দুয়োফালৰ লোকসকলক শান্ত কৰিছিল।

সামাজিক মাধ্যমত ভাইৰেল হৈ পৰা এই ভিডিঅ'টোৱে সকলোকে বেছ আমোদ দিছে।
Published by:Sehnaz Begum
First published:

শেহতীয়া বাতৰি