• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • পুলৱামাত সন্ত্ৰাসবাদীৰ গ্ৰেনেড আক্ৰমণত বিহাৰৰ এজন শ্ৰমিক নিহত, দুজন আহত ...

পুলৱামাত সন্ত্ৰাসবাদীৰ গ্ৰেনেড আক্ৰমণত বিহাৰৰ এজন শ্ৰমিক নিহত, দুজন আহত ...

জম্মু-কাশ্মীৰত বৃহস্পতিবাৰে সন্ধিয়া পুলৱামাত উগ্ৰপন্থীৰ গ্ৰেনেড আক্ৰমণত এজন প্ৰবাসী শ্ৰমিক নিহত হয় আৰু আন দুজন আহত হয়।

জম্মু-কাশ্মীৰত বৃহস্পতিবাৰে সন্ধিয়া পুলৱামাত উগ্ৰপন্থীৰ গ্ৰেনেড আক্ৰমণত এজন প্ৰবাসী শ্ৰমিক নিহত হয় আৰু আন দুজন আহত হয়।

জম্মু-কাশ্মীৰত বৃহস্পতিবাৰে সন্ধিয়া পুলৱামাত উগ্ৰপন্থীৰ গ্ৰেনেড আক্ৰমণত এজন প্ৰবাসী শ্ৰমিক নিহত হয় আৰু আন দুজন আহত হয়।

  • Share this:
জম্মু-কাশ্মীৰত বৃহস্পতিবাৰে সন্ধিয়া পুলৱামাত উগ্ৰপন্থীৰ গ্ৰেনেড আক্ৰমণত এজন প্ৰবাসী শ্ৰমিক নিহত হয় আৰু আন দুজন আহত হয়। আক্ৰমণৰ পিছত, আৰক্ষীয়ে অঞ্চলটো ঘেৰাও কৰে। মৃত শ্ৰমিকজনক বিহাৰৰ চাকৱা পাৰ্ছাৰ বাসিন্দা মহম্মদ মুমতাজ বুলি চিনাক্ত কৰা হৈছে। পুলৱামাৰ চৰকাৰী জিলা চিকিৎসালয়ত চিকিৎসাধীন আহতসকল হৈছে বিহাৰৰ ৰামপুৰৰ বাসিন্দা মহম্মদ আৰিফ আৰু মহম্মদ মজবুল। আৰক্ষীয়ে কৈছিল যে তেওঁলোক দুয়োৰে অৱস্থা স্থিৰ আছিল।

জম্মু আৰু কাশ্মীৰ আৰক্ষীয়ে কৈছিল যে সন্ত্ৰাসবাদী আক্ৰমণটো গাদুৰা অঞ্চলত সংঘটিত হৈছিল। সন্ত্ৰাসবাদী আক্ৰমণক গৰিহণা দি শ্ৰীনগৰৰ প্ৰাক্তন ডেপুটি মেয়ৰ শ্বেখ ইমৰানে কয় যে এই হিংসাক কেতিয়াও কোনো প্ৰকাৰে ন্যায়সঙ্গত বুলি ক'ব নোৱাৰি।

কাশ্মীৰ উপত্যকাৰ সন্ত্ৰাসবাদীসকলে নিৰন্তৰভাৱে প্ৰবাসী শ্ৰমিক আৰু কৰ্মচাৰীসকলক লক্ষ্য কৰি আছে। পূৰ্বৰ আক্ৰমণত বহুতো নিৰীহ প্ৰবাসী নাগৰিকে প্ৰাণ হেৰুৱাইছিল। চৰকাৰ আৰু আৰক্ষীয়ে টাৰ্গেট কিলিঙৰ সৈতে জড়িত কেইবাজনো সন্ত্ৰাসবাদীক হত্যা কৰিছে।
Published by:Kokil Sarma
First published: