உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • nation
    • »
    • Uttar Pradesh Polls|Yogi Adityanath: যোগী আদিত্যনাথে গোৰখপুৰ নগৰৰ পৰা কৰিব প্ৰতিদ্বন্দ্বিতা, ১৯৬৭ চনৰ পৰাই গেৰুৱা দুৰ্গ এই সমষ্টি

    Uttar Pradesh Polls|Yogi Adityanath: যোগী আদিত্যনাথে গোৰখপুৰ নগৰৰ পৰা কৰিব প্ৰতিদ্বন্দ্বিতা, ১৯৬৭ চনৰ পৰাই গেৰুৱা দুৰ্গ এই সমষ্টি

    yogi adityanath

    yogi adityanath

    Yogi Adityanath: বিজেপি সংসদীয় বোৰ্ডে সিদ্ধান্ত লয় যে মুখ্যমন্ত্ৰীক গোৰখপুৰ নগৰ আসনৰ পৰা প্ৰাৰ্থিত্ব প্ৰদান কৰা উচিত।

    • Share this:
    বিজেপিয়ে শনিবাৰে ঘোষণা কৰে যে মুখ্যমন্ত্ৰী যোগী আদিত্যনাথে (Yogi Adityanath) গোৰখপুৰ নগৰ (Gorakhpur Urban) সমষ্টিৰ পৰা আগন্তুক উত্তৰ প্ৰদেশ বিধানসভা নিৰ্বাচনত প্ৰতিদ্বন্দ্বিতা কৰিব। এই সমষ্টিটো ১৯৬৭ চনৰ পৰা বিজেপি (BJP) আৰু জনসংঘ দলৰ দুৰ্গ ৰূপে বিবেচিত হৈ আহিছে।

    যোগী আদিত্যনাথৰ প্ৰাৰ্থিত্ব তিনিখন সম্ভাৱ্য আসনৰ পৰা অনুমান কৰা হৈছিল - অযোধ্যা, গোৰখপুৰ নগৰ আৰু মথুৰা - আৰু বিজেপি সংসদীয় বোৰ্ডে সিদ্ধান্ত লয় যে মুখ্যমন্ত্ৰীক গোৰখপুৰ নগৰ আসনৰ পৰা প্ৰাৰ্থিত্ব প্ৰদান কৰা উচিত। আদিত্যনাথ ১৯৯৮ চনৰ পৰা ২০১৭ চনত উত্তৰ প্ৰদেশৰ মুখ্যমন্ত্ৰী হোৱালৈকে গোৰখপুৰ লোকসভা আসনৰ সাংসদো আছিল।

    গোৰখপুৰ নগৰীয়া আসনখন বিজেপিৰ বাবে সুৰক্ষিত আৰু যোগী আদিত্যনাথৰ দুৰ্গ। গোৰখনাথ মন্দিৰ থকা বাবে বিজেপিৰ বাবে অত্যন্ত সুৰক্ষিত এই সমষ্টিত মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে প্ৰচাৰত বেছি সময় ব্যয় কৰিব নালাগিব আৰু উত্তৰ প্ৰদেশৰ বাকী নিৰ্বাচনী ৰণনীতিৰ ওপৰত গুৰুত্ব দিব পাৰে, কিয়নো তেওঁ শীৰ্ষ তাৰকা প্ৰচাৰকসকলৰ ভিতৰত আছে। বিজেপিয়ে উপ মুখ্যমন্ত্ৰী কেশৱ প্ৰসাদ মৌৰ্যক চিৰাথু আসনৰ পৰা ৰাখিছে য'ত তেওঁ ২০১২ চনত জয় লাভ কৰিছিল।
    Published by:Manjumoni Borah
    First published: