• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • ৰাহুল গান্ধীয়ে ভাৰতীয় সৈনিকৰ বীৰত্বক বিশ্বাস নকৰে, কিন্তু চীনক বিশ্বাস কৰে: ৰাজনাথ সিং

ৰাহুল গান্ধীয়ে ভাৰতীয় সৈনিকৰ বীৰত্বক বিশ্বাস নকৰে, কিন্তু চীনক বিশ্বাস কৰে: ৰাজনাথ সিং

Photo-ANI

Photo-ANI

কেন্দ্ৰীয় প্ৰতিৰক্ষা মন্ত্ৰী ৰাজনাথ সিঙে (Rajnath Singh) শনিবাৰে পশ্চিম উত্তৰ প্ৰদেশৰ মথুৰাত (Mathura) প্ৰচাৰ চলাই, য'ত ১০ ফেব্ৰুৱাৰীত প্ৰথম পৰ্যায়ৰ বিধানসভা নিৰ্বাচনৰ (Assembly Elections) বাবে ভোটগ্ৰহণ অনুষ্ঠিত হ'ব। তেওঁ কয় 'ৰাহুল গান্ধীয়ে ভাৰতীয় সৈনিকৰ বীৰত্বক বিশ্বাস নকৰে, কিন্তু চীনক বিশ্বাস কৰে'

  • Share this:
কেন্দ্ৰীয় প্ৰতিৰক্ষা মন্ত্ৰী ৰাজনাথ সিঙে (Rajnath Singh) শনিবাৰে পশ্চিম উত্তৰ প্ৰদেশৰ মথুৰাত (Mathura) প্ৰচাৰ চলাই, য'ত ১০ ফেব্ৰুৱাৰীত প্ৰথম পৰ্যায়ৰ বিধানসভা নিৰ্বাচনৰ (Assembly Elections) বাবে ভোটগ্ৰহণ অনুষ্ঠিত হ'ব। গালৱান হিংসাৰ (Galwan Violence) বিষয়টো উত্থাপন কৰি সিঙে কংগ্ৰেছ দল আৰু ইয়াৰ নেতা ৰাহুল গান্ধীক আক্ৰমণ কৰে আৰু তেওঁলোকক ভাৰতীয় সৈনিকসকলৰ বীৰত্বৰ ওপৰত বিশ্বাস নকৰাৰ আৰু তাৰ পৰিৱৰ্তে চীনা সংবাদ মাধ্যমৰ ওপৰত নিৰ্ভৰ কৰাৰ অভিযোগ উত্থাপন কৰে। সিঙে আৰু কয় যে প্ৰতিৰক্ষা মন্ত্ৰী হিচাপে তেওঁ দৃঢ়ভাৱে বিশ্বাস কৰে যে কোনেও ভাৰতৰ গৌৰৱক আক্ৰমণ কৰিব নোৱাৰে।

২০২০ চনৰ জুন মাহত পূব লাডাখ খণ্ডত সংঘৰ্ষৰ সন্দৰ্ভত প্ৰতিৰক্ষা মন্ত্ৰীগৰাকীয়ে কয়, "আমি বিশ্বক এটা বাৰ্তা দিছো যে ভাৰত এতিয়া দুৰ্বল ৰাষ্ট্ৰ নহয়। আমি সীমান্ত পাৰ হ'ব পাৰ হ'ব পাৰোঁ আৰু আক্ৰমণো কৰিব পাৰোঁ।" একে সময়তে তেওঁ কয়, "কংগ্ৰেছ নেতা ৰাহুল গান্ধীয়ে কৈছিল যে গালভানত বহুতো ভাৰতীয় সৈনিক আৰু মাত্ৰ কেইজনমান চীনা সৈনিক নিহত হৈছিল। তেওঁ চীনা সংবাদ মাধ্যমক বিশ্বাস কৰিছিল। অষ্ট্ৰেলিয়াৰ সংবাদ মাধ্যমৰ খবৰ অনুসৰি ৩৮ ৰ পৰা ৫০ জন চীনা সৈন্য নিহত হৈছিল। কংগ্ৰেছ নেতাজনে আমাৰ সেনা জোৱানসকলৰ সাহসিকতাক বিশ্বাস নকৰে।"

'যোগীৰ দিনত অপৰাধীসকল পলাইছে'
উত্তৰ প্ৰদেশত যোগী আদিত্যনাথ নেতৃত্বাধীন ভাৰতীয় জনতা পাৰ্টীৰ চৰকাৰৰ সন্দৰ্ভত কথা পাতি প্ৰতিৰক্ষা মন্ত্ৰীগৰাকীয়ে কয় যে মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে ৰাজ্যখনত আইন-শৃংখলা বজাই ৰখাত সফল হৈছে, যিটো প্ৰশংসাৰ যোগ্য। তেওঁ কৈছিল, "অপৰাধীসকল পলাতক হৈ আছে; মাফিয়াৰ সম্পত্তি ভাঙি পেলোৱা হৈছে। উত্তৰ প্ৰদেশ প্ৰগতিৰ পথত আছে। এক্সপ্ৰেছ ৱে নিৰ্মাণ কৰা হৈছে।" তেওঁ ইয়াত বিজেপি প্ৰাৰ্থী পুৰাণ প্ৰকাশৰ হৈ প্ৰচাৰ চলাই আছিল।
Published by:Kokil Sarma
First published: