আধাৰ কাৰ্ডত বিসংগতি আছে নেকি? কেনেকৈ কৰিব শুধৰণি? চাওক এই প্ৰতিবেদন

News18-Assam
Updated:November 21, 2019, 8:30 AM IST
আধাৰ কাৰ্ডত বিসংগতি আছে নেকি? কেনেকৈ কৰিব শুধৰণি? চাওক এই প্ৰতিবেদন
আধাৰ কাৰ্ড সম্পৰ্কীয় সমস্যাৰ সমাধানৰ বাবে UIDAI–এ একাংশ চহৰত আধাৰ সেৱা কেন্দ্ৰ আৰম্ভ কৰিছে য’ত জনসাধাৰণে এই কাম কৰিব পাৰিব।

আধাৰ কাৰ্ড সম্পৰ্কীয় সমস্যাৰ সমাধানৰ বাবে UIDAI–এ একাংশ চহৰত আধাৰ সেৱা কেন্দ্ৰ আৰম্ভ কৰিছে য’ত জনসাধাৰণে এই কাম কৰিব পাৰিব।

  • Share this:
যদি আপোনাৰ আধাৰ কাৰ্ডত কোনো তথ্য সলনি কৰিব বিচাৰে আৰু সেয়া কৰিব পৰা নাই তেন্তে এই খবৰ আপোনাৰ বাবে গুৰুত্বপূৰ্ণ। আধাৰ কাৰ্ড প্ৰদান কৰা কোম্পানী UIDAI–এ আধাৰ আপডেশ্যনৰ নিয়মত কিছু সালসলনি ঘটাইছে। আধাৰ কাৰ্ড সম্পৰ্কীয় সমস্যাৰ সমাধানৰ বাবে UIDAI–এ একাংশ চহৰত আধাৰ সেৱা কেন্দ্ৰ আৰম্ভ কৰিছে য’ত জনসাধাৰণে এই কাম কৰিব পাৰিব। এই কেন্দ্ৰত নতুন আধাৰ কাৰ্ডো বনাব পাৰিব। লগতে ঠিকনা, নাম আৰু জন্মতিথিত সালসলনিও কৰিব পাৰিব জনসাধাৰণে।

আধাৰ সেৱা কেন্দ্ৰৰ সুবিধা পাবৰ ল’ব লাগে অনলাইন এপইণ্টমেণ্ট। কি কামৰ বাবে অনলাইন এপইণ্টমেণ্ট ল’ব লাগে :

>> নতুন আধাৰ কাৰ্ড বনোৱাৰ বাবে

>> নাম আপডেট কৰাৰ বাবে
>> ঠিকনা আপডেট কৰাৰ বাবে
>> জন্মৰ তাৰিখ আপডেট কৰাৰ বাবে
>> ম’বাইল নম্বৰ আপডেট কৰিবৰ বাবে

>> ই–মেইল আপডেট কৰাৰ বাবে
>> লিংগ আপডেট কৰিবৰ বাবে
>> বায়’মেট্ৰিক আপডেট কৰিবৰ বাবে

কেনেকৈ ল’ব অনলাইন এপইণ্টমেণ্ট :
>> ইয়াৰ বাবে প্ৰথমে আপুনি UIDAIৰ ৱেবছাইট (https://uidai.gov.in/) লৈ যাব লাগিব।
>> ইয়াত 'My Aadhaar' ত ক্লিক কৰক। ইয়াৰ পিছত 'Book An Appointment' অপচনলৈ যাওক।
>> এতিয়া আপুনি চহৰৰ নাম নিৰ্বাচন কৰক। তাৰ পিছত ''Proceed To Book An Appointment'ত ক্লিক কৰক।
>> এতিয়া এখন নতুন পেজ খোল খাব। ইয়াত তিনিটা অপচন আছে – New Aadhaar, Aadhaar Update আৰু Manage Appointment। ধৰি লওক আপুনি আধাৰ আপডেট অপচন নিৰ্বাচন কৰিছে আৰু ৰেজিষ্টাৰ্ড ম’বাইল নম্বৰ, কেপচা কোড আৰু OTP বহুৱাওক, তেতিয়া আপোনাৰ এপ্লিকেশ্যন ভেৰিফাই হৈ যাব।
>> OTP ভেৰিফিকেচন হৈ যোৱাৰ পিছত আপুনি তাত দিয়া ফৰ্মত নিজৰ তথ্য পূৰণ কৰিব লাগিব। এই ফৰ্মত এপইণ্টমেণ্ট সম্বন্ধীয় তথ্য বিচৰা হয়। তথ্য দাখিলৰ পিছত আপুনি বুকিং এপইণ্টমেণ্টৰ বাবে টাইম শ্লট নিৰ্বাচন কৰিব লাগিব।
>> এতিয়া আপুনি ছাবমিট বুটাম টিপক। এই অনলাইন এপইণ্টমেণ্ট সম্পূৰ্ণ বিনামূলীয়া।

NEWS18 অসম সকলো খবৰ সকলোতকৈ আগত। প্ৰতি মুহূৰ্তৰ খবৰ পাবলৈ YouTube Facebook আৰু Twitter ত আমাক ফল’ কৰক।
আৰু চাওক
পৰৱৰ্তী বাতৰি