• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • উত্তৰ প্ৰদেশত ভাৰতীয় জনতা পাৰ্টীৰ দুদিনীয়া 'ত্ৰিৰংগা যাত্ৰা'

উত্তৰ প্ৰদেশত ভাৰতীয় জনতা পাৰ্টীৰ দুদিনীয়া 'ত্ৰিৰংগা যাত্ৰা'

ভাৰতীয় জনতা পাৰ্টীয়ে (বিজেপি) উত্তৰ প্ৰদেশত মঙলবাৰৰ পৰা ৰাজ্যজুৰি ইয়াৰ দুদিনীয়া 'ত্ৰিৰংগা যাত্ৰা' আৰম্ভ কৰিছে

ভাৰতীয় জনতা পাৰ্টীয়ে (বিজেপি) উত্তৰ প্ৰদেশত মঙলবাৰৰ পৰা ৰাজ্যজুৰি ইয়াৰ দুদিনীয়া 'ত্ৰিৰংগা যাত্ৰা' আৰম্ভ কৰিছে

ৰাজ্যিক বিজেপিৰ সাধাৰণ সম্পাদক অমৰ পাল মৌৰ্যই কয় যে মুখ্যমন্ত্ৰী যোগী আদিত্যনাথে ৰাজ্যখনত ৪.৫০ কোটি ৰাষ্ট্ৰীয় পতাকা উত্তোলন কৰাৰ লক্ষ্য নিৰ্ধাৰণ কৰিছে।

  • Share this:

ভাৰতীয় জনতা পাৰ্টীয়ে (বিজেপি) উত্তৰ প্ৰদেশত মঙলবাৰৰ পৰা ৰাজ্যজুৰি ইয়াৰ দুদিনীয়া 'ত্ৰিৰংগা যাত্ৰা' আৰম্ভ কৰিছে য'ত দলটোৱে জনসাধাৰণৰ কাষ চাপিছে আৰু তেওঁলোকক তেওঁলোকৰ ঘৰত ত্ৰিৰংগা প্ৰদৰ্শন কৰিবলৈ আহ্বান জনাইছে।


বিজেপিৰ সাংসদ, বিধায়ক আৰু দলৰ কৰ্মকৰ্তাসকল 'হৰ ঘৰ ত্ৰিৰংগা' অভিযানৰ অংশ হিচাপে উলিয়াই নিয়া এই যাত্ৰাৰ অংশ হৈছে।


ৰাজ্যিক বিজেপিৰ সাধাৰণ সম্পাদক অমৰ পাল মৌৰ্যই কয় যে মুখ্যমন্ত্ৰী যোগী আদিত্যনাথে ৰাজ্যখনত ৪.৫০ কোটি ৰাষ্ট্ৰীয় পতাকা উত্তোলন কৰাৰ লক্ষ্য নিৰ্ধাৰণ কৰিছে।


উত্তৰ প্ৰদেশৰ মুখ্যমন্ত্ৰী আদিত্যনাথ যোগীয়ে কয় যে, "ত্ৰিৰংগা অভিযানৰ অধীনত সকলো বাসগৃহ, চৰকাৰী আৰু ব্যক্তিগত কাৰ্যালয় আৰু ভৱন আৰু অন্যান্য প্ৰতিষ্ঠানত ৰাষ্ট্ৰীয় পতাকা উত্তোলন কৰিব লাগে।"




"৯ আগষ্টৰ পৰা ১৫ আগষ্টলৈকে (স্বাধীনতা দিৱস) দলটোৱে নিশ্চিত কৰিব যে প্ৰতিখন ঘৰে ত্ৰিৰংগা প্ৰদৰ্শন কৰে," বুলি মৌৰ্যই উল্লেখ কৰে।


"বৃহস্পতিবাৰৰ পৰা আমি সজাগতা সৃষ্টিৰ বাবে গাওঁ আৰু চহৰসমূহত প্ৰভাত ফেৰি (ৰাতিপুৱা ৰাউণ্ড) উলিয়াম। ১৩ ৰ পৰা ১৫ আগষ্টলৈ দলটোৱে প্ৰতিটো দুৱাৰত টোকৰ মাৰি হৰ ঘৰ ত্ৰিৰংগা অভিযান সফল কৰিব," বুলি বিজেপি নেতা হিমাংশু দুবেয়ে সংবাদ মাধ্যমৰ আগত প্ৰকাশ কৰে।

Published by:Subham Goswami
First published: