• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • অনন্তনাগৰ ৱানিহামা অঞ্চলত দুজন শ্ৰমিকক সন্ত্ৰাসবাদীৰ গুলীচালনা; পুলৱামাত সেনা-আৰক্ষীৰ অভিযানত এটা সন্ত্ৰাসবাদী আটক

অনন্তনাগৰ ৱানিহামা অঞ্চলত দুজন শ্ৰমিকক সন্ত্ৰাসবাদীৰ গুলীচালনা; পুলৱামাত সেনা-আৰক্ষীৰ অভিযানত এটা সন্ত্ৰাসবাদী আটক

এই সন্ত্ৰাসবাদী ঘটনাত দুয়োজন শ্ৰমিকে বন্দুকৰ গুলীত আঘাতপ্ৰাপ্ত হৈছিল আৰু লগে লগে তেওঁলোকক চিকিৎসাৰ বাবে চিকিৎসালয়লৈ স্থানান্তৰিত কৰা হৈছিল।

এই সন্ত্ৰাসবাদী ঘটনাত দুয়োজন শ্ৰমিকে বন্দুকৰ গুলীত আঘাতপ্ৰাপ্ত হৈছিল আৰু লগে লগে তেওঁলোকক চিকিৎসাৰ বাবে চিকিৎসালয়লৈ স্থানান্তৰিত কৰা হৈছিল।

এই সন্ত্ৰাসবাদী ঘটনাত দুয়োজন শ্ৰমিকে বন্দুকৰ গুলীত আঘাতপ্ৰাপ্ত হৈছিল আৰু লগে লগে তেওঁলোকক চিকিৎসাৰ বাবে চিকিৎসালয়লৈ স্থানান্তৰিত কৰা হৈছিল।

  • Share this:
বৃহস্পতিবাৰে নিশা অনন্তনাগৰ ৱানিহামা অঞ্চলত সন্ত্ৰাসবাদীৰ গুলীত  দুজন শ্ৰমিক আহত হয়। জানিব পৰা মতে  নিশা প্ৰায় ৭ বজাত অনন্তনাগৰ ৱানিহামা অঞ্চলত আৰক্ষীয়ে এটা সন্ত্ৰাসবাদী অপৰাধৰ ঘটনাৰ তথ্য লাভ কৰে। উক্ত তথ্য পাই জ্যেষ্ঠ আৰক্ষী বিষয়াসকল সন্ত্ৰাসবাদী অপৰাধস্থলীত উপস্থিত হৈছিল।

প্ৰাথমিক অনুসন্ধানত প্ৰকাশ পাইছে যে সন্ত্ৰাসবাদীয়ে অনন্তনাগৰ ৱানিহামা অঞ্চলৰ এখন ব্যক্তিগত বিদ্যালয়ত (এছএপিএছ) কাম কৰি থকা দুজন বহিঃৰাজ্যৰ শ্ৰমিকৰ ওপৰত গুলীচালনা কৰিছিল। গুলীচালনাত গুৰুত্বৰভাৱে আহত ব্যক্তি দুজনৰ এজন বিহাৰৰ নিবাসী বেকু ৰাম আৰু আনজন নেপালৰ বাসিন্দা তেজ বাহাদুৰ বুলি চিনাক্ত কৰা হৈছে। এই সন্ত্ৰাসবাদী ঘটনাত দুয়োজন শ্ৰমিকে বন্দুকৰ গুলীত আঘাতপ্ৰাপ্ত হৈছিল আৰু লগে লগে তেওঁলোকক চিকিৎসাৰ বাবে চিকিৎসালয়লৈ স্থানান্তৰিত কৰা হৈছিল।

প্ৰাৰম্ভিক অনুসন্ধানত প্ৰকাশ পাইছে যে দুয়োজন ভুক্তভোগীক সন্ত্ৰাসবাদীয়ে এটা কামত জড়িত হ'বলৈ ওলাই আহিবলৈ কৈছিল। তেওঁলোক ওলাই অহাৰ লগে লগে সন্ত্ৰাসবাদীয়ে পিষ্টলেৰে তেওঁলোকৰ ওপৰত গুলীচালনা কৰিলে।

কাশ্মীৰৰ এডিজিপি বিজয় কুমাৰে কয় যে সন্ত্ৰাসবাদৰ এই কাপুৰুষতা আৰু অমানৱীয় কাৰ্যৰ শীৰ্ষ অগ্ৰাধিকাৰৰ ওপৰত তদন্ত কৰা হৈছে আৰু এই সন্ত্ৰাসবাদী অপৰাধত জড়িত সন্ত্ৰাসবাদীসকলক শীঘ্ৰেই ন্যায়ৰ সন্মুখীন কৰা হ'ব। অঞ্চলটো ঘেৰাও কৰা হৈছে আৰু অনুসন্ধান চলি আছে বুলিও তেওঁ জনায়।

ইফালে, পুলৱামাৰ খামৰী চক অঞ্চলত স্থাপিত এটা চেকপইণ্টত সেনা (৪৪আৰআৰ) আৰু চিআৰপিএফ (১৮৩ বিএন)ৰ সৈতে পুলৱামা আৰক্ষীয়ে সন্ত্ৰাসবাদী সংগঠন এল ই টিৰ এজন সন্ত্ৰাসবাদী সহযোগীক গ্ৰেপ্তাৰ কৰিছে। তেওঁক আৰিগাম পুলৱামাৰ বাসিন্দা আলী মহম্মদ দাৰৰ পুত্ৰ জুবেইৰ আহমেদ দাৰ বুলি চিনাক্ত কৰা হৈছে। তেওঁৰ ওচৰৰ পৰা আপত্তিজনক সামগ্ৰী আৰু এটা হেণ্ড গ্ৰেনেড উদ্ধাৰ কৰা হৈছে। প্ৰাথমিক অনুসন্ধানত প্ৰকাশ পাইছে যে উক্ত সন্ত্ৰাসবাদী সহযোগীজনক অঞ্চলটোৰ বাহিৰৰ শ্ৰমিকসকলৰ ওপৰত সন্ত্ৰাসবাদী আক্ৰমণ চলাবলৈ দায়িত্ব দিয়া হৈছিল।

সেই অনুসৰি, পুলৱামা আৰক্ষী থানাত আইনৰ প্ৰাসংগিক ধাৰাৰ অধীনত এফআইআৰ নং ৩১৪/২০২২ ৰ এটা গোচৰ ৰুজু কৰা হৈছে আৰু তদন্ত আৰম্ভ কৰা হৈছে।
Published by:Sehnaz Begum
First published:

শেহতীয়া বাতৰি