• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • বিদায় ৰাজু শ্ৰীবাস্তৱ: পঞ্চভূতত বিলীন কমেডী কিং ৰাজু শ্ৰীবাস্তৱৰ নশ্বৰদেহ, অশ্ৰুসিক্ত নয়নেৰে বিদায় জনালে গুণমুগ্ধই ...

বিদায় ৰাজু শ্ৰীবাস্তৱ: পঞ্চভূতত বিলীন কমেডী কিং ৰাজু শ্ৰীবাস্তৱৰ নশ্বৰদেহ, অশ্ৰুসিক্ত নয়নেৰে বিদায় জনালে গুণমুগ্ধই ...

ৰাজু শ্ৰীবাস্তৱ, যিয়ে তেওঁৰ হাঁহিৰে মানুহৰ হৃদয় শাসন কৰিছিল, পঞ্চভূতত বিলীন হৈছে তেওঁৰ নশ্বৰ দেহ। তেওঁৰ পুত্ৰ আয়ুষ্মানে অন্ত্যেষ্টিক্ৰিয়া সম্পন্ন কৰিছে।

ৰাজু শ্ৰীবাস্তৱ, যিয়ে তেওঁৰ হাঁহিৰে মানুহৰ হৃদয় শাসন কৰিছিল, পঞ্চভূতত বিলীন হৈছে তেওঁৰ নশ্বৰ দেহ। তেওঁৰ পুত্ৰ আয়ুষ্মানে অন্ত্যেষ্টিক্ৰিয়া সম্পন্ন কৰিছে।

ৰাজু শ্ৰীবাস্তৱ, যিয়ে তেওঁৰ হাঁহিৰে মানুহৰ হৃদয় শাসন কৰিছিল, পঞ্চভূতত বিলীন হৈছে তেওঁৰ নশ্বৰ দেহ। তেওঁৰ পুত্ৰ আয়ুষ্মানে অন্ত্যেষ্টিক্ৰিয়া সম্পন্ন কৰিছে।

  • Share this:
ৰাজু শ্ৰীবাস্তৱ, যিয়ে তেওঁৰ হাঁহিৰে মানুহৰ হৃদয় শাসন কৰিছিল, পঞ্চভূতত বিলীন হৈছে তেওঁৰ নশ্বৰ দেহ। তেওঁৰ পুত্ৰ আয়ুষ্মানে অন্ত্যেষ্টিক্ৰিয়া সম্পন্ন কৰিছে। ৰাজু শ্ৰীবাস্তৱক দিল্লীৰ নিগম্বোধ ঘাটত অন্ত্যেষ্টিক্ৰিয়া কৰা হৈছিল। অন্ত্যেষ্টিক্ৰিয়াত উপস্থিত সকলোৰে চকু সেমেকা আছিল। কোনেও বিশ্বাস কৰিব নোৱাৰিলে যে সদায় হাঁহি থকা ব্যক্তিজনে হঠাতে সকলোকে এনেদৰে কন্দুৱাব।

পৰিয়ালৰ সদস্যসকল হতবাক
তেওঁৰ পৰিয়ালৰ সদস্যসকল তাত আছে। তেওঁৰ পত্নী আৰু সন্তানক তেওঁলোকৰ পৰিয়ালে চম্ভালিবলৈ চেষ্টা কৰি আছে। পৰিয়ালটোৱে ৰাজু শ্ৰীবাস্তৱৰ প্ৰস্থানক বিশ্বাস কৰিবলৈ অক্ষম। তেওঁৰ অন্তিম যাত্ৰা দ্বাৰকাত ৰাজু শ্ৰীবাস্তৱৰ ভতিজাৰ ঘৰৰ পৰা ৰাতিপুৱা প্ৰায় ১০.১৫ বজাত আৰম্ভ হৈছিল। শেষ যাত্ৰাত বহু সংখ্যক লোক উপস্থিত হৈছিল। ৰাজু শ্ৰীবাস্তৱৰ বিশেষ বন্ধু সুনীল পাল আৰু আহচান কুৰেছিয়েও তেওঁলোকৰ বন্ধুক শেষ শ্ৰদ্ধা জনাবলৈ আহিছিল।

বুধবাৰে শেষ নিশ্বাস ত্যাগ কৰিছিল
ৰাজু শ্ৰীবাস্তৱৰ বুধবাৰে মৃত্যু হৈছিল। ইয়াৰ পিছত, আজি দিল্লীত তেওঁৰ অন্ত্যেষ্টিক্ৰিয়া সম্পন্ন কৰা হয়। ৰাজু শ্ৰীবাস্তৱে তেওঁৰ পত্নী শিখা, জীয়ৰী অন্তৰা আৰু পুত্ৰ আয়ুষ্মানক এৰি থৈ গৈছে। ৰাজু শ্ৰীবাস্তৱৰ অন্তিম সংস্কাৰৰ বিষয়ে প্ৰথমে মুম্বাই আৰু কানপুৰত আলোচনা কৰা হৈছিল, কিন্তু তাৰ পিছত তেওঁক দিল্লীত অন্তিম বিদায় জনোৱাৰ সিদ্ধান্ত লোৱা হৈছিল।

ৰাজু শ্ৰীবাস্তৱৰ বন্ধু আহচান কুৰেছি আৰু সুনীল পালে কৈছিল, "ৰাজু শ্ৰীবাস্তৱ আমাৰ গুৰু আছিল। তেওঁ আমাক বহুত শিকাইছিল। তেওঁ কৌতুক জগতত নিজৰ বাবে এটা স্থান তৈয়াৰ কৰিছিল। তেওঁ ব্যক্তিগত জীৱনতো বহুত আনন্দিত আছিল। তেওঁ সদায় সকলোকে হাঁহি থাকিবলৈ কৈছিল। সুনীল পালে কৈছিল যে তেওঁ আমাৰ মাজত নাই বুলি বিশ্বাস কৰাটো এতিয়াও কঠিন।"
Published by:Kokil Sarma
First published: