• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • Tejas Express দুই ঘণ্টা ট্ৰেন লেট, ২০৩৫জন যাত্ৰীক টিকটৰ পইচা ঘূৰাই দিব IRCTC–এ

Tejas Express দুই ঘণ্টা ট্ৰেন লেট, ২০৩৫জন যাত্ৰীক টিকটৰ পইচা ঘূৰাই দিব IRCTC–এ

যোৱা শনিবাৰ আৰু দেওবাৰে লেট চলিছিল তেজস এক্সপ্ৰেছৰ দুখনকৈ ট্ৰেন। প্ৰচণ্ড বৰষুণৰ ফলত নিউ দিল্লী ৰে’ল ষ্টেচনত ছিগনেল সমস্যাৰ বাবে প্ৰায় আঢ়ৈ ঘণ্টা পলমকৈ পায় তেজস এক্সপ্ৰেছ।

যোৱা শনিবাৰ আৰু দেওবাৰে লেট চলিছিল তেজস এক্সপ্ৰেছৰ দুখনকৈ ট্ৰেন। প্ৰচণ্ড বৰষুণৰ ফলত নিউ দিল্লী ৰে’ল ষ্টেচনত ছিগনেল সমস্যাৰ বাবে প্ৰায় আঢ়ৈ ঘণ্টা পলমকৈ পায় তেজস এক্সপ্ৰেছ।

যোৱা শনিবাৰ আৰু দেওবাৰে লেট চলিছিল তেজস এক্সপ্ৰেছৰ দুখনকৈ ট্ৰেন। প্ৰচণ্ড বৰষুণৰ ফলত নিউ দিল্লী ৰে’ল ষ্টেচনত ছিগনেল সমস্যাৰ বাবে প্ৰায় আঢ়ৈ ঘণ্টা পলমকৈ পায় তেজস এক্সপ্ৰেছ।

  • Share this:
IRCTC to pay over 4 lakh compensation to passengers : তেজস এক্সপ্ৰেছ ২ ঘণ্টা দেৰিকৈ গন্তব্য পাইছিল। সেই বাবেই IRCTCৰ তৰফৰ পৰা ২০৩৫ জন যাত্ৰীক দিয়া হ’ব ক্ষতিপূৰণ।

ভাৰতীয় ৰে’লত ট্ৰেইন লেট হোৱা অতি সাধাৰণ ঘটনা। বহু সময়তে নিৰ্ধাৰিত সময়তকৈ বহু পলমকৈ গন্তব্য পায়গৈ। উত্তৰ–পূৰ্বাঞ্চলৰ যাত্ৰীৰ বাবে এই সমস্যাটো সাধাৰণ ঘটনাত পৰিণত হৈছে। কিন্তু বৰ্তমানে কিছু পৰিবৰ্তন হৈছে। কাৰণ উত্তৰ–পূৰ্বাঞ্চলৰ বহু ঠাইত চিংগল লাইনৰ ঠাইত ডাবল লাইন হৈ যোৱাত উক্ত সমস্যাৰ কিছু পৰিমাণে সমাধান হৈছে।

আনহাতে, ভাৰতীয় ৰে’লে বৰ্তমানে বিশেষ ব্যৱস্থা গ্ৰহণ কৰি যাত্ৰী সকলক নিৰ্ধাৰিত সময়ৰ ভিতৰত গন্তব্য পোৱাই দিবৰ বাবে প্ৰতিনিয়ত চেষ্টা অব্যাহত ৰাখিছে। কিন্তু এইবাৰ ট্ৰেইন লেট হোৱাত যি ঘটনা ঘটিল সেয়া অৱশ্যেই চৰ্চাৰ বিষয় হৈ পৰিছে।

INDIA TVৰ খবৰ অনুসৰি, তেজস এক্সপ্ৰেছ (Tejas Express) নিৰ্ধাৰিত সময়ত কৈ দুই ঘণ্টা পলমকৈ গন্তব্য পোৱাৰ বাবে IRCTCয়ে ২০৩৫জন যাত্ৰীক ক্ষতিপূৰণ দিবলৈ ওলাইছে আৰু সেই ক্ষতিপূৰণৰ টকা প্ৰায় ৪.৫ লাখ বুলি জানিব পৰা গৈছে।

জানিব পৰা মতে, যোৱা শনিবাৰ আৰু দেওবাৰে লেট চলিছিল তেজস এক্সপ্ৰেছৰ দুখনকৈ ট্ৰেন। প্ৰচণ্ড বৰষুণৰ ফলত নিউ দিল্লী ৰে’ল ষ্টেচনত ছিগনেল সমস্যাৰ বাবে প্ৰায় আঢ়ৈ ঘণ্টা পলমকৈ পায় তেজস এক্সপ্ৰেছ। ইয়াৰ পিছত দেওবাৰেও লক্ষ্ণৌ-নতুন দিল্লী তেজস এক্সপ্ৰেছ প্ৰায় এক ঘণ্টা পলমকৈ গন্তব্য পাইছিল। ইয়াৰ ফলস্বৰূপেই যাত্ৰীসকলক ক্ষতিপূৰণ দিয়াৰ কথা ঘোষণা কৰে IRCTCয়ে। এইক্ষেত্ৰত দুয়োখন ৰে’লৰ সকলো যাত্ৰীৰ বাবে ব্যয় হ’ব ৪ লাখ ৪৯ হাজাৰ ৬০০ টকা।
Published by:Sanjay Kumar Das
First published: