কোৰোণা টিকাকৰণ কৰিবলৈ যোৱাসকলক Uber আগবঢ়াব বিনামূলীয়া ৰাইড

News18 Assam | News18-Assam
Updated:April 8, 2021, 4:27 PM IST
কোৰোণা টিকাকৰণ কৰিবলৈ যোৱাসকলক Uber আগবঢ়াব বিনামূলীয়া ৰাইড
কোম্পানীটোৱে চৰকাৰক ১.৫ কোটি টকাৰ বিনামূলীয়া যাত্ৰা দিব। ইয়াৰ অৰ্থ হৈছে আপুনি এতিয়া টিকাকৰণ কৰিবলৈ বিনামূলীয়া যাত্ৰা পাব।

কোম্পানীটোৱে চৰকাৰক ১.৫ কোটি টকাৰ বিনামূলীয়া যাত্ৰা দিব। ইয়াৰ অৰ্থ হৈছে আপুনি এতিয়া টিকাকৰণ কৰিবলৈ বিনামূলীয়া যাত্ৰা পাব।

  • Share this:
যদি আপুনি কোৰোণা ভেকচিন (Corona Vaccine) ল'বলৈ গৈ আছে তেন্তে আপোনাৰ বাবে ভাল খবৰ। আমেৰিকান এপ বেছড কেব কোম্পানী উবেৰে (Uber) এক বৃহৎ ঘোষণা কৰিছে। কোম্পানীটোৱে কৈছে যে দিল্লীত কোৰোণা টিকাকৰণ কৰা লোকসকলক বিনামূলীয়া যাত্ৰাৰ সুবিধা প্ৰদান কৰা হ'ব। কোম্পানীটোৱে চৰকাৰক ১.৫ কোটি টকাৰ বিনামূলীয়া যাত্ৰা দিব। ইয়াৰ অৰ্থ হৈছে আপুনি এতিয়া টিকাকৰণ কৰিবলৈ বিনামূলীয়া যাত্ৰা পাব। কোম্পানীটোৱে দিল্লী চৰকাৰক সহায় কৰিবলৈ এই সিদ্ধান্ত লৈছে।

কোম্পানীটোৱে জনাইছিল যে তেওঁলোকে ১.৫ কোটি টকাৰ বিনামূলীয়া যাত্ৰা পেকেজ ঘোষণা কৰিছে। ইয়াৰ উপৰি, কোম্পানীটোৱে আগতে বেচৰকাৰী সংগঠন আৰু স্বাস্থ্য আৰু পাৰিবাৰিক পৰিক্ৰমা মন্ত্ৰালয়ৰ বাবে সহায়ৰ কথা ঘোষণা কৰিছিল।

কোন লাভান্বিত হ'ব?

কোম্পানীটোৱে কৈছিল যে সুবিধাটো দিল্লীৰ বাহিৰে আন ৩৪খন চহৰত প্ৰদান কৰা হ'ব। ইয়াৰ জৰিয়তে ১০ কোটি বিনামূলীয়া ৰাইডিং দিয়াৰ কথা ঘোষণা কৰিছে। উল্লেখযোগ্য যে এই সুবিধাটোৱে কেৱল তেওঁলোককহে লাভান্বিত কৰিব যিসকল টিকাকৰণৰ বাবে যোগ্য।

প্ৰমো কোডৰ জৰিয়তে সুবিধা ল'ব পাৰিব:
আপুনি যদি টিকাকৰণ কৰিবলৈ গৈ আছে, তেনেহ’লে আপুনি প্ৰমো কোডৰ জৰিয়তে বিনামূলীয়া ৰাইডিং সুবিধাৰ সুবিধা ল'ব পাৰে।

এই সুবিধা কেনেদৰে লাভ কৰিব:

আপুনি প্ৰথমে আপোনাৰ ম'বাইলত উবেৰ এপলৈ যাওক। ইয়াত বাওঁফালে থকা শীৰ্ষলৈ যাব আৰু Wallet বাছনি কৰিব। তাৰ পিছত Add Promo Code বিকল্পটো বাছনি কৰক। আপুনি এতিয়া তলত 10MV21V যোগ দিব লাগিব। এই টিকাকৰণ প্ৰচাৰ কোডটো দিল্লী এনচিআৰৰ সকলো উবেৰ ব্যৱহাৰকাৰীৰ এপত প্ৰদৰ্শিত হ'ব।

অহা–যোৱাৰ সুবিধা:
কোম্পানীটোৱে গ্ৰাহকসকলক অহা আৰু যোৱা দুয়োটাৰ বাবে এই সুবিধা আগবঢ়াইছে। আপুনি এপটোত প্ৰমো কোড যোগ দিয়াৰ পিছত টিকাকৰণ কেন্দ্ৰলৈ যাব পাৰে। আপুনি যিকোনো ব্যক্তিগত বা চৰকাৰী কেন্দ্ৰলৈ যাব পাৰে। ইয়াৰ উপৰি, এই প্ৰমো কোডবোৰ আপোনাৰ উভতি অহা যাত্ৰাৰ ক্ষেত্ৰতো প্ৰযোজ্য হ'ব।

ৰাইডৰ মূল্য ১৫০ টকা হ'ব:
প্ৰতিষ্ঠানটোৱে জনাইছে যে প্ৰতিটো যাত্ৰাৰ মূল্য প্ৰায় ১৫০ টকা হ'ব। সকলো আৰোহীয়ে দুটা বিনামূলীয়া যাত্ৰা পাব। টিকাকৰণৰ বাবে বিনামূলীয়া যাত্ৰা উপলক্ষে মন্তব্য প্ৰদান কৰি ভাৰত আৰু দক্ষিণ এছিয়াৰ উবেৰৰ সভাপতি প্ৰভাজিত সিঙে কয়, "সকলো নাগৰিকক টিকাকৰণৰ এই অভিযানত দিল্লী চৰকাৰক সহায় কৰিবলৈ পাই আমি উৎসাহিত। আমি MoveWhatMattersৰ অধীনত টিকাকৰণ অভিযানবোৰ নিৰন্তৰ সমৰ্থন কৰিম।
Published by: Sanjay Kumar Das
First published: April 8, 2021, 4:27 PM IST
আৰু চাওক
পৰৱৰ্তী বাতৰি

শেহতীয়া বাতৰি