• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • "ই ভাৰতৰ পৰম্পৰা, ঐতিহ্যৰ প্ৰতি শ্ৰদ্ধাঞ্জলি": মুম্বাইত অত্যাধুনিক 'নীতা মুকেশ আম্বানী সাংস্কৃতিক কেন্দ্ৰ' মুকলি কৰি ক'লে নীতা আম্বানীয়ে

"ই ভাৰতৰ পৰম্পৰা, ঐতিহ্যৰ প্ৰতি শ্ৰদ্ধাঞ্জলি": মুম্বাইত অত্যাধুনিক 'নীতা মুকেশ আম্বানী সাংস্কৃতিক কেন্দ্ৰ' মুকলি কৰি ক'লে নীতা আম্বানীয়ে

নীতা আম্বানীয়ে ইয়াক পৰিবেশক আৰু দৰ্শনাৰ্থীৰ লগতে সপোন দেখা আৰু সৃষ্টিকৰ্তাৰ বাবে সঁচা অৰ্থত অন্তৰ্ভুক্ত কেন্দ্ৰ বুলি অভিহিত কৰে।

নীতা আম্বানীয়ে ইয়াক পৰিবেশক আৰু দৰ্শনাৰ্থীৰ লগতে সপোন দেখা আৰু সৃষ্টিকৰ্তাৰ বাবে সঁচা অৰ্থত অন্তৰ্ভুক্ত কেন্দ্ৰ বুলি অভিহিত কৰে।

মুম্বাইৰ বান্দ্ৰা – কুৰলা কেম্পাছত চলি আছে জিঅ’ ৱৰ্ল্ড চেণ্টাৰ। NMACC নামেৰে নিদা মুকেশ আম্বানী সাংস্কৃতিক কেন্দ্ৰ স্থাপন কৰা হৈছে। এই কেন্দ্ৰটোৱে ভাৰতৰ কলা-সংস্কৃতিক বিশ্বৰ আগত প্ৰচাৰৰ বাবে কাম কৰিব।

  • Share this:
নীতা মুকেশ আম্বানী সাংস্কৃতিক কেন্দ্ৰই ভাৰতৰ সাংস্কৃতিক খ্যাতি বিশ্ববাসীৰ আগত প্ৰচাৰ কৰিব বুলি ৰিলায়েন্স ফাউণ্ডেশ্যনৰ অধ্যক্ষ নীতা আম্বানীয়ে প্ৰকাশ কৰে।

মুম্বাইৰ বান্দ্ৰা – কুৰলা কেম্পাছত চলি আছে জিঅ’ ৱৰ্ল্ড চেণ্টাৰ। NMACC নামেৰে নিদা মুকেশ আম্বানী সাংস্কৃতিক কেন্দ্ৰ স্থাপন কৰা হৈছে। এই কেন্দ্ৰটোৱে ভাৰতৰ কলা-সংস্কৃতিক বিশ্বৰ আগত প্ৰচাৰৰ বাবে কাম কৰিব।

অহা বছৰৰ মাৰ্চ মাহৰ পৰা কাৰ্যক্ষম হ’ব কলাছাৰা কেন্দ্ৰ। বৰ্তমান চূড়ান্ত কাম চলি আছে। এই ক্ষেত্ৰত নীতা আম্বানীয়ে কৈছে যে ভাৰতৰ এক বিশেষ অংশ হিচাপে গঢ়ি তোলা এই কেন্দ্ৰটো ভাৰতৰ দীৰ্ঘদিনীয়া সাংস্কৃতিক খ্যাতিৰ প্ৰতি এক উৎসৰ্গা।

সাংস্কৃতিক কেন্দ্ৰটোৰ বিষয়ে কওঁতে নীতা আম্বানীৰ কন্যা ঈশা আম্বানীয়ে কয়, ‘মোৰ মা এগৰাকী শিক্ষাবিদ, দানশীল আৰু ব্যৱসায়ী। কিন্তু মা বেলেৰিনা হিচাপে নিজৰ পৰিচয়ত অটল। ৫০ বছৰতকৈও অধিক সময় ধৰি নৃত্য কৰি আহিছে।



তেওঁৰ শিল্পৰ প্ৰতি থকা আকৰ্ষণ জুখিব নোৱাৰি। ভাৰতৰ সংস্কৃতি আৰু কলাত্মক গৌৰৱত অৰিহণা যোগাবলৈ তেওঁ বহুদিনৰ পৰাই বিচাৰিছিল। মই, মোৰ মা আৰু মোৰ দলটোৱে ইয়াৰ বাবে কাম কৰিছিলো।



সেইদৰে মই গৌৰৱান্বিত যে তেওঁৰ সৈতে এই উচ্চ উদ্দেশ্যত কাম কৰিলোঁ।



নিদা আম্বানীয়ে ক’লে, ‘মই তোমাৰ আগৰ নৃত্যশিল্পী হিচাপে কথা কৈছোঁ। ৬ বছৰ বয়সত ভৰতনাট্যম নৃত্য শিকিলোঁ। ই মোক আত্মবিশ্বাস আৰু শাৰীৰিক স্বাস্থ্য দিছিল।



মোৰ বাবে নৃত্য ধ্যান-ধাৰণাৰ দৰেই। ৰিলায়েন্স ফাউণ্ডেশ্যনৰ জৰিয়তে বিশ্বৰ বহু শীৰ্ষ শিল্পীৰ সৈতে কাম কৰিছো। মোৰ এটা সপোনৰ প্ৰকল্প নিদা মুকেশ আম্বানী সাংস্কৃতিক কেন্দ্ৰৰ সৈতে আপোনালোকক চিনাকি কৰাই দিওঁ।



এই কেন্দ্ৰটো ভাৰতৰ সাংস্কৃতিক গৌৰৱৰ বাবে উৎসৰ্গিত। আশা কৰোঁ এই কেন্দ্ৰটোৱে বৈচিত্ৰময় প্ৰতিভা উৎপন্ন কৰিব। আপোনালোক সকলোকে এই কেন্দ্ৰলৈ নিমন্ত্ৰণ কৰি আনন্দিত হৈছো। ধন্যবাদ' তেওঁ ক'লে।
Published by:Subham Goswami
First published:

শেহতীয়া বাতৰি