• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • আজি ৯০ তম ভাৰতীয় বায়ুসেনা দিৱস; চণ্ডীগড়ৰ ৮ সুখনা হ্ৰদ কমপ্লেক্সত আয়োজন বিশেষ অনুষ্ঠান

আজি ৯০ তম ভাৰতীয় বায়ুসেনা দিৱস; চণ্ডীগড়ৰ ৮ সুখনা হ্ৰদ কমপ্লেক্সত আয়োজন বিশেষ অনুষ্ঠান

ভাৰতীয় বায়ু সেনাই ৯০তম বাৰ্ষিকী উদযাপনত ইয়াৰ এয়াৰ শ্ব'ৰ সময়ত কেইবাখনো বিমানৰ সৈতে সুন্দৰ প্ৰদৰ্শন কৰিব।

ভাৰতীয় বায়ু সেনাই ৯০তম বাৰ্ষিকী উদযাপনত ইয়াৰ এয়াৰ শ্ব'ৰ সময়ত কেইবাখনো বিমানৰ সৈতে সুন্দৰ প্ৰদৰ্শন কৰিব।

ভাৰতীয় বায়ু সেনাই ৯০তম বাৰ্ষিকী উদযাপনত ইয়াৰ এয়াৰ শ্ব'ৰ সময়ত কেইবাখনো বিমানৰ সৈতে সুন্দৰ প্ৰদৰ্শন কৰিব।

  • Share this:
আজি ভাৰতীয় বায়ুসেনা দিৱস আৰু ই  ৯০ বছৰ সম্পূৰ্ণ কৰিছে। বায়ুসেনা দিৱস উপলক্ষে আজি চণ্ডীগড়ৰ ৮ সুখনা হ্ৰদ কমপ্লেক্সত আয়োজিত উৰণত প্ৰচণ্ডৰ পৰা তেজছ আৰু চুখোইলৈকে প্ৰায় ৮০ খন সামৰিক বিমান আৰু হেলিকপ্টাৰে অংশগ্ৰহণ কৰিব। আজিৰ অনুষ্ঠানৰ জৰিয়তে ভাৰতীয় বায়ু সেনাৰ সাহসী সৈনিকসকলে কেৱল তেওঁলোকৰ দক্ষতা প্ৰদৰ্শনেই নহয় বৰঞ্চ বিশ্বক ভাৰতৰ আকাশ শক্তিৰ সৈতে পৰিচয় কৰাই দিব। ভাৰতীয় বায়ু সেনাই ৯০তম বাৰ্ষিকী উদযাপনত ইয়াৰ এয়াৰ শ্ব'ৰ সময়ত কেইবাখনো বিমানৰ সৈতে সুন্দৰ প্ৰদৰ্শন কৰিব। উল্লেখযোগ্য যে, দিল্লী-এনচিআৰৰ বাহিৰত বাৰ্ষিক বায়ুসেনা দিৱসৰ কুচকাৱাজ আৰু উৰণ পাষ্ট প্ৰথমবাৰৰ বাবে অনুষ্ঠিত হৈছে।

ভাৰতীয় বায়ুসেনাৰ আকাশী শক্তি প্ৰদৰ্শন অনুষ্ঠান চাবলৈ দেশৰ ৰাষ্ট্ৰপতি দ্ৰৌপদী মুৰ্মূ আৰু প্ৰতিৰক্ষা মন্ত্ৰী ৰাজনাথ সিঙো সুখনা হ্ৰদত উপস্থিত থাকিব। ৰাষ্ট্ৰপতি মুৰ্মু ফ্লাই পাষ্টৰ উপলক্ষে মুখ্য অতিথি হ'ব। এয়াৰ শ্ব'ৰ আগতে, আজি ৰাতিপুৱা বায়ু সেনা ঘাটিত এক আনুষ্ঠানিক পেৰেড অনুষ্ঠিত হ'ব। এই পেৰেড এয়াৰ চীফ মাৰ্শ্বেল ভি আৰ চৌধুৰীৰ দ্বাৰা পৰিদৰ্শন কৰা হ'ব। বায়ুসেনাৰ মুৰব্বীয়ে এই উপলক্ষে বায়ুসেনাৰ কৰ্মীসকলৰ বাবে যুঁজাৰু ইউনিফৰ্মৰ এটা নতুন বিন্যাস উন্মোচন কৰিব। বায়ুসেনা দিৱস উদযাপনৰ আগতে কঠোৰ নিৰাপত্তা ব্যৱস্থা কৰা হৈছে।

সংবাদ প্ৰতিষ্ঠান PTIক বায়ুসেনাৰ এগৰাকী বিষয়াই জনোৱা মতে উন্নত পাতল হেলিকপ্টাৰে এমকে-আইভি পেৰেড অনুষ্ঠানত ৰুদ্ৰ গাঁথনিত ফ্লাই পাষ্ট কৰিব। উল্লেখ্য যে, এই কাৰ্যসূচীটোত কম সময়ৰ ভিতৰতে বাহনখন ধ্বংস আৰু পুনৰ সংযোগ কৰাৰ যান্ত্ৰিক পৰিবহণ দলৰ দ্বাৰা এক প্ৰদৰ্শন প্ৰদৰ্শন কৰা হ'ব। তাৰ পিছত এটা বায়ু যোদ্ধা ড্ৰিল দলে নিজৰ প্ৰদৰ্শন কৰিব। দিনটোৰ পিছত সুখনা হ্ৰদত এখন ফ্লাই পাষ্টৰ আয়োজন কৰা হ'ব। এনেদৰে আজি চণ্ডীগড়ৰ আকাশত ভাৰতীয় বায়ুসেনাৰ শক্তিৰ প্ৰদৰ্শন কৰা হ'ব।
Published by:Sehnaz Begum
First published:

শেহতীয়া বাতৰি