• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • দেশৰ ইতিহাসত পোনপ্ৰথমবাৰৰ লাইভ ষ্ট্ৰিমিঙৰ জৰিয়তে উচ্চতম ন্যায়ালয়ৰ শুনানি; শীঘ্ৰেই আহিব ফ্ৰিবি সংক্ৰান্তত নিৰ্দেশনা

দেশৰ ইতিহাসত পোনপ্ৰথমবাৰৰ লাইভ ষ্ট্ৰিমিঙৰ জৰিয়তে উচ্চতম ন্যায়ালয়ৰ শুনানি; শীঘ্ৰেই আহিব ফ্ৰিবি সংক্ৰান্তত নিৰ্দেশনা

ইতিহাসত প্ৰথমবাৰৰ বাবে উচ্চতম ন্যায়ালয়ে কোনো আদেশ এনেদৰে লাইভ ষ্ট্ৰিমিংৰ জৰিয়তে ৰাজহুৱা কৰিছে।

ইতিহাসত প্ৰথমবাৰৰ বাবে উচ্চতম ন্যায়ালয়ে কোনো আদেশ এনেদৰে লাইভ ষ্ট্ৰিমিংৰ জৰিয়তে ৰাজহুৱা কৰিছে।

ইতিহাসত প্ৰথমবাৰৰ বাবে উচ্চতম ন্যায়ালয়ে কোনো আদেশ এনেদৰে লাইভ ষ্ট্ৰিমিংৰ জৰিয়তে ৰাজহুৱা কৰিছে।

  • Share this:
আজি ফ্ৰীবিৰ সন্দৰ্ভত উচ্চতম ন্যায়ালয়ৰ শুনানিৰ লাইভ ষ্ট্ৰিমিং অৰ্থাৎ পোনপটীয়া সম্প্ৰচাৰ কৰা হয়। ইতিহাসত প্ৰথমবাৰৰ বাবে উচ্চতম ন্যায়ালয়ে কোনো শুনানি এনেদৰে লাইভ ষ্ট্ৰিমিংৰ জৰিয়তে ৰাজহুৱা কৰিছে।

দৰাচলতে, ২৬ আগষ্টত পুৱা ১০:৩০ বজাৰ পৰা বিদায়ী মুখ্য ন্যায়াধীশ এন ভি ৰমনাৰ নেতৃত্বত আনুষ্ঠানিক বিচাৰপীঠৰ সন্মুখত থকা গোচৰবোৰ লাইভ ষ্ট্ৰিমিংৰ জৰিয়তে সম্প্ৰচাৰ আৰম্ভ কৰা হৈছে। জানিব পৰা মতে, মুখ্য ন্যায়াধীশ এন ভি ৰমনাৰ নিজ পদৰ অন্তিমটো দিন চিহ্নিত কৰিবলৈ মুঠ ২০ টা গোচৰত ভাৰতত প্ৰথমবাৰৰ বাবে লাইভ ষ্ট্ৰিমিং আয়োজন কৰা হৈছে। মুখ্য ন্যায়াধীশৰ আদালত বা আনুষ্ঠানিক বিচাৰপীঠৰ কাৰ্যক্ৰম এনআইচি (ৰাষ্ট্ৰীয় তথ্য কেন্দ্ৰ) ৱেবকাষ্ট পৰ্টেলৰ জৰিয়তে লাইভ ষ্ট্ৰিম কৰা হৈছে। এই বিষয়ে উচ্চতম ন্যায়ালয়ে এক জাননীযোগে জনায়।

জানিব পৰা মতে, আজিৰ দিনটোৰ আটাইতকৈ গুৰুত্বপূৰ্ণ আদেশটো হ’ব নিৰ্বাচনৰ আগতে বিনামূলীয়া ধন প্ৰদান কৰা ৰাজনৈতিক দলবোৰৰ পঞ্জীয়ন বাতিল কৰাৰ বাবে কৰা আৱেদনৰ বিষয়টোৰ ওপৰত। একে সময়তে, বহুতো ৰাজনৈতিক দলে ষ্ট্ৰিম বিষয়ত যুক্তি দিয়ে যে এই গোচৰবোৰ মূল্যহীন নহয় বৰঞ্চ জনসাধাৰণৰ বাবে কল্যাণমূলক ব্যৱস্থাহে।

বুধবাৰে উচ্চতম ন্যায়ালয়ে এই বিষয়ত প্ৰশ্ন কৰিছিল যে ৰাজনৈতিক দলসমূহৰ দ্বাৰা হেণ্ডআউটৰ "গুৰুত্বৰ বিষয়" আলোচনা কৰিবলৈ কেন্দ্ৰই সৰ্বদলীয় বৈঠক কিয় আহ্বান কৰা নাছিল।

উল্লেখযোগ্য যে, মুখ্য ন্যায়াধীশ এন ভি ৰমনাৰ আজি ন্যায়াধীশ পদৰ অন্তিমটো দিন আৰু নতুনকৈ হ'বলগীয়া মুখ্য ন্যায়াধীশ ইউইউ ললিতৰ সৈতে উক্ত বিচাৰ কাৰ্যত বহিব।
Published by:Sanjay Kumar Das
First published: