• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • Mohammad Zubair : সাংবাদিক মহম্মদ জুবেৰৰ জামিন আবেদনৰ শুনানিৰ বাবে সন্মত হৈছে উচ্চতম ন্যায়ালয়

Mohammad Zubair : সাংবাদিক মহম্মদ জুবেৰৰ জামিন আবেদনৰ শুনানিৰ বাবে সন্মত হৈছে উচ্চতম ন্যায়ালয়

বিজেপি নেতা (বৰ্তমান নিলম্বিত) নূপুৰ শৰ্মাই এটা দূৰদৰ্শন অনুষ্ঠানত কৰা বিতৰ্কিত মন্তব্য ভিডিঅ'ৰ জৰিয়তে ৰাজহুৱা কৰিছিল জুবেৰে।

বিজেপি নেতা (বৰ্তমান নিলম্বিত) নূপুৰ শৰ্মাই এটা দূৰদৰ্শন অনুষ্ঠানত কৰা বিতৰ্কিত মন্তব্য ভিডিঅ'ৰ জৰিয়তে ৰাজহুৱা কৰিছিল জুবেৰে।

বিজেপি নেতা (বৰ্তমান নিলম্বিত) নূপুৰ শৰ্মাই এটা দূৰদৰ্শন অনুষ্ঠানত কৰা বিতৰ্কিত মন্তব্য ভিডিঅ'ৰ জৰিয়তে ৰাজহুৱা কৰিছিল জুবেৰে।

  • Share this:
উচ্চতম ন্যায়ালয়ে বিতৰ্কিত টুইট গোচৰত গ্ৰেপ্তাৰ হোৱা সাংবাদিক মহম্মদ জুবেৰৰ জামিন শুনানিৰ আবেদন গ্ৰহণ কৰে। বৃহস্পতিবাৰে ন্যায়াধীশ ইন্দিৰা বেনাৰ্জী আৰু ন্যায়াধীশ জে কে মহেশ্বৰীৰ বিচাৰপীঠে উচ্চতম ন্যায়ালয়ৰ মুখ্য ন্যায়াধীশ এন ভি ৰমনাৰ অনুমোদনৰ ভিত্তিত শুক্ৰবাৰে আবেদনখনৰ শুনানিৰ বাবে তালিকাভুক্ত কৰা হ'ব । শীৰ্ষ আদালতৰ সূত্ৰ অনুসৰি, বাতৰিটোৰ সত্যতা পৰীক্ষা কৰিবলৈ অল্ট নিউজৰ সহ-প্ৰতিষ্ঠাপক জুবেৰৰ (Alt News co-founder Mohammad Zubair) জামিন আবেদনৰ শুনানি শুকুৰবাৰে হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে।

উল্লেখ্য, দিল্লী আৰক্ষীয়ে ২০১৮ চনৰ এটা টুইটে "ধৰ্মীয় অনুভূতিক আঘাত কৰা" বুলি অভিযোগত দেওবাৰে (২৬ জুন) জুবেৰক গ্ৰেপ্তাৰ কৰিছিল। তেওঁক ২৭ জুনত এদিনৰ বাবে আৰক্ষীৰ জিম্মালৈ প্ৰেৰণ কৰা হৈছিল। ২৮ জুনত দিল্লী আৰক্ষীয়ে অধিক জেৰাৰ বাবে জুবেৰক জিম্মাত বিচৰাৰ পিছত ন্যায়াধীশে আৰু চাৰি দিনৰ আৰক্ষী জিম্মা মঞ্জুৰ কৰে। তেওঁৰ অধিবক্তা বৃন্দা গ্ৰোভাৰে শনিবাৰে দিল্লীৰ পাটিয়ালা আদালতত জুবেৰৰ হৈ জামিনৰ আবেদন দাখিল কৰিছিল, কিয়নো সময়সীমা উকলি গৈছিল। অৱশ্যে, মুখ্য ন্যায়িক দণ্ডাধীশ স্নিগ্ধা শ্ৰীবাস্তৱে দিল্লী আৰক্ষীৰ আবেদনৰ প্ৰতি সঁহাৰি জনাইছিল আৰু জুবেৰক ১৪ দিনৰ কাৰাগাৰৰ জিম্মালৈ প্ৰেৰণ কৰিবলৈ নিৰ্দেশ দিছিল।

ইফালে, ১ জুনত 'হিন্দু শ্বেৰ সেনা' নামৰ সংগঠনটোৰ ভগৱান শৰণে উত্তৰ প্ৰদেশৰ জুবেৰৰ বিৰুদ্ধে ভাৰতীয় দণ্ডবিধি আৰু তথ্য প্ৰযুক্তি আইনৰ ধাৰা ৬৭ ৰ ধাৰা ২৯৫-এ (ইচ্ছাকৃতভাৱে আৰু অসৎভাৱে ধৰ্মীয় অনুভূতিক আঘাত কৰাৰ উদ্দেশ্যে) অধীনত অভিযোগ দাখিল কৰে। দিল্লী আৰক্ষীয়ে যোৱা সপ্তাহত গ্ৰেপ্তাৰ হোৱা জুবেৰৰ বিৰুদ্ধে নতুন অভিযোগ আৰোপ কৰিছে। ইয়াত অপৰাধমূলক ষড়যন্ত্ৰ আৰু প্ৰমাণ ধ্বংস অন্তৰ্ভুক্ত আছে।

আন এক অভিযোগ কৰা হৈছে যে জুবেৰে নিয়ম উলংঘা কৰি পাকিস্তান, ছিংগাপুৰ, সংযুক্ত আৰৱ আমিৰাত আৰু ছৌদি আৰৱৰ পৰা বিত্তীয় অনুদান লৈছে। অৱশ্যে অল্ট নিউজে এই অভিযোগ অস্বীকাৰ কৰে। ঘটনাক্ৰমে, বিজেপি নেতা (বৰ্তমান নিলম্বিত) নূপুৰ শৰ্মাই এটা দূৰদৰ্শন অনুষ্ঠানত কৰা বিতৰ্কিত মন্তব্য ভিডিঅ'ৰ জৰিয়তে ৰাজহুৱা কৰিছিল জুবেৰে।
Published by:Gautam Barman
First published: