உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • nation
    • »
    • হালধীয়া শাৰী পিন্ধা মেডামগৰাকী আকৌ আহিছে ! নিৰ্বাচনৰ দায়িত্ব পালন কৰিবলৈ এইবাৰ কি পোছাকত আহিল তেওঁ ?

    হালধীয়া শাৰী পিন্ধা মেডামগৰাকী আকৌ আহিছে ! নিৰ্বাচনৰ দায়িত্ব পালন কৰিবলৈ এইবাৰ কি পোছাকত আহিল তেওঁ ?

    বিধানসভা নিৰ্বাচন আৰম্ভ হোৱাৰ পিছৰে পৰা এগৰাকী মহিলাৰ ফটো ছচিয়েল মিডিয়াত ভাইৰেল হৈ আহিছে। দৰাচলতে, লোকসভা নিৰ্বাচন ২০১৯ৰ সময়ত এগৰাকী মহিলা বিষয়াৰ (Polling officer Reena Dwivedi) 'হালধীয়া শাৰী' থকা ফটো ছচিয়েল মিডিয়াত ভাইৰেল হৈ পৰিছিল।

    বিধানসভা নিৰ্বাচন আৰম্ভ হোৱাৰ পিছৰে পৰা এগৰাকী মহিলাৰ ফটো ছচিয়েল মিডিয়াত ভাইৰেল হৈ আহিছে। দৰাচলতে, লোকসভা নিৰ্বাচন ২০১৯ৰ সময়ত এগৰাকী মহিলা বিষয়াৰ (Polling officer Reena Dwivedi) 'হালধীয়া শাৰী' থকা ফটো ছচিয়েল মিডিয়াত ভাইৰেল হৈ পৰিছিল।

    বিধানসভা নিৰ্বাচন আৰম্ভ হোৱাৰ পিছৰে পৰা এগৰাকী মহিলাৰ ফটো ছচিয়েল মিডিয়াত ভাইৰেল হৈ আহিছে। দৰাচলতে, লোকসভা নিৰ্বাচন ২০১৯ৰ সময়ত এগৰাকী মহিলা বিষয়াৰ (Polling officer Reena Dwivedi) 'হালধীয়া শাৰী' থকা ফটো ছচিয়েল মিডিয়াত ভাইৰেল হৈ পৰিছিল।

    • Share this:
    বিধানসভা নিৰ্বাচন আৰম্ভ হোৱাৰ পিছৰে পৰা এগৰাকী মহিলাৰ ফটো ছচিয়েল মিডিয়াত ভাইৰেল হৈ আহিছে। এই ফটোখন শ্বেয়াৰ কৰোঁতে, যুৱকসকলে ধেমেলীয়াকৈ লিখি আছে যিয়ে তেওঁলোকক আমাৰ নিৰ্বাচনী প্ৰণালীত ৰাখিছে, ১০০ শতাংশ ভোটদান হ'ব। দৰাচলতে, লোকসভা নিৰ্বাচন ২০১৯ৰ সময়ত এগৰাকী মহিলা বিষয়াৰ (Polling officer Reena Dwivedi) 'হালধীয়া শাৰী' থকা ফটো ছচিয়েল মিডিয়াত ভাইৰেল হৈ পৰিছিল।

    'হালধীয়া শাৰী থকা মহিলা'ৰ চাহিদা
    এই ছবিখন ওলাই অহাৰ পিছত, এই মহিলা বিষয়াজনে যুৱকসকলক যথেষ্ট প্ৰভাৱিত কৰিছিল। এইটো তেওঁৰ সৌন্দৰ্যৰ বাবে হৈছিল। তাৰ পিছত, ছ'চিয়েল মিডিয়াত কেইবাবাৰো দাবী কৰা হৈছিল যে হালধীয়া শাৰী পিন্ধা এগৰাকী মহিলাক পুনৰ কৰ্তব্যত ৰখা উচিত।

    'হালধীয়া শাৰী থকা বিষয়া'ক পুনৰ দেখা গৈছে
    এইবাৰ ২০২২ চনৰ বিধানসভা নিৰ্বাচনত একেজন হালধীয়া শাৰী ভোটগ্ৰহণ বিষয়াক লক্ষ্ণৌত এক নতুন ৰূপত দেখা গৈছে। নিৰ্বাচনৰ দায়িত্বত থাকোতে 'হালধীয়া শাৰী মহিলা' হিচাপে পৰিচিত হোৱা লক্ষ্ণৌৰ ৰীনা দ্বিবেদীয়ে পুনৰ এবাৰ নিৰ্বাচনৰ দায়িত্ব কৰিবলৈ সাজু হৈছে। এইবাৰ, তেওঁৰ নতুন চেহেৰা দেখি, সকলোৱে পুনৰ তেওঁৰ অনুৰাগী হৈ পৰিছে।

    নতুন লুকত ৰীনা
    উত্তৰ প্ৰদেশত চতুৰ্থ পৰ্যায়ৰ ভোটগ্ৰহণ বুধবাৰে অনুষ্ঠিত হ'ব। এনে পৰিস্থিতিত, ৰীনা দ্বিবেদীক এইবাৰ ক'লা হাতবিহীন টপ আৰু বগা ট্ৰাউজাৰত দেখা গৈছে। ৰীনাই চকুত ক'লা চানগ্লাছ পিন্ধি থকা ফটোখন পুনৰ ছচিয়েল মিডিয়াত ভাইৰেল হ'বলৈ আৰম্ভ কৰিছে। ৰীনা কিমান বিখ্যাত হৈছে, এইটো অনুমান কৰিব পাৰি যে তেওঁ য'লৈকে যায়, মানুহে তেওঁৰ সৈতে চেলফি লোৱা আৰম্ভ কৰে। লক্ষ্ণৌত, যেতিয়া নতুন চেহেৰাত দেখা গৈছিল, মানুহে তেওঁৰ সৈতে চেলফি ল'বলৈ আগ্ৰহী আছিল।

    ইয়াত কৰ্তব্য
    সংবাদ সংস্থা এএনআইয়ে ৰীনা দ্বিবেদীৰ এখন ফটো শ্বেয়াৰ কৰিছে, য'ত তেওঁক ভোটদান কৰ্মচাৰীৰ সৈতে এটা ভৰ্তি ইভিএম মেচিনৰ সৈতে দেখা গৈছিল। আমি আপোনাক কওঁ যে এইবাৰ ৰীনাক লক্ষ্ণৌৰ মোহনলালগাঞ্জ বিধানসভা সমষ্টিৰ ১১৪ নম্বৰ গোচাইগঞ্জ বুথত নিৰ্বাচনী দায়িত্বত ৰখা হৈছে।

    ৰীনা দ্বিবেদী কোন?
    উল্লেখনীয় যে ৰীনা দ্বিবেদীয়ে লক্ষ্ণৌৰ পিডব্লিউডি বিভাগত কনিষ্ঠ সহায়ক হিচাপে কাম কৰি আছে। ৰীনা দ্বিবেদী এজন পুত্ৰৰ মাতৃ, কিন্তু তেওঁ সদায় তেওঁৰ ফিটনেছৰ বিষয়ে সচেতন। ৰীনাৰ স্বামীৰ ২০১৩ চনত অসুস্থতাৰ বাবে মৃত্যু হৈছিল।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: