• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • বলীউডৰ প্ৰবীণ অভিনেতা অৰুণ বালিৰ ৭৯ বছৰ বয়সত দেহাৱসান; আজি মুক্তি পাইছে শেষৰখন ছবি 'গুডবাই'

বলীউডৰ প্ৰবীণ অভিনেতা অৰুণ বালিৰ ৭৯ বছৰ বয়সত দেহাৱসান; আজি মুক্তি পাইছে শেষৰখন ছবি 'গুডবাই'

বলীউডৰ প্ৰবীণ অভিনেতা অৰুণ বালিৰ ৭৯ বছৰ বয়সত দেহাৱসান

বলীউডৰ প্ৰবীণ অভিনেতা অৰুণ বালিৰ ৭৯ বছৰ বয়সত দেহাৱসান

আজি মুক্তি পোৱা 'গুডবাই' ছবিখনত শেষবাৰৰ বাবে দেখা গৈছে অৰুণ বালিক।

  • Share this:
'স্বাভিমান'ত কুঁৱৰ সিঙৰ চৰিত্ৰত অভিনয় কৰা প্ৰবীণ অভিনেতা অৰুণ বালিৰ আজি ৭৯ বছৰ বয়সত মৃত্যু হয়। সংবাদ সংস্থা এ এন আইৰ মতে, অভিনেতা গৰাকীৰ মৃত্যু হয় মুম্বাইত। তেওঁৰ শেষৰখন ছবি 'গুডবাই' আজি ৭ অক্টোবৰত ছবিগৃহত মুক্তি পাইছে।


তেওঁৰ মৃত্যুৰ খবৰৰ পিছতে অনুৰাগীসকলে টুইটাৰযোগে প্ৰয়াত অভিনেতাজনক শ্ৰদ্ধাঞ্জলি জ্ঞাপন কৰে। এজন ব্যক্তিয়ে লিখিছে, "ভগৱানে তেওঁৰ আত্মাক আশীৰ্বাদ কৰক। তেওঁ প্ৰতিটো ভূমিকাতে ইমান ভাল আছিল।" আন এজনে টুইট কৰিছে, "তেওঁ ইমানেই স্বাভাৱিক অভিনেতা আছিল। RIP।" এজন অনুৰাগীয়ে কয়, “তেওঁক জীৱনৰ বাবে যুঁজ দিয়া দেখিলোঁ, আৰু ৰিলত জীয়াই থকা দেখিলোঁ, কিন্তু মুক্তিৰ দিনাই তেওঁ আমাৰ পৰা বিদায় মাগিলে।”

শুকুৰবাৰে মুক্তি পোৱা 'গুডবাই' ছবিখনত শেষবাৰৰ বাবে দেখা গৈছে অৰুণ বালিক। বিকাশ বেলৰ পৰিচালনাত নিৰ্মিত এই ছবিখনত অভিনয় কৰিছে অমিতাভ বচ্চন, ৰশ্মিকা মন্দন্না, নীনা গুপ্তা, সুনীল গ্ৰ’ভাৰ, পৱৈল গুলাতি, আশীষ বিদ্যাৰ্থী, এলি আভ্ৰৰাম, চাহিল মেহতা, শিৱিন নাৰং, অভিষেক খান আদিও। পৰিয়ালৰ এজন সদস্যৰ মৃত্যুক কেন্দ্ৰ কৰি ছবিখনৰ সৈতে জড়িত সকলো মৰ্মাহত।

চলিত বৰ্ষৰ আৰম্ভণিতে অৰুণক বিৰল নিউৰ’মাস্কুলাৰ ৰোগত আক্ৰান্ত হৈ চিকিৎসালয়ত ভৰ্তি কৰোৱা হৈছিল। CINTAA ৰ সদস্য নুপুৰ আলংকৰে তেতিয়া ইটাইমছক কৈছিল, "মই অৰুণ বালি ছাৰৰ সৈতে কলত আছিলো যেতিয়া মই অনুভৱ কৰিলোঁ যে তেওঁৰ ভাষণত কিবা এটা ডাঙৰ ভুল হৈছে আৰু তেওঁক আঙুলিয়াই দিলোঁ। ইয়াৰ পিছত মই তেওঁৰ পুত্ৰ অংকুশৰ সৈতে যোগাযোগ কৰিবলৈ চেষ্টা কৰিলোঁ, কিন্তু নোৱাৰিলোঁ।" তাৰ পিছত মই অংকুশৰ সহকৰ্মী ৰাজীৱ মেননক ফোন কৰিলোঁ আৰু তেওঁৰ আনটো নম্বৰ পালোঁ আৰু মই তেওঁক অৰুণ ছাৰক তৎক্ষণাত চিকিৎসালয়লৈ লৈ যাবলৈ পৰামৰ্শ দিলোঁ।"

অৰুণ বালিৰ কন্যাই নুপুৰক জনোৱা মতে, তেওঁৰ মাইষ্টেনিয়া গ্ৰেভিছ ৰোগত আক্ৰান্ত হৈছে। নুপুৰে কৈছিল, "আজি অৰুণ জীৰ নম্বৰৰ পৰা ফোন আহিল... তেওঁ একেবাৰে স্পষ্টকৈ কথা ক'ব পৰা নাছিল। তেওঁৰ ছোৱালী ঈতিশ্ৰীয়ে মোক তেওঁৰ অৱস্থাৰ বিষয়ে জনাইছিল। মই সঁচাকৈয়ে চিন্তিত। তেওঁৰ দ্ৰুত আৰোগ্যৰ বাবে মই প্ৰাৰ্থনা কৰিছো।"

অৰুণে ১৯৯১ চনৰ পিৰিয়ড নাটক চাণক্যকে ধৰি কেইবাখনো চলচ্চিত্ৰ আৰু টেলিভিছন ধাৰাবাহিকত কাম কৰিছিল য’ত তেওঁ কিং প’ৰুছৰ চৰিত্ৰত অভিনয় কৰিছিল। তেওঁ হে ৰাম (২০০০) ছবিখনত অবিভক্ত বংগৰ মুখ্যমন্ত্ৰী হুছেইন শ্বহীদ সুহৰাৱাৰ্ডীৰ ভূমিকাও ৰচনা কৰিছিল। কুমকুমত হৰ্ষবৰ্ধন ৱাধোৱাৰ চৰিত্ৰত অভিনয় কৰি তেওঁ জনাজাত। ৩ ইডিয়টছ, কেদাৰনাথ আৰু পানীপাট আদি ছবিত অভিনয় কৰাৰ বাবে তেওঁ জনপ্ৰিয়।
Published by:Subham Goswami
First published:

শেহতীয়া বাতৰি