• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • বিবাহৰ বাবে যুৱতীসকলৰ প্ৰথম পছন্দ IAS বা IPS বিষয়া নহয়, Shaadi.comত আটাইতকৈ বেছি অনুসন্ধান কৰা কীৱৰ্ড কি ? জানক মন্ত্ৰীৰ মুখেৰেই ...

বিবাহৰ বাবে যুৱতীসকলৰ প্ৰথম পছন্দ IAS বা IPS বিষয়া নহয়, Shaadi.comত আটাইতকৈ বেছি অনুসন্ধান কৰা কীৱৰ্ড কি ? জানক মন্ত্ৰীৰ মুখেৰেই ...

গুজৰাটত Digital India Weekৰ অনুষ্ঠানত ভাষণ প্ৰদান কৰি কেন্দ্ৰীয় ইলেক্ট্ৰনিক্স আৰু তথ্য প্ৰযুক্তি মন্ত্ৰী ৰাজীৱ চন্দ্ৰশেখৰে কয় যে Shaadi.com ওপৰত আটাইতকৈ বেছি অনুসন্ধান কৰা কীৱৰ্ড এতিয়া আইএএছ বা আইপিএছ বিষয়া নহয়।

গুজৰাটত Digital India Weekৰ অনুষ্ঠানত ভাষণ প্ৰদান কৰি কেন্দ্ৰীয় ইলেক্ট্ৰনিক্স আৰু তথ্য প্ৰযুক্তি মন্ত্ৰী ৰাজীৱ চন্দ্ৰশেখৰে কয় যে Shaadi.com ওপৰত আটাইতকৈ বেছি অনুসন্ধান কৰা কীৱৰ্ড এতিয়া আইএএছ বা আইপিএছ বিষয়া নহয়।

গুজৰাটত Digital India Weekৰ অনুষ্ঠানত ভাষণ প্ৰদান কৰি কেন্দ্ৰীয় ইলেক্ট্ৰনিক্স আৰু তথ্য প্ৰযুক্তি মন্ত্ৰী ৰাজীৱ চন্দ্ৰশেখৰে কয় যে Shaadi.com ওপৰত আটাইতকৈ বেছি অনুসন্ধান কৰা কীৱৰ্ড এতিয়া আইএএছ বা আইপিএছ বিষয়া নহয়।

  • Share this:
আগৰ সময়ৰ পৰা আজিলৈকে, বিবাহৰ সময়ত, অসামৰিক কৰ্মচাৰী বা শীৰ্ষ প্ৰতিষ্ঠানৰ পৰা স্নাতক সকলে বিশেষ গুৰুত্ব লাভ কৰি আহিছে। কিন্তু এতিয়া মানুহৰ চাহিদা সলনি হৈছে। গুজৰাটত Digital India Weekৰ অনুষ্ঠানত ভাষণ প্ৰদান কৰি কেন্দ্ৰীয় ইলেক্ট্ৰনিক্স আৰু তথ্য প্ৰযুক্তি মন্ত্ৰী ৰাজীৱ চন্দ্ৰশেখৰে কয় যে Shaadi.com ওপৰত আটাইতকৈ বেছি অনুসন্ধান কৰা কীৱৰ্ড এতিয়া আইএএছ বা আইপিএছ বিষয়া নহয়। ৰাজীৱ চন্দ্ৰশেখৰে কৈছিল যে নিৰ্ভৰযোগ্য সূত্ৰই প্ৰকাশ কৰিছে যে Shaadi.com আটাইতকৈ বেছি অনুসন্ধান কৰা জনপ্ৰিয় কীৱৰ্ডবোৰত এতিয়া ষ্টাৰ্টআপ কৰ্মচাৰী আৰু ষ্টাৰ্টআপ প্ৰতিষ্ঠাপক অন্তৰ্ভুক্ত আছে।

কেন্দ্ৰীয় মন্ত্ৰী চন্দ্ৰশেখৰে কয়, "মোক এজন বিশ্বাসী ব্যক্তিয়ে কৈছিল যে আইএএছ আৰু আইপিএছ এতিয়া shaadi.com আটাইতকৈ বেছি অনুসন্ধান কৰা কীৱৰ্ড নহয় বা টাটা আৰু বিৰলা কোম্পানীৰ সন্ধান কৰা হোৱা নাই। চৰকাৰী কৰ্মচাৰী বা কোনো প্ৰতিষ্ঠিত প্ৰতিষ্ঠানৰ স্নাতক হোৱাৰ বাবে, বৈবাহিক বজাৰত এজন ব্যক্তিক সামাজিক মুদ্ৰা হিচাপে গণ্য কৰা হৈছিল, কিন্তু দেখা গৈছে যে এতিয়া এনে নহয়।

অৱশ্যে, কেন্দ্ৰীয় ইলেক্ট্ৰনিক্স আৰু তথ্য প্ৰযুক্তি ৰাজ্যিক মন্ত্ৰী ৰাজীৱ চন্দ্ৰশেখৰে এই কথা ধেমালিতে কৈছিল নে তেওঁ তেওঁৰ কথাত গম্ভীৰ আছিল সেয়া স্পষ্ট হোৱা নাই। কিন্তু টুইটাৰত প্ৰতিক্ৰিয়া ব্যক্ত কৰি তেওঁ কয় যে এইটো কেৱল এক ধেমালি আছিল।
Published by:Kokil Sarma
First published: