• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • প্ৰবীণ কণ্ঠশিল্পী ভূপিন্দৰ সিঙৰ ৮২ বছৰ বয়সত দেহাৱসান

প্ৰবীণ কণ্ঠশিল্পী ভূপিন্দৰ সিঙৰ ৮২ বছৰ বয়সত দেহাৱসান

কিংবদন্তী গায়ক ভূপিন্দৰ সিঙে সোমবাৰে সন্ধিয়া শেষ নিশ্বাস ত্যাগ কৰে।

কিংবদন্তী গায়ক ভূপিন্দৰ সিঙে সোমবাৰে সন্ধিয়া শেষ নিশ্বাস ত্যাগ কৰে।

ভূপিন্দৰ সিঙক যোৱা দহ দিন ধৰি চিকিৎসালয়ত ভৰ্তি হৈ আছিল। অৱশ্যে, তেওঁ ক'ৰ'না ভাইৰাছৰ দ্বাৰা সংক্ৰমিত হোৱাৰ পিছত তেওঁৰ স্বাস্থ্যৰ অৱনতি ঘটিছিল।

  • Share this:
কিংবদন্তী গায়ক ভূপিন্দৰ সিঙে সোমবাৰে সন্ধিয়া মুম্বাইৰ এখন চিকিৎসালয়ত শেষ নিশ্বাস ত্যাগ কৰে। বিগত দহ দিন ধৰি চিকিৎসালয়ত ভৰ্তি হৈ থকা সিঙৰ মৃত্যুৰ সময়ত বয়স আছিল ৮২ বছৰ।


ভূপিন্দৰ সিঙৰ পত্নী মিতালী সিঙে দ্য ইণ্ডিয়ান এক্সপ্ৰেছৰ সৈতে কৰা মত বিনিময়ত নিশ্চিত কৰে যে যে গায়কজনৰ অন্তিম সংস্কাৰ মঙলবাৰে অনুষ্ঠিত হ'ব। "সোমবাৰে তেওঁৰ মৃত্যু হয় আৰু অন্ত্যেষ্টিক্ৰিয়া মঙলবাৰে অনুষ্ঠিত হ'ব।"


ভূপিন্দৰ সিঙৰ মৃত্যু সম্পৰ্কে বিৱৰণ প্ৰদান কৰি 'ক্ৰিটিকেয়াৰ এছিয়া চিকিৎসালয়'ৰ সঞ্চালক ডাঃ দীপক নামযোশীয়ে প্ৰকাশ কৰে যে গায়কজন যোৱা দহ দিন ধৰি চিকিৎসালয়ত ভৰ্তি হৈ আছিল। অৱশ্যে, তেওঁ ক'ৰ'না ভাইৰাছৰ দ্বাৰা সংক্ৰমিত হোৱাৰ পিছত তেওঁৰ স্বাস্থ্যৰ অৱনতি ঘটিছিল। সোমবাৰে ৰাতিপুৱা তেওঁৰ স্বাস্থ্যৰ অৱস্থা আৰু অৱনতি হৈছিল যাৰ পিছত তেওঁক ভেণ্টিলেটৰত ৰখা হৈছিল।


"ভূপিন্দৰজীক দহ দিন আগতে আমাৰ চিকিৎসালয়ত ভৰ্তি কৰোৱা হৈছিল। তেওঁৰ ক'ভিড-১৯ সংক্ৰমণ হৈছিল। আমাৰ দৃঢ় সন্দেহ আছিল যে তেওঁৰ মলাশয়ৰ ৰোগ আছিল আৰু আমি অনুসন্ধান কৰি আছিলো। একে সময়তে, তেওঁ ক'ভিড-১৯ ৰ দ্বাৰাও সংক্ৰমণৰ চিকাৰ হয়। সোমবাৰে ৰাতিপুৱা তেওঁৰ অৱস্থা বেয়া হৈ গৈছিল আৰু আমি তেওঁক ভেণ্টিলেটৰত ৰাখিব লগা হৈছিল। তেওঁ হৃদৰোগতো আক্ৰান্ত হৈছিল আৰু সন্ধিয়া ৭:৪৫ বজাত মৃত্যু বৰণ কৰিছিল," ইণ্ডিয়ান এক্সপ্ৰেছৰ উদ্ধৃতি অনুসৰি চিকিৎসকজনে এনেদৰে কয়।


তেওঁৰ মৃত্যুৰ বাতৰিৰ পিছত, গায়ক বিশাল দাদলানীয়ে টুইটাৰযোগে প্ৰবীণ শিল্পীজনক শ্ৰদ্ধাঞ্জলি জ্ঞাপন কৰে। "সোঁৱৰণ #BhupinderSingh জী। দুখজনকভাৱে কাব্যিক যে তেওঁ লতাজীক অনুসৰণ কৰা উচিত, কিয়নো তেওঁ #RDBurman দ্বাৰা ৰচিত #NaamGumJaayega আৰু গুলজাৰচাহাবে লিখা গানটোত ইমান ধুনীয়াকৈ কণ্ঠদান কৰিছিল। তেওঁৰ কণ্ঠই তেওঁৰ পৰিচয়, যিটো সদায় মনত থাকিব।" তেওঁ লিখিছিল।


ভূপিন্দৰ সিঙে 'কিচি নজৰ কো তেৰা ইণ্টেজাৰ আজ ভী হে', 'দিল ধুণ্ডতা হে', 'এক অকেলা ইজ শাহেৰ মে', 'বিটি না বিতাই ৰাইনা', 'হুজুৰ ইছ কাদাৰ ভি না ইত্ৰা কে চলিয়ে', 'নাম গুম জায়েগা', আৰু 'বাদলো চে কাত কাত কে' আদিৰ দৰে কেইবাটাও জনপ্ৰিয় গীতত কণ্ঠদান কৰিছিল।
Published by:Subham Goswami
First published: