• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • উত্তৰ প্ৰদেশঃ বোৰ্খা পিন্ধি প্ৰেয়সীক লগ কৰিবলৈ গৈছিল এজন যুৱক; শান্তি ভংগৰ অভিযোগত গ্ৰেপ্তাৰ

উত্তৰ প্ৰদেশঃ বোৰ্খা পিন্ধি প্ৰেয়সীক লগ কৰিবলৈ গৈছিল এজন যুৱক; শান্তি ভংগৰ অভিযোগত গ্ৰেপ্তাৰ

বোৰ্খাৰ আঁৰত লুকাই থকাৰ বাবে চৈফ আলীক শান্তি ভংগৰ অভিযোগত গোচৰ ৰুজু কৰা হৈছে বুলি আৰক্ষীয়ে কয়।

বোৰ্খাৰ আঁৰত লুকাই থকাৰ বাবে চৈফ আলীক শান্তি ভংগৰ অভিযোগত গোচৰ ৰুজু কৰা হৈছে বুলি আৰক্ষীয়ে কয়।

আলীয়ে তেওঁৰ ঘৰৰ পৰা আঁতৰত চাকৰি এটা পাইছিল আৰু বাহিৰলৈ যোৱাৰ আগতে, তেওঁৰ প্ৰেমিকাক সিধাউলি আৰক্ষী থানা অঞ্চলৰ মেহমাদপুৰ গাঁৱত লগ কৰিব বিচাৰিছিল।

  • Share this:
বৃহস্পতিবাৰে আৰক্ষীয়ে জনোৱা মতে, ২৫ বছৰীয়া এজন যুৱকে তেওঁৰ প্ৰেমিকাক লগ কৰিবলৈ যোৱাৰ সময়ত নিজৰ পৰিচয় লুকুৱাবলৈ বোৰ্খা পিন্ধাৰ বাবে এখন গাঁৱত গ্ৰেপ্তাৰ কৰা হৈছে।


বোৰ্খাৰ আঁৰত লুকাই থকাৰ বাবে চৈফ আলীক শান্তি ভংগৰ অভিযোগত গোচৰ ৰুজু কৰা হৈছে বুলি আৰক্ষীয়ে কয়। আলীয়ে তেওঁৰ ঘৰৰ পৰা আঁতৰত চাকৰি এটা পাইছিল আৰু বাহিৰলৈ যোৱাৰ আগতে, তেওঁৰ প্ৰেমিকাক সিধাউলি আৰক্ষী থানা অঞ্চলৰ মেহমাদপুৰ গাঁৱত লগ কৰিব বিচাৰিছিল।


অতিৰিক্ত আৰক্ষী অধীক্ষক (গ্ৰাম্য) সঞ্জীৱ বাজপেয়ীয়ে বৃহস্পতিবাৰে কয় যে যিহেতু তেওঁ অঞ্চলটোত আলী পৰিচিত আছিল, সেয়ে তেওঁ নিজৰ পৰিচয় লুকুৱাবলৈ 'বোৰ্খা' পিন্ধিছিল আৰু মঙলবাৰে তেওঁৰ প্ৰেমিকাক লগ কৰিবলৈ গৈছিল।


বোৰ্খাৰ পিছফালে তেওঁৰ উপস্থিতিয়ে স্থানীয় লোকসকলৰ সন্দেহ কঢ়িয়াই আনিছিল, যিয়ে আলীক ইয়াক আঁতৰাবলৈ কৈছিল, আৰু যেতিয়া তেওঁলোকে বোৰ্খাৰ আঁৰত এজন পুৰুষ পাইছিল, তেওঁলোকে আৰক্ষীক জনাইছিল। এজন স্থানীয় লোকে ঘটনাটোৰ এটা ভিডিঅ' প্ৰস্তুত কৰিছিল যিটোৱে সামাজিক মাধ্যমত ব্যাপক চৰ্চা লাভ কৰিছে।
Published by:Subham Goswami
First published:

শেহতীয়া বাতৰি