உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • nation
    • »
    • Crash হোৱাৰ দিশে গৈ আছিল দুখন Indigo বিমান ! এই মানুহজনৰ কাৰণে ৰক্ষা পৰিছিল ৪২৬ জন লোকৰ প্ৰাণ ...

    Crash হোৱাৰ দিশে গৈ আছিল দুখন Indigo বিমান ! এই মানুহজনৰ কাৰণে ৰক্ষা পৰিছিল ৪২৬ জন লোকৰ প্ৰাণ ...

    ভাৰতীয় বিমানবন্দৰ প্ৰাধিকৰণ (AAI) আৰু ইণ্ডিগো এয়াৰলাইনছ (IndiGo Airlines) শ শ লোকৰ জীৱন বিপদাপন্ন কৰাৰ ক্ষেত্ৰত ডিজিচিএৰ নিৰীক্ষণৰ অধীনত আছে। কলকাতা আৰু ভুৱনেশ্বৰলৈ যোৱা দুখন ইণ্ডিগো বিমান মাটিৰ পৰা ৩,০০০ ফুট ওপৰৰ উচ্চতাত সংঘৰ্ষৰ পৰা ৰক্ষা পৰিছিল।

    ভাৰতীয় বিমানবন্দৰ প্ৰাধিকৰণ (AAI) আৰু ইণ্ডিগো এয়াৰলাইনছ (IndiGo Airlines) শ শ লোকৰ জীৱন বিপদাপন্ন কৰাৰ ক্ষেত্ৰত ডিজিচিএৰ নিৰীক্ষণৰ অধীনত আছে। কলকাতা আৰু ভুৱনেশ্বৰলৈ যোৱা দুখন ইণ্ডিগো বিমান মাটিৰ পৰা ৩,০০০ ফুট ওপৰৰ উচ্চতাত সংঘৰ্ষৰ পৰা ৰক্ষা পৰিছিল।

    ভাৰতীয় বিমানবন্দৰ প্ৰাধিকৰণ (AAI) আৰু ইণ্ডিগো এয়াৰলাইনছ (IndiGo Airlines) শ শ লোকৰ জীৱন বিপদাপন্ন কৰাৰ ক্ষেত্ৰত ডিজিচিএৰ নিৰীক্ষণৰ অধীনত আছে। কলকাতা আৰু ভুৱনেশ্বৰলৈ যোৱা দুখন ইণ্ডিগো বিমান মাটিৰ পৰা ৩,০০০ ফুট ওপৰৰ উচ্চতাত সংঘৰ্ষৰ পৰা ৰক্ষা পৰিছিল।

    • Share this:
    ভাৰতীয় বিমানবন্দৰ প্ৰাধিকৰণ (AAI) আৰু ইণ্ডিগো এয়াৰলাইনছ (IndiGo Airlines) শ শ লোকৰ জীৱন বিপদাপন্ন কৰাৰ ক্ষেত্ৰত ডিজিচিএৰ নিৰীক্ষণৰ অধীনত আছে। কলকাতা আৰু ভুৱনেশ্বৰলৈ যোৱা দুখন ইণ্ডিগো বিমান মাটিৰ পৰা ৩,০০০ ফুট ওপৰৰ উচ্চতাত সংঘৰ্ষৰ পৰা ৰক্ষা পৰিছিল। দুয়োখন বিমানত মুঠ ৪০০ ৰো অধিক যাত্ৰী উপস্থিত আছিল। এই ঘটনা ৭ জানুৱাৰীৰ। যেতিয়া ইণ্ডিগো বিমান 6E-455 আৰু 6E 246 সমান্তৰাল ৰানৱেৰ পৰা কলকাতা আৰু ভুৱনেশ্বৰলৈ উৰা মাৰিছিল, বাংগালুৰু বিমানবন্দৰৰ ওপৰৰ আকাশসীমা নিবিড়ভাৱে নিৰীক্ষণ কৰা এজন সতৰ্ক এপ্ৰোচ ৰাডাৰ নিয়ন্ত্ৰকৰ বুদ্ধিমত্তাৰ বাবে এটা ডাঙৰ দুৰ্ঘটনা প্ৰতিহত কৰা হৈছিল।

    ৪২ বছৰীয়া ৰাডাৰ নিয়ন্ত্ৰক লোকেন্দ্ৰ সিঙে বিমানখনক এটা ডাইভাৰ্চন হেডিং দিছিল, যাৰ ফলত বায়ুৰ মাজত সংঘৰ্ষ হোৱাটো এৰাই চলিছিল। বিমানবন্দৰৰ উত্তৰ আৰু দক্ষিণ ৰানৱে একেলগে উৰামাৰিবলৈ ব্যৱহাৰ কৰা নহয় কিয়নো একে দূৰত্বৰ পৰা উৰি থকা বিমানবোৰই ইখনে সিখনৰ সৈতে সংঘৰ্ষ কৰিব পাৰে। প্ৰতিবেদনত কোৱা হৈছে যে উত্তৰ ৰানৱেটো ৰাতিপুৱা প্ৰস্থানৰ বাবে ব্যৱহাৰ কৰা হয় যেতিয়া দক্ষিণ ৰানৱেক আগমনৰ বাবে আৱণ্টন কৰা হৈছিল। পিছত শ্বিফ্ট ইন-চাৰ্জৰ দ্বাৰা বন্ধ কৰাৰ সিদ্ধান্ত লোৱা হৈছিল। অৱশ্যে, চাউথ টাৱাৰৰ এয়াৰ ট্ৰেফিক নিয়ন্ত্ৰকক ইয়াৰ বিষয়ে অৱগত কৰা হোৱা নাছিল।

    দুয়োখন বিমানে একেখন ৰানৱেৰ পৰা উৰা মাৰিবলৈ গৈ আছিল
    তাৰ পিছত, দুয়োখন বিমানক একে সময়তে একেটা ৰানৱেৰ পৰা উৰা মাৰিবলৈ অনুমতি দিয়া হৈছিল। ইয়াৰ অৰ্থ হ'ল দুয়োখন বিমান এতিয়া একে দিশত উৰিবলৈ গৈ আছে। সৌভাগ্যক্ৰমে, এজন ৰাডাৰ নিয়ন্ত্ৰকে ইয়াক লক্ষ্য কৰিছিল আৰু বিমানখনক সতৰ্ক কৰিবলৈ লগে লগে ইয়াক বন্ধ কৰি দিছিল।

    ঘটনাটোৱে এয়াৰ ট্ৰেফিক নিয়ন্ত্ৰকৰ ত্ৰুটিৰ লগতে এএআই আৰু ইণ্ডিগ'ৰ ডিজিচিএক প্ৰতিবেদন দিয়াত ব্যৰ্থ হোৱাৰ বাবে নতুন উদ্বেগ প্ৰকাশ কৰিছে। নিয়মীয়া নিৰীক্ষণৰ সময়ত বিষয়টো পোহৰলৈ আহিছিল।

    কলকাতা অভিমুখী বিমানখনত ১৭৬ জন যাত্ৰী আৰু ৬ জন ক্ৰু সদস্য আছিল, আনহাতে ভুৱনেশ্বৰ বিমানখনত ২৩৮ জন যাত্ৰী আৰু ছয়জন ক্ৰু সদস্য আছিল। ইয়াৰ অৰ্থ হৈছে যে দুয়োখন বিমানত মুঠ ৪২৬ জন যাত্ৰী আছিল।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: