upscৰ combined medical services examination কেতিয়া অনুষ্ঠিত হ'ব? ক'ত আবেদন কৰিব? কেতিয়া নটিফিকেচন ওলাব? জানক সবিশেষ

News18 Assam | News18-Assam
Updated:May 5, 2021, 12:12 PM IST
upscৰ combined medical services examination কেতিয়া অনুষ্ঠিত হ'ব? ক'ত আবেদন কৰিব? কেতিয়া নটিফিকেচন ওলাব? জানক সবিশেষ
পৰীক্ষাৰ বাবে নটিফিকেচন জাৰি কৰাৰ পিছত, আগ্ৰহী প্ৰাৰ্থীসকলে upsc.gov.in ইউনিয়ন পাব্লিক চাৰ্ভিচ কমিছনৰ অফিচিয়েল ৱেবছাইটৰ জৰিয়তে অনলাইন আবেদন কৰিব পাৰে।

পৰীক্ষাৰ বাবে নটিফিকেচন জাৰি কৰাৰ পিছত, আগ্ৰহী প্ৰাৰ্থীসকলে upsc.gov.in ইউনিয়ন পাব্লিক চাৰ্ভিচ কমিছনৰ অফিচিয়েল ৱেবছাইটৰ জৰিয়তে অনলাইন আবেদন কৰিব পাৰে।

  • Share this:
ইউপিএছচিয়ে (Union Public Service Commission) ৫ মে' ২০২১ তাৰিখে কম্বাইন মেডিকেল ছাৰ্ভিচ পৰীক্ষা ২০২১-ৰ বাবে নটিফিকেচন দিব। পৰীক্ষাৰ বাবে নটিফিকেচন জাৰি কৰাৰ পিছত, আগ্ৰহী প্ৰাৰ্থীসকলে upsc.gov.in ইউনিয়ন পাব্লিক চাৰ্ভিচ কমিছনৰ অফিচিয়েল ৱেবছাইটৰ জৰিয়তে অনলাইন আবেদন কৰিব পাৰে। আয়োগে জাৰি কৰা বাৰ্ষিক পৰীক্ষা কেলেণ্ডাৰ অনুসৰি, এই পৰীক্ষাৰ বাবে আবেদনৰ অন্তিম তাৰিখ ২৫ মে' নিৰ্ধাৰণ কৰা হৈছে।

আবেদনৰ আগতে অধিসূচনা পঢ়ক

এই পদসমূহৰ আকাংক্ষিত প্ৰাৰ্থীসকলে ৫ মে', ২০২১ তাৰিখে ইউপিএছচিৰ দ্বাৰা আনুষ্ঠানিক নটিফিকেচন জাৰি কৰাৰ পিছতহে আবেদন কৰিব লাগিব। নিয়ম অনুসৰি কৰা আবেদন কেৱল বৈধ হ'ব। যদি আপুনি ত্ৰুটি কৰে বা সম্পূৰ্ণ ফিলাপ নকৰে তেন্তে অনলাইন আবেদন বাতিল কৰা হ'ব পাৰে।

শিক্ষাগত অৰ্হতা

এই পদসমূহৰ বাবে আবেদন কৰা প্ৰাৰ্থীজনৰ যিকোনো স্বীকৃত বিশ্ববিদ্যালয়ৰ পৰা এমবিবিএছ ডিগ্ৰী থাকিব লাগিব। এমবিবিএছ চূড়ান্ত ছেমিষ্টাৰৰ প্ৰাৰ্থীসকলেও এই পদসমূহৰ বাবে আবেদন কৰিব পাৰে।

বয়স-সীমা

এই পদসমূহৰ বাবে আবেদন কৰা প্ৰাৰ্থীৰ বয়স ৩২ বছৰ হ'ব লাগে। প্ৰাৰ্থীসকলে এই নিযুক্তি সম্পৰ্কীয় তথ্যৰ বাবে জাৰি কৰাৰ পিছত আনুষ্ঠানিক নটিফিকেচন চাব পাৰে।

অফলাইন অৱস্থাত পৰীক্ষা অনুষ্ঠিত হ'ব

ইউ.পি.এছ.চি.-ৰ বাৰ্ষিক পৰীক্ষাৰ সময়সূচী অনুসৰি, ২৯ আগষ্ট ২০২১ তাৰিখে বিভিন্ন কেন্দ্ৰত অফলাইন মোডত চি.এম.এছ. পৰীক্ষা অনুষ্ঠিত কৰা হ'ব। এই পৰীক্ষাৰ বাবে প্ৰৱেশ পত্ৰ জাৰি কৰাৰ তাৰিখ এতিয়াও আয়োগে ঘোষণা কৰা নাই।
Published by: Kokil Sarma
First published: May 5, 2021, 12:08 PM IST
আৰু চাওক
পৰৱৰ্তী বাতৰি

শেহতীয়া বাতৰি