• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • ৰাহুল গান্ধীৰ প্ৰশ্ন-'TMC ক লখিমপুৰলৈ যাব দিছে, আমাৰ কিয় অনুমতি নাই ?' উত্তৰত সুস্মিতাই ৰাহুলক এনেকৈ বুজাই ক'লে সকলো কথা...

ৰাহুল গান্ধীৰ প্ৰশ্ন-'TMC ক লখিমপুৰলৈ যাব দিছে, আমাৰ কিয় অনুমতি নাই ?' উত্তৰত সুস্মিতাই ৰাহুলক এনেকৈ বুজাই ক'লে সকলো কথা...

TMC replies to Congress allegations on Lakhimpur visit: ৰাহুল গান্ধীয়ে (Rahul Gandhi) প্ৰশ্ন কৰে যে তৃণমূলৰ সাংসদসকল কেনেকৈ লখিমপুৰত উপস্থিত হৈছে ? কংগ্ৰেছ নেতাজনৰ অভিযোগৰ উত্তৰ দি তৃণমূল সাংসদসকলে কয় যে অনুমতি নহয়, নিজাববীয়াকৈ তেওঁলোক লখিমপুৰত উপস্থিত হৈছে ।

TMC replies to Congress allegations on Lakhimpur visit: ৰাহুল গান্ধীয়ে (Rahul Gandhi) প্ৰশ্ন কৰে যে তৃণমূলৰ সাংসদসকল কেনেকৈ লখিমপুৰত উপস্থিত হৈছে ? কংগ্ৰেছ নেতাজনৰ অভিযোগৰ উত্তৰ দি তৃণমূল সাংসদসকলে কয় যে অনুমতি নহয়, নিজাববীয়াকৈ তেওঁলোক লখিমপুৰত উপস্থিত হৈছে ।

TMC replies to Congress allegations on Lakhimpur visit: ৰাহুল গান্ধীয়ে (Rahul Gandhi) প্ৰশ্ন কৰে যে তৃণমূলৰ সাংসদসকল কেনেকৈ লখিমপুৰত উপস্থিত হৈছে ? কংগ্ৰেছ নেতাজনৰ অভিযোগৰ উত্তৰ দি তৃণমূল সাংসদসকলে কয় যে অনুমতি নহয়, নিজাববীয়াকৈ তেওঁলোক লখিমপুৰত উপস্থিত হৈছে ।

  • Share this:
লখিমপুৰ ভ্ৰমণ সন্দৰ্ভত কংগ্ৰেছৰ অভিযোগৰ উত্তৰত তৃণমূলেও কংগ্ৰেছক তীব্ৰ সমালোচনা কৰে৷ এফালে, যেতিয়া প্ৰিয়ংকা গান্ধীক (Priyanka Gandhi) লখিমপুৰলৈ যাওতে যোগী আদিত্যনাথৰ আৰক্ষীৰ দ্বাৰা আটক কৰা হৈছিল,  সেই সময়ত কিন্তু কলকাতাৰ পৰা লখিমপুৰ জিলাৰ টিকুনিয়া গাঁৱলৈ গৈছিল TMCৰ দল ! কেৱল সেয়াই নহয়, তেওঁলোকে নিহত কৃষকৰ পৰিয়ালকো লগ কৰিছে।

ৰাহুল গান্ধীয়ে (Rahul Gandhi) প্ৰশ্ন কৰে যে তৃণমূলৰ সাংসদসকল কেনেকৈ লখিমপুৰত উপস্থিত হৈছে৷ কংগ্ৰেছ নেতাজনৰ অভিযোগৰ উত্তৰ দি তৃণমূল সাংসদসকলে লখিমপুৰ ভ্ৰমণ সন্দৰ্ভত কংগ্ৰেছৰ অভিযোগৰ উত্তৰ দি কয় যে অনুমতি নহয়, নিজাববীয়াকৈ তেওঁলোক লখিমপুৰত উপস্থিত হৈছে( TMC replies to Congress allegations on Lakhimpur visit)।

ৰাহুল গান্ধীৰ নেতৃত্বত পাঁচজনীয়া কংগ্ৰেছ দলে উত্তৰ প্ৰদেশৰ যোগী আদিত্যনাথ চৰকাৰক লখিমপুৰলৈ যোৱাৰ অনুমতি বিচাৰি পত্ৰ লিখিছিল। উত্তৰ প্ৰদেশ চৰকাৰে প্ৰথমতে ইয়াক অনুমতি দিয়া নাছিল। আৰু তাৰ পিছত কংগ্ৰেছৰ প্ৰাক্তন সভাপতি ৰাহুল গান্ধীয়ে এখন সংবাদমেল অনুষ্ঠিত কৰি নিজৰ খং প্ৰকাশ কৰিছিল। তেওঁ সাংবাদিকক কয় যে যদি তৃণমূল কংগ্ৰেছৰ প্ৰতিনিধি আৰু ভীম আৰ্মীৰ সদস্যসকলে তালৈ যাব পাৰে, তেন্তে কংগ্ৰেছৰ দোষ কি ?

তৃণমূল কংগ্ৰেছৰ সাংসদ কাকলি ঘোষ দস্তিদাৰে কয়, "আমি কোনো অনুমতি লৈ ঘটনাস্থলীলৈ যোৱা নাছিলো। কান্দোন আৰু পীড়িত লোকসকলৰ কাষত থিয় হ'বলৈ অনুমতিৰ প্ৰয়োজন নাই। যিসকলে মমতা বেনাৰ্জীক জানে, যিসকলে তেওঁৰ ৰাজনীতি জানে, তেওঁলোকে এইকথা নক'ব। যিসকলে তৃণমূল কংগ্ৰেছৰ ভ্ৰমণৰ ওপৰত প্ৰশ্ন উত্থাপন কৰিছে তেওঁলোকে তেওঁলোকৰ বিফলতা ঢাকিবলৈ চেষ্টা কৰি আছে। ৰাহুল গান্ধীয়ে অলপ ৰাজনৈতিকভাৱে পৰিপক্ক কথা ক'ব লাগে। "

সংসদই সুস্মিতাক দেৱে কয়, "মই কংগ্ৰেছৰ পৰা এখন চিঠি দেখিছো। ইয়াত কোৱা হৈছে, "তৃণমূল কংগ্ৰেছৰ প্ৰতিনিধিসকলক কিয় অনুমতি দিয়া হৈছে, কংগ্ৰেছক কিয় অনুমতি দিয়া হোৱা নাছিল?" এই তথ্য ভুল। মই কংগ্ৰেছক অলপ সংশোধন কৰিব বিচাৰো, তৃণমূল কংগ্ৰেছ অনুমতি লৈ লখিমপুৰলৈ যোৱা নাছিল। মমতা বেনাৰ্জীৰ নিৰ্দেশত আমি দলৰ পাঁচজন সাংসদক দুটা ভাগত বিভক্ত কৰি লখিমপুৰলৈ গৈছিলো। তিনিজন সাংসদ দিল্লীৰ পৰা ৰাস্তাৰে গৈছিল। কাকলি ঘোষ আৰু মই কলকাতাৰ পৰা লক্ষ্ণৌ বিমানবন্দৰলৈ গৈছিলো। কংগ্ৰেছে ভুল বুজিছিল, আমি অনুমতি বিচৰা নাছিলো আৰু আমি অনুমতি পোৱা নাছিলো। যদিও বংগত আমাৰ চৰকাৰ আছে, কেন্দ্ৰত আমাৰ চৰকাৰ নাই। আমি বিৰোধী দল। বিৰোধীৰ ৰাজনৈতিক বিৰোধিতাৰ অধিকাৰ আছে। "

এফালে, যেতিয়া মুখ্যমন্ত্ৰী মমতা বেনাৰ্জীয়ে ৰাষ্ট্ৰীয় পৰ্যায়ত আৰু বিজেপি আৰু সম দলসমূহৰ সৈতে এই বোৰৰ বিষয়ে কথা পাতি আছে। ২০২৪ চনৰ লোকসভা নিৰ্বাচনে কংগ্ৰেছ আৰু তৃণমূল কংগ্ৰেছৰ মিত্ৰতাক প্ৰভাৱিত কৰিব নেকি?

তৃণমূলৰ সাংসদে কয় যে কোনো প্ৰভাৱ নপৰে। কাৰণ দুয়োটা বস্তু সম্পূৰ্ণ বেলেগ। লোকসভা নিৰ্বাচনৰ পূৰ্বে ৰাজনৈতিক মিত্ৰতা এটা ডাঙৰ বিষয়। তেওঁৰ সিদ্ধান্তটো এটা ডাঙৰ পৰিপ্ৰেক্ষিতত লোৱা হৈছে। কংগ্ৰেছে পশ্চিম বংগ বিধানসভা নিৰ্বাচনত তৃণমূল কংগ্ৰেছৰ বিৰোধিতা কৰিছে। মমতা বেনাৰ্জীয়ে এতিয়াও ছোনিয়া গান্ধী আৰু শৰদ পাৱাৰৰ দৰে নেতাৰ সৈতে বৈঠক কৰি আছে। এইখন এখন ডাঙৰ ছবি। সেয়েহে, দুটা বস্তু একেলগে চোৱা উচিত নহয়।

সুস্মিতা দেৱ আৰু কাকলি ঘোষ দস্তিদাৰে কয় যে দলৰ নেতাসকলৰ বিমানবন্দৰত কোনো অভ্যৰ্থনা নকৰিবলৈ কঠোৰ নিৰ্দেশনা আছিল। মই শান্তিৰে ঘটনাস্থলীলৈ গৈছিলো। সুস্মিতাৰ ভাষাত, "উত্তৰ প্ৰদেশ চৰকাৰক বিশ্বাস কৰিব নোৱাৰি যে তেওঁলোকে কি কৰিব পাৰে তাৰ বাবে আমি আগতীয়া সতৰ্ক আছিলো। আমি ভ্ৰমণৰ পথত কোনো ঠাইত সাংসদসকলক পৰিচয় কৰাই দিয়া নাই। পৰিচয় পত্ৰ চাবলৈ ক'লে আমি আধাৰ কাৰ্ড আৰু ড্ৰাইভিং লাইচেঞ্চ দেখুৱাইছো। গতিকে আমাক সাংসদ হিচাপে বা কোনো ৰাজনৈতিক দলৰ প্ৰতিনিধি হিচাপে চিনাক্ত কৰা হোৱা নাই। "
Published by:Kokil Sarma
First published: