• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • জম্মু-কাশ্মীৰৰ দুটা পৃথক স্থানত সন্ত্ৰাসবাদীৰ সৈতে নিৰাপত্তাৰক্ষীৰ সংঘৰ্ষ, ২ সন্ত্ৰাসবাদী নিহত

জম্মু-কাশ্মীৰৰ দুটা পৃথক স্থানত সন্ত্ৰাসবাদীৰ সৈতে নিৰাপত্তাৰক্ষীৰ সংঘৰ্ষ, ২ সন্ত্ৰাসবাদী নিহত

File Photo

File Photo

শনিবাৰে জম্মু আৰু কাশ্মীৰৰ কুলগাম আৰু পুলৱামা জিলাত (Pulwama encounter) নিৰাপত্তাৰক্ষীৰ সৈতে দুটা পৃথক সংঘৰ্ষত দুজন উগ্ৰপন্থী নিহত হৈছে।

  • Share this:
শনিবাৰে জম্মু আৰু কাশ্মীৰৰ কুলগাম আৰু পুলৱামা জিলাত (Pulwama encounter) নিৰাপত্তাৰক্ষীৰ সৈতে দুটা পৃথক সংঘৰ্ষত দুজন উগ্ৰপন্থী নিহত হৈছে। আৰক্ষীয়ে এই তথ্য দিছে। আৰক্ষীৰ এজন মুখপাত্ৰই কৈছিল যে কুলগামৰ খলিপোৰা অঞ্চলত এজন সন্ত্ৰাসবাদী লুকাই থকাৰ খবৰৰ ভিত্তিত সুৰক্ষা বাহিনীয়ে তালাচী অভিযান আৰম্ভ কৰে।

তালাচী অভিযানৰ সময়ত লুকাই থকা সন্ত্ৰাসবাদীয়ে নিৰাপত্তাৰক্ষীৰ ওপৰত নিৰ্বিচাৰে গুলীবৰ্ষণ আৰম্ভ কৰে। ইয়াৰ প্ৰত্যুত্তৰত, নিৰাপত্তাৰক্ষীয়ে কৰা গুলীচালনাত সন্ত্ৰাসবাদীজন নিহত হয়।

নিহত সন্ত্ৰাসবাদীজন কুলগামৰ বাসিন্দা আছিল
মুখপাত্ৰজনে কৈছে যে সুৰক্ষা বাহিনীয়ে প্ৰথমে এনকাউণ্টাৰ স্থানৰ চাৰিওফালে আৱদ্ধ হৈ থকা নাগৰিকসকলক স্থানান্তৰ কৰাটো নিশ্চিত কৰিছিল। তেওঁ কয় যে এনকাউণ্টাৰত নিহত সন্ত্ৰাসবাদীজন নিষিদ্ধ সন্ত্ৰাসবাদী সংগঠন হিজবুল মুজাহিদীনৰ সদস্য ৰছিক আহমেদ ঘানি বুলি চিনাক্ত কৰা হৈছে। কুলগামৰ বাসিন্দা ৰছিক আহমেদৰ মৃতদেহ এনকাউণ্টাৰ স্থানৰ পৰা উদ্ধাৰ কৰা হয়।
Published by:Kokil Sarma
First published:

শেহতীয়া বাতৰি