• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • দেশপ্ৰেমঃ ৭৫ সংখ্যক স্বাধীনতা দিৱস বিশেষ কৰিবলৈ তামিলনাডুৰ এজন শিল্পীয়ে চকুত অংকন কৰিলে ত্ৰিৰংগা

দেশপ্ৰেমঃ ৭৫ সংখ্যক স্বাধীনতা দিৱস বিশেষ কৰিবলৈ তামিলনাডুৰ এজন শিল্পীয়ে চকুত অংকন কৰিলে ত্ৰিৰংগা

সমাজকৰ্মী তথা এজন ক্ষুদ্ৰ শিল্পী, কইম্বাটুৰ জিলাৰ কুনিয়ামুথুৰৰ ইউএমটি ৰাজাই ভাৰতীয় পতাকাৰ ৰঙত চকু ৰং কৰিবলৈ লৈছিল। আৰু এইটো কৰিবলৈ, তেওঁ কণীৰ খোলাৰ ভিতৰত থকা বগা ভ্ৰূণৰ ওপৰত এটা অতি পাতল কাপোৰত ৰাষ্ট্ৰীয় পতাকাৰ ক্ষুদ্ৰ ছবি অংকন কৰিছিল আৰু ইয়াক চকুৰ স্ক্লেৰাত বহু ঘণ্টা ধৈৰ্যৰে ধৰি ৰাখিছিল

সমাজকৰ্মী তথা এজন ক্ষুদ্ৰ শিল্পী, কইম্বাটুৰ জিলাৰ কুনিয়ামুথুৰৰ ইউএমটি ৰাজাই ভাৰতীয় পতাকাৰ ৰঙত চকু ৰং কৰিবলৈ লৈছিল। আৰু এইটো কৰিবলৈ, তেওঁ কণীৰ খোলাৰ ভিতৰত থকা বগা ভ্ৰূণৰ ওপৰত এটা অতি পাতল কাপোৰত ৰাষ্ট্ৰীয় পতাকাৰ ক্ষুদ্ৰ ছবি অংকন কৰিছিল আৰু ইয়াক চকুৰ স্ক্লেৰাত বহু ঘণ্টা ধৈৰ্যৰে ধৰি ৰাখিছিল

ৰাজাই জনসাধাৰণক তেওঁৰ কাম অনুসৰণৰ চেষ্টা নকৰিবলৈ সতৰ্ক কৰি দিছে, কিয়নো চিকিৎসা বিশেষজ্ঞসকলে সতৰ্ক কৰি দিছে যে এনে কাৰ্য্যৰ ফলত চকুত এলাৰ্জি আৰু খজুৱতি হ'ব পাৰে, আনহাতে ইয়াৰ ফলত চকুত সংক্ৰমণ আৰু বিপদাশংকা বৃদ্ধি পাব।

  • Share this:

স্বাধীনতা দিৱস ২০২২-ৰ আগতে ভাৰতৰ স্বাধীনতা আন্দোলনৰ ওপৰত সজাগতা সৃষ্টি কৰাৰ বাবে, এজন শিল্পী তথা সমাজকৰ্মীয়ে তেওঁৰ সোঁ চকুৰ বগা অংশত ভাৰতীয় ত্ৰিৰংগা পতাকা অংকন কৰে। দেশপ্ৰেম দেখুৱাবলৈ তেওঁৰ চকুৰ ভিতৰত ৰাষ্ট্ৰীয় পতাকা অংকন কৰা এটা ভিডিঅ' পোষ্ট কৰি এই কইম্বাটুৰ সমাজকৰ্মীয়ে ৰাইজৰ মাজত সজাগতা বৃদ্ধি কৰিছে। জনসাধাৰণৰ মাজত দেশপ্ৰেমৰ এক বৃহত্তৰ অনুভূতি বৃদ্ধি কৰাৰ বাবে প্ৰধানমন্ত্ৰী শ্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীয়ে ইয়াৰ পূৰ্বে 'হৰ ঘৰ তিৰঙ্গা' উদ্যোগৰ অংশ হিচাপে সকলো দেশবাসীক তেওঁলোকৰ ঘৰত ৰাষ্ট্ৰীয় পতাকা উত্তোলন কৰিবলৈ অনুৰোধ জনাইছিল। প্ৰধানমন্ত্ৰীয়ে নাগৰিকসকলক স্বাধীনতা দিৱসৰ পূৰ্বে ২-১৫ আগষ্টলৈ ছ'চিয়েল মিডিয়া প্লেটফৰ্মত তেওঁলোকৰ প্ৰদৰ্শন ছবি ৰাষ্ট্ৰীয় পতাকালৈ সলনি কৰিবলৈও কৈছিল।




এই ক্ষেত্ৰত, সমাজকৰ্মী তথা এজন ক্ষুদ্ৰ শিল্পী, কইম্বাটুৰ জিলাৰ কুনিয়ামুথুৰৰ ইউএমটি ৰাজাই ভাৰতীয় পতাকাৰ ৰঙত চকু ৰং কৰিবলৈ লৈছিল। আৰু এইটো কৰিবলৈ, তেওঁ কণীৰ খোলাৰ ভিতৰত থকা বগা ভ্ৰূণৰ ওপৰত এটা অতি পাতল কাপোৰত ৰাষ্ট্ৰীয় পতাকাৰ ক্ষুদ্ৰ ছবি অংকন কৰিছিল আৰু ইয়াক চকুৰ স্ক্লেৰাত বহু ঘণ্টা ধৈৰ্যৰে ধৰি ৰাখিছিল


তদুপৰি, তেওঁ কয় যে তেওঁ ৰাষ্ট্ৰীয় পতাকাৰ ওপৰত জনসজাগতা বৃদ্ধিৰ বাবে এনে কৰিছে আৰু তেওঁৰ চকুত দেখুওৱা ৰাষ্ট্ৰীয় পতাকাৰ সৈতে ছচিয়েল মিডিয়াত এটা ভিডিঅ' শ্বেয়াৰ কৰিছে।


সতৰ্কীকৰণঃ ৰাজাই জনসাধাৰণক তেওঁৰ কাম অনুসৰণৰ চেষ্টা নকৰিবলৈ সতৰ্ক কৰি দিছে, কিয়নো চিকিৎসা বিশেষজ্ঞসকলে সতৰ্ক কৰি দিছে যে এনে কাৰ্য্যৰ ফলত চকুত এলাৰ্জি আৰু খজুৱতি হ'ব পাৰে, আনহাতে ইয়াৰ ফলত চকুত সংক্ৰমণ আৰু বিপদাশংকা বৃদ্ধি পাব।

Published by:Subham Goswami
First published: