உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • nation
    • »
    • Biplab Kumar Deb Resignation : ত্ৰিপুৰাৰ মুখ্যমন্ত্ৰী পদৰ পৰা পদত্যাগ কৰে বিপ্লৱ দেবৰ, ৰাজ্যপাল এছ এন আৰ্যৰ ওচৰত পদত্যাগ পত্ৰ দাখিল

    Biplab Kumar Deb Resignation : ত্ৰিপুৰাৰ মুখ্যমন্ত্ৰী পদৰ পৰা পদত্যাগ কৰে বিপ্লৱ দেবৰ, ৰাজ্যপাল এছ এন আৰ্যৰ ওচৰত পদত্যাগ পত্ৰ দাখিল

     ''মোক য'তেই পঠিয়াই দিয়া হওক, মুখ্যমন্ত্ৰী হওক বা আন যিকোনো পদ হওক, মই সকলো ঠাইতে এক উপযুক্ত বিপ্লৱ দিম।"

    ''মোক য'তেই পঠিয়াই দিয়া হওক, মুখ্যমন্ত্ৰী হওক বা আন যিকোনো পদ হওক, মই সকলো ঠাইতে এক উপযুক্ত বিপ্লৱ দিম।"

    ''মোক য'তেই পঠিয়াই দিয়া হওক, মুখ্যমন্ত্ৰী হওক বা আন যিকোনো পদ হওক, মই সকলো ঠাইতে এক উপযুক্ত বিপ্লৱ দিম।"

    • Share this:
    ত্ৰিপুৰাৰ মুখ্যমন্ত্ৰী পদৰ পৰা পদত্যাগ কৰে বিপ্লৱ দেবে। তেওঁ ৰাজ্যপাল এছ এন আৰ্যৰ ওচৰত পদত্যাগ পত্ৰ দাখিল কৰিছে। ইফালে, কেন্দ্ৰীয় মন্ত্ৰী ভূপেন্দ্ৰ যাদৱ ইতিমধ্যে আগৰতলাত উপস্থিত হৈছে। মুখ্যমন্ত্ৰীৰ পদত্যাগৰ পিছত বিজেপিয়ে এজন নতুন নেতা নিৰ্বাচনৰ বাবে এখন সমিতি গঠন কৰিছিল। ত্ৰিপুৰাৰ পৰৱৰ্তী মুখ্যমন্ত্ৰী কোন হ'ব? আশা কৰা হৈছে যে সন্ধিয়া ৫ বজাত বিজেপিৰ বিধায়িনী দলৰ বৈঠকত এই সন্দৰ্ভত সিদ্ধান্ত লোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে।

    উল্লেখ্য, বিপ্লৱ দেবে কালি দিল্লীত অমিত শ্বাহক লগ কৰিছিল। তাৰ পিছত তেওঁ আজি পদত্যাগ কৰে। বিধানসভা নিৰ্বাচনৰ আগৰ বছৰটোত বিপ্লৱ দেবৰ আকস্মিক পদত্যাগে (Biplab Kumar Deb Resignation) ত্ৰিপুৰাৰ ৰাজনৈতিক মহলত প্ৰতিক্ৰিয়াৰ সৃষ্টি কৰিছে।

    অৱশ্যে, বিপ্লৱ দেবে সংবাদ সংস্থা পিটিআইক কয় যে দলটোৱে তেওঁক দলীয় সংগঠন শক্তিশালী কৰাৰ দায়িত্ব দি আছে। তেওঁ লগতে সংবাদ মাধ্যমৰ আগত কয়, "দলটো সকলোৰে ঊৰ্ধ্বত। মই প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীৰ নেতৃত্বত দলটোৰ হৈ কাম কৰিছোঁ। দলটোৰ ৰাজ্যিক গোটৰ মুৰব্বী আৰু ত্ৰিপুৰাৰ মুখ্যমন্ত্ৰী হিচাপে মই ত্ৰিপুৰাৰ জনসাধাৰণৰ বাবে ন্যায় কৰিবলৈ চেষ্টা কৰিছোঁ। মই ৰাজ্যখনক শান্তি, উন্নয়ন আৰু কোভিড-সংকটৰ পৰা উলিয়াই আনিবলৈ চেষ্টা কৰিছোঁ। সকলোৰে এটা সময় আছে। মই সেই সময় অনুসৰি কাম কৰোঁ। মোক য'তেই পঠিয়াই দিয়া হওক, মুখ্যমন্ত্ৰী হওক বা আন যিকোনো পদ হওক, মই সকলো ঠাইতে এক উপযুক্ত বিপ্লৱ দিম।"

    উল্লেখ্য, বিপ্লৱ দেবে প্ৰথমবাৰৰ বাবে ৯ মাৰ্চ, ২০১৮ ত মুখ্যমন্ত্ৰী (Tripura Chief Minister Biplab Kumar Deb) হিচাপে শপত গ্ৰহণ কৰিছিল। ত্ৰিপুৰাত প্ৰথমবাৰৰ বাবে বিজেপি শাসনলৈ অহাৰ পিছত বিপ্লৱ দেব প্ৰথম মুখ্যমন্ত্ৰী হৈছিল। তেওঁ তেওঁৰ কাৰ্যকাল শেষ হোৱাৰ ১০ মাহ আগতে হঠাতে পদত্যাগ কৰে। ইফালে, ত্ৰিপুৰাৰ নতুন মুখ্যমন্ত্ৰীৰ দৌৰত জিষ্ণু দেববৰ্মাৰ নাম আহি আছে। ত্ৰিপুৰাৰ উপ মুখ্যমন্ত্ৰী ৰূপে জিষ্ণু দেববৰ্মা কাৰ্যৰত হৈ আছে।
    Published by:Gautam Barman
    First published: