உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • nation
    • »
    • দেশত বন্ধ হ’ল টিকটক সহ ৫৯টা এপ, টিকটক ইণ্ডিয়াৰ মুৰব্বী নিখিল গান্ধীয়ে দিলে এই প্ৰতিক্ৰিয়া

    দেশত বন্ধ হ’ল টিকটক সহ ৫৯টা এপ, টিকটক ইণ্ডিয়াৰ মুৰব্বী নিখিল গান্ধীয়ে দিলে এই প্ৰতিক্ৰিয়া

    উল্লেখযোগ্য যে ভাৰত চৰকাৰৰ এই সিদ্ধান্ত অন্তৰ্ৱৰ্তী কালীন । এতিয়া তথ্য আৰু অনাতাঁৰ মন্ত্ৰালয়ে এজন যুটীয়া সচিবৰ অধীনত এখন কমিটী গঠন কৰিব যত আন মন্ত্ৰণালয়ৰো প্ৰতিনিধিও উপস্থিত থাকিব।

    উল্লেখযোগ্য যে ভাৰত চৰকাৰৰ এই সিদ্ধান্ত অন্তৰ্ৱৰ্তী কালীন । এতিয়া তথ্য আৰু অনাতাঁৰ মন্ত্ৰালয়ে এজন যুটীয়া সচিবৰ অধীনত এখন কমিটী গঠন কৰিব যত আন মন্ত্ৰণালয়ৰো প্ৰতিনিধিও উপস্থিত থাকিব।

    উল্লেখযোগ্য যে ভাৰত চৰকাৰৰ এই সিদ্ধান্ত অন্তৰ্ৱৰ্তী কালীন । এতিয়া তথ্য আৰু অনাতাঁৰ মন্ত্ৰালয়ে এজন যুটীয়া সচিবৰ অধীনত এখন কমিটী গঠন কৰিব যত আন মন্ত্ৰণালয়ৰো প্ৰতিনিধিও উপস্থিত থাকিব।

    • Share this:
    দেশত বন্ধ হ’ল চীন দেশৰ ৫৯টা এপ। তাৰ মাজত আছে বহু জনপ্ৰিয় টিকটক নামৰ এপটোও । ভাৰত চৰকাৰে দেশৰ ঐক্য, সৰ্বভৌমত্ব, প্ৰতিৰক্ষা, নিৰাপত্তা আৰু আইন শৃংখলা প্ৰতি ভাবুকি বুলি আখ্যা দি বন্ধ কৰিলে এই মোবাইল এপ সমূহ । ইতিমধ্যে টিকটক ইণ্ডিয়াই ইয়াৰ প্ৰতিক্ৰিয়া প্ৰকাশ কৰিছে । এক প্ৰেছ বার্তাত টিকটক ইণ্ডিয়াৰ মূৰব্বী নিখিল গান্ধীয়ে জনোৱা মতে মোবাইল এপটোৱে কোনো ভাৰতীয় ব্যৱহাৰকাৰীৰ তথ্য বিদেশী চৰকাৰক প্ৰদান কৰা নাই আৰু ভাৰতীয় আইনৰ অধীনত তথ্যৰ গোপনীয়তা বর্তাই ৰাখিছে । টিকটক ইণ্ডিয়াই গোপনীয়তা আৰু সততাক সদায় আগ স্থান দি  আহিছে বুলিও কয় গান্ধীয়ে ।

    টিকটক ইণ্ডিয়া ১৪টা ভাৰতীয় ভাষাত উপলব্ধ আৰু এই মোবাইল এপ বহু লক্ষ লোকৰ আমদানিৰ গণতান্ত্ৰিক মাধ্যম আছিল বুলিও ক’ব  খোজে নিখিল গান্ধীয়ে । ভাৰত চৰকাৰে নিজ পক্ষ ৰাখিবলৈ টিক টকৰ প্ৰতিনিধিক আমন্ত্ৰণ কৰিছে।



    উল্লেখযোগ্য যে ভাৰত চৰকাৰৰ এই সিদ্ধান্ত অন্তৰ্ৱৰ্তী কালীন । এতিয়া তথ্য আৰু অনাতাঁৰ মন্ত্ৰালয়ে এজন যুটীয়া সচিবৰ অধীনত এখন কমিটী গঠন কৰিব যত আন মন্ত্ৰণালয়ৰো প্ৰতিনিধিও উপস্থিত থাকিব। এপ সমূহৰ ভাৰতীয় প্ৰতিনিধিয়ে এই কমিটীত নিজৰ পক্ষ ৰাখিবলৈ সুবিধা পাব ।

    এই এপ সমূহৰ চাৰ্বাৰ চিংগাপুৰত থকা আৰু চীনলৈ তথ্য নোযোৱাৰ কথাটো গৃহ মন্ত্ৰণালয়ে নিজৰ প্ৰতিবেদনত ইতিমধ্যে খণ্ডন কৰিছে ।
    First published: