• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • বাংলাদেশৰ ঘটনাক কেন্দ্ৰ কৰি উত্তৰ ত্ৰিপুৰাৰ জিলাত হিংসাত্মক ঘটনা, ১৪৪ ধাৰা জাৰি

বাংলাদেশৰ ঘটনাক কেন্দ্ৰ কৰি উত্তৰ ত্ৰিপুৰাৰ জিলাত হিংসাত্মক ঘটনা, ১৪৪ ধাৰা জাৰি

মঙলবাৰে নিশা উত্তৰ ত্ৰিপুৰাৰ কদমতলা, প্ৰেমতলা, চুৰাইবাৰী, ফুলবাৰী আদি অঞ্চলত সংঘটিত হয় হিংসাত্মক ঘটনা।

মঙলবাৰে নিশা উত্তৰ ত্ৰিপুৰাৰ কদমতলা, প্ৰেমতলা, চুৰাইবাৰী, ফুলবাৰী আদি অঞ্চলত সংঘটিত হয় হিংসাত্মক ঘটনা।

মঙলবাৰে নিশা উত্তৰ ত্ৰিপুৰাৰ কদমতলা, প্ৰেমতলা, চুৰাইবাৰী, ফুলবাৰী আদি অঞ্চলত সংঘটিত হয় হিংসাত্মক ঘটনা।

  • Share this:

চুবুৰীয়া ৰাজ্য ত্ৰিপুৰাত সংঘটিত হৈছে হিংসাত্মক ঘটনা। যোৱা মঙলবাৰে পানীসাগৰৰ হিন্দু লোকসকলে এখন মুছলমান দোকানত জুই লগোৱাৰ ঘটনাক লৈ আৰম্ভ হয় সংঘাত। বাংলাদেশৰ হিন্দু লোকৰ ওপৰত অত্যাচাৰৰ প্ৰতিবাদকল্পে উলিওৱা সমদলৰ সময়ত এই ঘটনাৰ সূত্ৰপাত হয়।


দোকানত জুই লগোৱাৰ ফলত ধৰ্মনগৰ উপ-সংমণ্ডলৰ বিভিন্ন অঞ্চলৰ মুছলমানসকলেও বিভিন্ন হিন্দু দোকানত আক্ৰমণ কৰে। বিশেষকৈ, মুছলমানসকলে কদমতলা, প্ৰেমতলা, চুৰাইবাৰী আৰু ফুলবাৰী অঞ্চলৰ পৰা নিশা ৯ বজাৰ পৰা নিশা ৯.৩০ বজালৈ বিভিন্ন হিন্দু দোকানৰ সন্মুখত প্ৰতিবাদ আৰু ভাঙিবলৈ একত্ৰিত হয়। চুৰাইবাৰীত এই সংঘাতৰ প্ৰভাৱ বেছিকৈ পৰিলক্ষিত হয়।


জানিব পৰা গৈছে যে মুছলমান দুৰ্বৃত্তৰ এটা দলে প্ৰথমে নিশা প্ৰায় ১০ বজাত চুৰাইবাৰীত ৰে'লৱে ট্ৰাই জংচনৰ এখন হিন্দু দোকান আৰু স্বৰূপ সাহাৰ দুখন বাহন ভাঙিছিল। তাৰ পিছত আক্ৰমণকাৰীসকলৰ এটা দল লাহে লাহে আঁতৰি যোৱাৰ লগে লগে হিন্দু দুৰ্বৃত্তৰ এটা দল একেধৰণে ঘটনাস্থলীলৈ আহি মুছলমানৰ দোকানত অভিযান চলায়।


অৱশ্যে, পৰিস্থিতি নিয়ন্ত্ৰণলৈ আনিবলৈ উপ-বিভাগীয় আৰক্ষী বিষয়া কান্তা জাহাংগীৰ, অতিৰিক্ত আৰক্ষী অধীক্ষক ফ্ৰান্সিছ ডাৰ্লিং আৰু চুৰাইবাৰী আৰক্ষী থানাৰ অ'চিকে ধৰি এক বৃহৎ আৰক্ষী বাহিনী ঘটনাস্থলীত উপস্থিত হয়। আৰক্ষীৰ টহলদাৰী বাহনসমূহে গোটেই ৰাতি টহল দিয়ে। তদুপৰি, উপ-বিভাগীয় শাসক কমলেশ ধৰে নিশাই ১৪৪ ধাৰা জাৰি কৰে। আজি ৰাতিপুৱা কদমতলা আৰু চুৰাইবাৰী অঞ্চলত বৃহৎ সংখ্যক কেন্দ্ৰীয় বাহিনী মোতায়েন কৰা হৈছে।

Published by:Gautam Barman
First published:

শেহতীয়া বাতৰি