১৮ অক্টোবৰলৈ সম্পূৰ্ণ হ’ব পাৰে অযোধ্যা বিবাদৰ শুনানি – মুখ্য ন্যায়াধীশ ৰঞ্জন গগৈৰ ইংগিত

মুখ্য ন্যায়াধীশ ৰঞ্জন গগৈয়ে কয় যে শুনানি সম্পূৰ্ণ কৰাৰ বাবে সকলো পক্ষৰ চেষ্টা লাগিব।

News18-Assam
Updated:September 18, 2019, 12:07 PM IST
১৮ অক্টোবৰলৈ সম্পূৰ্ণ হ’ব পাৰে অযোধ্যা বিবাদৰ শুনানি – মুখ্য ন্যায়াধীশ ৰঞ্জন গগৈৰ ইংগিত
মুখ্য ন্যায়াধীশ ৰঞ্জন গগৈয়ে কয় যে শুনানি সম্পূৰ্ণ কৰাৰ বাবে সকলো পক্ষৰ চেষ্টা লাগিব।
News18-Assam
Updated: September 18, 2019, 12:07 PM IST
ৰাম জন্মভূমি আৰু বাবৰি মছজিদ ভূমি বিবাদক লৈ শীঘ্ৰে সম্পূৰ্ণ হ’ব পাৰে শুনানি। হিন্দু পক্ষৰ শুনানিৰ এতিয়া মুছলমান পক্ষৰ দাবী–আপত্তি সম্পূৰ্ণ হোৱাৰ দিশে। ১৮ অক্টোবৰলৈ অযোধ্যা বিবাদ গোচৰৰ শুনানি সম্পূৰ্ণ হ’ব পাৰে আৰু শীঘ্ৰে এই বিষয়ত ন্যায়ালয়ে ল’ব পাৰে ডাঙৰ সিদ্ধান্ত। এই ইংগিত দিছে উচ্চতম ন্যায়ালয়ৰ মুখ্য ন্যায়াধীশ ৰঞ্জন গগৈয়ে।

মুখ্য ন্যায়াধীশ ৰঞ্জন গগৈয়ে কয় যে শুনানি সম্পূৰ্ণ কৰাৰ বাবে সকলো পক্ষৰ চেষ্টা লাগিব। প্ৰয়োজনত আমি শনিবাৰেও শুনানিৰ বাবে প্ৰস্তুত আছো। ইয়াৰ পিছত আমি সিদ্ধান্ত লোৱাৰ বাবে চাৰি সপ্তাহৰ সময় পাম।

উল্লেখযোগ্য যে মুখ্য ন্যায়াধীশ ৰঞ্জন গগৈয়ে চলিত বছৰৰ ১৭ নৱেম্বৰত অৱসৰ গ্ৰহণ কৰিব। সেয়ে তাৰ পূৰ্বে দশক দশকজোৰা পুৰণি এই গোচৰৰ ৰায় দিব পাৰে ন্যায়ালয়ে।





NEWS18 অসম সকলো খবৰ সকলোতকৈ আগত। প্ৰতি মুহূৰ্তৰ খবৰ পাবলৈ YouTube Facebook আৰু Twitter ত আমাক ফল’ কৰক।

আৰু চাওক পৰৱৰ্তী বাতৰি