உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • nation
    • »
    • Elections 2022: বিজেপিয়ে উত্তৰ প্ৰদেশ, উত্তৰাখণ্ড, গোৱা আৰু মণিপুৰৰ বাবে পৰ্যবেক্ষক নিয়োগ কৰিছে ! কাক ক'ত দিয়া হ'ল দায়িত্ব ?

    Elections 2022: বিজেপিয়ে উত্তৰ প্ৰদেশ, উত্তৰাখণ্ড, গোৱা আৰু মণিপুৰৰ বাবে পৰ্যবেক্ষক নিয়োগ কৰিছে ! কাক ক'ত দিয়া হ'ল দায়িত্ব ?

    ২০২২ চনৰ বিধানসভা নিৰ্বাচনত (Election result 2022) উত্তৰ প্ৰদেশ, উত্তৰাখণ্ড, গোৱা আৰু মণিপুৰৰ বিধানসভা নিৰ্বাচনত জয়লাভ কৰাৰ পিছত বিজেপিয়ে চৰকাৰ গঠনৰ প্ৰস্তুতি চলাইছে, দলটোৱে চাৰিওখন ৰাজ্যৰ পৰ্যবেক্ষকৰ নাম ঘোষণা কৰিছে।

    ২০২২ চনৰ বিধানসভা নিৰ্বাচনত (Election result 2022) উত্তৰ প্ৰদেশ, উত্তৰাখণ্ড, গোৱা আৰু মণিপুৰৰ বিধানসভা নিৰ্বাচনত জয়লাভ কৰাৰ পিছত বিজেপিয়ে চৰকাৰ গঠনৰ প্ৰস্তুতি চলাইছে, দলটোৱে চাৰিওখন ৰাজ্যৰ পৰ্যবেক্ষকৰ নাম ঘোষণা কৰিছে।

    ২০২২ চনৰ বিধানসভা নিৰ্বাচনত (Election result 2022) উত্তৰ প্ৰদেশ, উত্তৰাখণ্ড, গোৱা আৰু মণিপুৰৰ বিধানসভা নিৰ্বাচনত জয়লাভ কৰাৰ পিছত বিজেপিয়ে চৰকাৰ গঠনৰ প্ৰস্তুতি চলাইছে, দলটোৱে চাৰিওখন ৰাজ্যৰ পৰ্যবেক্ষকৰ নাম ঘোষণা কৰিছে।

    • Share this:
    ২০২২ চনৰ বিধানসভা নিৰ্বাচনত (Election result 2022) উত্তৰ প্ৰদেশ, উত্তৰাখণ্ড, গোৱা আৰু মণিপুৰৰ বিধানসভা নিৰ্বাচনত জয়লাভ কৰাৰ পিছত, বিজেপিয়ে এতিয়া এই সকলো ৰাজ্যতে চৰকাৰ গঠনৰ প্ৰস্তুতি চলাইছে। ইফালে, দলটোৱে উত্তৰ প্ৰদেশকে ধৰি চাৰিওখন ৰাজ্যৰ পৰ্যবেক্ষকৰ নাম ঘোষণা কৰিছে। কেন্দ্ৰীয় মন্ত্ৰী অমিত শ্বাহ আৰু ঝাৰখণ্ডৰ প্ৰাক্তন মুখ্যমন্ত্ৰী ৰঘুবৰ দাসক উত্তৰ প্ৰদেশৰ পৰ্যবেক্ষক হিচাপে দায়িত্ব দিয়া হৈছে, আনহাতে গোৱাত নৰেন্দ্ৰ সিং তোমাৰ আৰু এম মুৰুগান পৰ্যবেক্ষক হ'ব।

    ইয়াৰ উপৰিও, দলটোৱে প্ৰতিৰক্ষা মন্ত্ৰী ৰাজনাথ সিং আৰু বৈদেশিক পৰিক্ৰমা ৰাজ্যিক মন্ত্ৰী মীনাক্ষী লেখিক উত্তৰাখণ্ডৰ পৰ্যবেক্ষক ৰূপে দিছে। বিত্ত মন্ত্ৰী নিৰ্মলা সীতাৰমণ আৰু কিৰেন ৰিজিজুক মণিপুৰৰ বাবে পৰ্যবেক্ষক কৰা হৈছে।



    পাঁচখন ৰাজ্যত অনুষ্ঠিত বিধানসভা নিৰ্বাচনৰ ফলাফল ১০ মাৰ্চত আহিছিল। এই পাঁচখন ৰাজ্যৰ চাৰিখনত বিজেপি পুনৰ ক্ষমতালৈ ঘূৰি আহিছে আনহাতে আম আদমী পাৰ্টীয়ে পঞ্জাৱত বৃহৎ জনাদেশ লাভ কৰিছে। উত্তৰ প্ৰদেশত, বিজেপিয়ে ইয়াৰ মিত্ৰশক্তিৰ সৈতে ২৭৫ খন আসন লাভ কৰিছে।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: