• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • বিনয় কুমাৰ চাক্সেনাক দিল্লীৰ নতুন উপ ৰাজ্যপাল হিচাপে দিয়া হৈছে নিযুক্তি, জনালে ৰাষ্ট্ৰপতি ভৱনে ...

বিনয় কুমাৰ চাক্সেনাক দিল্লীৰ নতুন উপ ৰাজ্যপাল হিচাপে দিয়া হৈছে নিযুক্তি, জনালে ৰাষ্ট্ৰপতি ভৱনে ...

বিনয় কুমাৰ চাক্সেনাক (Vinay Kumar Saxena) দিল্লীৰ উপ ৰাজ্যপাল (Lieutenant Governor of Delhi) হিচাপে নিযুক্তি দিয়া হৈছে। তেওঁ কাৰ্যভাৰ গ্ৰহণৰ তাৰিখৰ পৰা দিল্লীৰ উপ ৰাজ্যপাল হ'ব।

বিনয় কুমাৰ চাক্সেনাক (Vinay Kumar Saxena) দিল্লীৰ উপ ৰাজ্যপাল (Lieutenant Governor of Delhi) হিচাপে নিযুক্তি দিয়া হৈছে। তেওঁ কাৰ্যভাৰ গ্ৰহণৰ তাৰিখৰ পৰা দিল্লীৰ উপ ৰাজ্যপাল হ'ব।

বিনয় কুমাৰ চাক্সেনাক (Vinay Kumar Saxena) দিল্লীৰ উপ ৰাজ্যপাল (Lieutenant Governor of Delhi) হিচাপে নিযুক্তি দিয়া হৈছে। তেওঁ কাৰ্যভাৰ গ্ৰহণৰ তাৰিখৰ পৰা দিল্লীৰ উপ ৰাজ্যপাল হ'ব।

  • Share this:
বিনয় কুমাৰ চাক্সেনাক (Vinay Kumar Saxena) দিল্লীৰ উপ ৰাজ্যপাল (Lieutenant Governor of Delhi) হিচাপে নিযুক্তি দিয়া হৈছে। তেওঁ কাৰ্যভাৰ গ্ৰহণৰ তাৰিখৰ পৰা দিল্লীৰ উপ ৰাজ্যপাল হ'ব। চাক্সেনাই অনিল বৈজালৰ স্থান ল'ব, যি যোৱা সপ্তাহত "ব্যক্তিগত কাৰণ" উল্লেখ কৰি পদৰ পৰা পদত্যাগ কৰিছিল। ইয়াৰ পূৰ্বে, বিনয় কুমাৰ চাক্সেনা ভাৰত চৰকাৰৰ খাদী গ্ৰাম্য উদ্যোগ আয়োগৰ অধ্যক্ষ আছিল। তেওঁৰ নেতৃত্বত, কেভিআইচিৰ টাৰ্ণঅ'ভাৰ সৰ্বাধিক ২৪৮ শতাংশ বৃদ্ধি পাইছে, আনহাতে মাত্ৰ সাত বছৰত ৪০ লাখ নতুন চাকৰি সৃষ্টি হৈছে।

ৰাষ্ট্ৰপতি ভৱনৰ দ্বাৰা জাৰি কৰা এক বিবৃতিত কোৱা হৈছে, "ভাৰতৰ ৰাষ্ট্ৰপতিয়ে বিনয় কুমাৰ চাক্সেনাক কাৰ্যভাৰ গ্ৰহণ কৰাৰ তাৰিখৰ পৰা কাৰ্যকৰী হোৱাকৈ দিল্লীৰ ৰাষ্ট্ৰীয় ৰাজধানী অঞ্চলৰ উপ ৰাজ্যপাল হিচাপে নিযুক্তি দি আনন্দিত হৈছে," লগতে কয় যে ১৯৬৯ বেচৰ আইএএছ বিষয়া বৈজালক ২০১৬ চনৰ ডিচেম্বৰত তেতিয়াৰ লেফটেনেণ্ট নজীব জংগক ৰাজ্যপালৰ হঠাৎ পদত্যাগৰ পিছত দিল্লীৰ ২১ তম উপ ৰাজ্যপাল হিচাপে নিযুক্তি দিয়া হৈছিল।
Published by:Kokil Sarma
First published:

শেহতীয়া বাতৰি