உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • nation
    • »
    • PM Security Breach Case: প্ৰধানমন্ত্ৰীৰ নিৰাপত্তা গোচৰৰ তদন্তৰ বাবে উচ্চতম ন্যায়ালয়ৰ অৱসৰপ্ৰাপ্ত ন্যায়াধীশৰ নেতৃত্বত বিশেষ সমিতি ...

    PM Security Breach Case: প্ৰধানমন্ত্ৰীৰ নিৰাপত্তা গোচৰৰ তদন্তৰ বাবে উচ্চতম ন্যায়ালয়ৰ অৱসৰপ্ৰাপ্ত ন্যায়াধীশৰ নেতৃত্বত বিশেষ সমিতি ...

    উচ্চতম ন্যায়ালয়ে (Supreme Court) প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীৰ (PM Security Breach Case)ত পঞ্জাৱত শেহতীয়াকৈ নিৰাপত্তা ৰক্ষাৰ ত্ৰুটিৰ শুনানি গ্ৰহণ কৰি আছে।

    উচ্চতম ন্যায়ালয়ে (Supreme Court) প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীৰ (PM Security Breach Case)ত পঞ্জাৱত শেহতীয়াকৈ নিৰাপত্তা ৰক্ষাৰ ত্ৰুটিৰ শুনানি গ্ৰহণ কৰি আছে।

    উচ্চতম ন্যায়ালয়ে (Supreme Court) প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীৰ (PM Security Breach Case)ত পঞ্জাৱত শেহতীয়াকৈ নিৰাপত্তা ৰক্ষাৰ ত্ৰুটিৰ শুনানি গ্ৰহণ কৰি আছে।

    • Share this:
    উচ্চতম ন্যায়ালয়ে (Supreme Court) প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীৰ (PM Security Breach Case)ত পঞ্জাৱত শেহতীয়াকৈ নিৰাপত্তা ৰক্ষাৰ ত্ৰুটিৰ শুনানি গ্ৰহণ কৰি আছে। ইয়াৰ মাজতে দুয়োপক্ষৰ দ্বাৰা দলিল উপস্থাপন কৰা হৈছে। ভাৰতৰ মুখ্য ন্যায়াধীশ এন ভি ৰমনৰ (CJI NV Ramana) নেতৃত্বত এখন বিচাৰপীঠে বিষয়টো শুনি আছে। ইফালে, উচ্চতম ন্যায়ালয়ে প্ৰধানমন্ত্ৰী মোডী (Narendra Modi)ৰ নিৰাপত্তা বিলুপ্তি গোচৰত উচ্চতম ন্যায়ালয়ৰ অৱসৰপ্ৰাপ্ত ন্যায়াধীশৰ নেতৃত্বত এখন স্বতন্ত্ৰ তদন্ত সমিতি গঠন কৰিব বুলি আশা কৰা হৈছে। অৱশ্যে, ইয়াৰ আনুষ্ঠানিক আদেশ এতিয়াও আহিবলৈ বাকী আছে।

    এইটো পোহৰলৈ আহিছে যে উচ্চতম ন্যায়ালয়ে এখন স্বতন্ত্ৰ তদন্ত সমিতি গঠন কৰিবলৈ সন্মত হৈছে। সমিতিখনৰ নেতৃত্ব উচ্চতম ন্যায়ালয়ৰ এজন অৱসৰপ্ৰাপ্ত ন্যায়াধীশৰ দ্বাৰা কৰা হ'ব। ইয়াত চণ্ডিগড়ৰ ডিজিপি, আইজি এনআইএ, পঞ্জাৱ আৰু হাৰিয়ানা উচ্চ ন্যায়ালয়ৰ মহাপঞ্জীয়ক আৰু পঞ্জাৱৰ এডিজিপি (নিৰাপত্তা) অন্তৰ্ভুক্ত থাকিব পাৰে। ৰাজ্য আৰু কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰৰ দ্বাৰা গঠিত সমিতিখনে সমিতিৰ প্ৰতিবেদন প্ৰাপ্ত নোহোৱালৈকে আৰু আদালতৰ নিৰ্দেশ অবিহনে কোনো ব্যৱস্থা গ্ৰহণ নকৰিব।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: