உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • nation
    • »
    • Children Steal Money: ঘৰৰ পৰা ৪ লাখ টকা চুৰ কৰি ২০ দিনতে শেষ কৰিলে ১০ বছৰৰ তলৰ দুই শিশু ভাই-ভনীয়ে

    Children Steal Money: ঘৰৰ পৰা ৪ লাখ টকা চুৰ কৰি ২০ দিনতে শেষ কৰিলে ১০ বছৰৰ তলৰ দুই শিশু ভাই-ভনীয়ে

    অভিভাৱকে এয়া সহজে এৰি দিব নুখুজি আৰক্ষী থানাত এটা অভিযোগ দাখিল কৰে।

    অভিভাৱকে এয়া সহজে এৰি দিব নুখুজি আৰক্ষী থানাত এটা অভিযোগ দাখিল কৰে।

    অভিভাৱকে এয়া সহজে এৰি দিব নুখুজি আৰক্ষী থানাত এটা অভিযোগ দাখিল কৰে।

    • Share this:
    যুগটো যেন বিলাসিতাৰ। বিলাসবহুল সামগ্ৰীৰ পয়োভৰৰ মাজত আধুনিক সমাজৰ প্ৰায়ভাগ মানুহৰে মন বিলাসিতাৰ প্ৰতি ঢাল খাইছে। এনে পৰিস্থিতিত শিশুসকলো আকৰ্ষিত হৈছে তেনে জীৱনৰ প্ৰতি।

    তেলেংগানাত সংঘটিত এটা ঘটনাই এনে কথাকে যেন প্ৰতিফলিত কৰিছে। অভিভাৱকসকলৰ বাবে চিন্তাৰ উদ্ৰেক ঘটোৱা এই ঘটনা অনুসৰি ১০ বছৰৰ তলৰ দুই ভাই-ভনীয়ে তেওঁলোকৰ নিজৰ ঘৰৰ পৰা চাৰি লাখ টকা চুৰ কৰে আৰু ২০ দিনৰ ভিতৰতে বিলাসবহুল জীৱন উদযাপন কৰি সেই টকা শেষ কৰে (Two children steal Rs four lakh from their house)।

    তেলেংগানাৰ গ্ৰেটাৰ হায়দৰাবাদ পৌৰ নিগমৰ (GHMC) অধীনৰ জেডিমেটলাত সংঘটিত ঘটনা সন্দৰ্ভত আৰক্ষীয়ে জনোৱা অনুসৰি, ৯ বছৰ আৰু ৮ বছৰ বয়সৰ ভাই-ভনী এছ আৰ নায়েক নগৰত বাস কৰা এটা দম্পতীৰ সন্তান।

    এমাহ আগতে দম্পতীটোৱে ঘৰৰ আলমাৰীত ৪ লাখ নগদ ধন ৰাখিছিল। ল'ৰা-ছোৱালীহালে সেয়া লক্ষ্য কৰি ওচৰৰ আন দুই ১৪-১৫ ‍বছৰীয়া ভাতৃৰ সৈতে কথাটো পাতিছিল আৰু সকলোৱে মিলি তাৰ পৰা কম পৰিমাণৰ টকা গায়েব কৰাৰ সিদ্ধান্ত লৈছিল।

    সদায় অলপ অলপ টকা আনি তেওঁলোকে গেমিং কেন্দ্ৰ আৰু ৰেষ্টুৰেণ্টবোৰ পৰিদৰ্শন কৰাৰ লগতে দামী স্মাৰ্ট ঘড়ী আৰু মোবাইল ফোন ক্ৰয় কৰিছিল। এনেদৰে অলপ অলপকৈ টকা আনি তাৰ ঠাইত নকল নোট ক্ৰয় কৰি ৰাখিছিল (replace it with the fake notes)। এনেদৰে শেষত এদিন সকলো টকা শেষ হৈছিল।

    দুই শিশুৰ জীৱনশৈলীৰ দ্ৰুত পৰিৱৰ্তন দেখি সন্দেহবশতঃ অভিভাৱকে আলমাৰীটো পৰীক্ষা কৰে আৰু জানিব পাৰে যে কঠোৰ পৰিশ্ৰম কৰি সংগ্ৰহ কৰা নগদ ধন চুৰি হৈছে। তেওঁলোক আচৰিত হৈছিল নকল নোটবোৰ দেখিও। দম্পতীটোৱে ভাই-ভনীক কথাটো সোধাৰ পিছত তেওঁলোকে আচল সত্যটো প্ৰকাশ কৰে।

    অভিভাৱকে এয়া সহজে এৰি দিব নুখুজি আৰক্ষী থানাত এটা অভিযোগ দাখিল কৰে। আৰক্ষীয়ে শিশুসকলক নকল নোট কোনে যোগান ধৰিছিল তাৰ অনুসন্ধান কৰাৰ লগতে বন্ধুবৰ্গক জেৰা কৰি আছে যিয়ে তেওঁলোকক টকা চুৰি কৰাত বিপথে পৰিচালিত কৰিছিল।
    Published by:Gautam Barman
    First published: