• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • Kashi Tamil Sangamam: তামিল ঐতিহ্য ৰক্ষা কৰাটো ১৩০ কোটি দেশবাসীৰ দায়িত্ব: প্ৰধানমন্ত্ৰী মোডী

Kashi Tamil Sangamam: তামিল ঐতিহ্য ৰক্ষা কৰাটো ১৩০ কোটি দেশবাসীৰ দায়িত্ব: প্ৰধানমন্ত্ৰী মোডী

প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীয়ে আজি বাৰাণসীত মাহজোৰা চলিবলগীয়া 'কাশী তামিল সঙ্গম' উদ্বোধন কৰে। প্ৰধানমন্ত্ৰী মোডীয়ে ৰিমোট যোগে কাশী তামিল সঙ্গম কাৰ্যসূচী আৰম্ভ কৰে।

প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীয়ে আজি বাৰাণসীত মাহজোৰা চলিবলগীয়া 'কাশী তামিল সঙ্গম' উদ্বোধন কৰে। প্ৰধানমন্ত্ৰী মোডীয়ে ৰিমোট যোগে কাশী তামিল সঙ্গম কাৰ্যসূচী আৰম্ভ কৰে।

প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীয়ে আজি বাৰাণসীত মাহজোৰা চলিবলগীয়া 'কাশী তামিল সঙ্গম' উদ্বোধন কৰে। প্ৰধানমন্ত্ৰী মোডীয়ে ৰিমোট যোগে কাশী তামিল সঙ্গম কাৰ্যসূচী আৰম্ভ কৰে।

  • Share this:
প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীয়ে আজি বাৰাণসীত মাহজোৰা চলিবলগীয়া 'কাশী তামিল সঙ্গম' উদ্বোধন কৰে। প্ৰধানমন্ত্ৰী মোডীয়ে ৰিমোট যোগে কাশী তামিল সঙ্গম কাৰ্যসূচী আৰম্ভ কৰে। ১৭ নৱেম্বৰৰ পৰা ১৬ ডিচেম্বৰলৈ বাৰাণসী (কাশী)ত 'কাশী তামিল সঙ্গম' অনুষ্ঠিত হৈ আছে। ইয়াৰ উদ্দেশ্য হৈছে দেশৰ দুটা অতি গুৰুত্বপূৰ্ণ আৰু প্ৰাচীন জ্ঞান কেন্দ্ৰ – তামিলনাডু আৰু কাশীৰ মাজত বহু পুৰণি সম্পৰ্ক পুনৰ আৱিষ্কাৰ কৰা আৰু উদযাপন কৰা। এই সময়ছোৱাত তামিলনাডুৰ হাজাৰ হাজাৰ যাত্ৰীয়ে এই কাশী তামিল সঙ্গমত যোগদান কৰিছিল।

আমাৰ হাতত তামিল ভাষা আছে, যি হৈছে পৃথিৱীৰ আটাইতকৈ পুৰণি ভাষা। আজিলৈকে, এই ভাষাটো সমানে জনপ্ৰিয়। এইটো আমাৰ ১৩০ কোটি দেশবাসীৰ দায়িত্ব যে আমি তামিলৰ এই ঐতিহ্য ৰক্ষা কৰিব লাগিব, ইয়াক সমৃদ্ধ কৰিব লাগিব: প্ৰধানমন্ত্ৰী মোডী

কাশী আৰু তামিলনাডু দুয়োটাই সংস্কৃতি আৰু সভ্যতাৰ কালজয়ী কেন্দ্ৰ। দুয়োটা অঞ্চলই সংস্কৃত আৰু তামিলৰ দৰে বিশ্বৰ আটাইতকৈ পুৰণি ভাষাৰ কেন্দ্ৰ: প্ৰধানমন্ত্ৰী মোডী

কাশী আৰু তামিলনাডু দুয়োটাই শিৱমায়া, দুয়োটা শক্তিশালী। এটা হৈছে কাশী, আনহাতে দক্ষিণ কাশী তামিলনাডুত আছে। কাশী-কাঞ্চীৰ ৰূপত সপ্তপুৰীত দুয়োৰে নিজা গুৰুত্ব আছে: প্ৰধানমন্ত্ৰী মোডী

এফালে, আমাৰ সাংস্কৃতিক ৰাজধানী হৈছে কাশী, যি সমগ্ৰ ভাৰতক সামৰি লৈছে, আৰু আনহাতে, ভাৰতৰ প্ৰাচীনতা আৰু গৌৰৱৰ কেন্দ্ৰ, হৈছে আমাৰ তামিলনাডু আৰু তামিল সংস্কৃতি। এই সঙ্গম গঙ্গা যমুনা সংগমৰ দৰেই পৱিত্ৰ: প্ৰধানমন্ত্ৰী মোডী

প্ৰধানমন্ত্ৰী মোডীয়ে কয়- আমাৰ দেশত সঙ্গমৰ যথেষ্ট গুৰুত্বপূৰ্ণ বিষয় হৈ আহিছে। নদী আৰু নদীৰ সংগমৰ পৰা আৰম্ভ কৰি ধাৰণা আৰু মতাদৰ্শ, জ্ঞান-বিজ্ঞান আৰু সমাজ-সংস্কৃতিৰ সঙ্গমলৈকে, আমি উদযাপন কৰিছো। গতিকে কাশী তামিল সঙ্গম নিজেই বিশেষ, অনন্য।
Published by:Kokil Sarma
First published:

শেহতীয়া বাতৰি