• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • পৰীক্ষা ফেইল কৰা শিক্ষাৰ্থীক বিনামূলীয়া বিৰিয়ানি, হোটেলত নৈশ যাপনৰ সুবিধা...

পৰীক্ষা ফেইল কৰা শিক্ষাৰ্থীক বিনামূলীয়া বিৰিয়ানি, হোটেলত নৈশ যাপনৰ সুবিধা...

binary comment

binary comment

Free Biryani: কেৰালা SSLC পৰীক্ষাত উত্তীৰ্ণ হোৱা ৪.১৯ লাখ শিক্ষাৰ্থীয়ে তেওঁলোকৰ সফলতা উদযাপন কৰিছে, ইয়াক উত্তীৰ্ণ কৰাত ব্যৰ্থ হোৱা ২,২৩৬ জন শিক্ষাৰ্থীয়ে কিছুমান ব্যৱসায়ীৰ সৈতে বিনামূলীয়া হোটেলত থকা আৰু বিৰিয়ানি খাদ্য লাভ কৰি নৈতিক সমৰ্থন পাইছে।

  • Share this:
যিহেতু কেৰালা(kerala) এছ.এছ.এল.চি.(SSLC) পৰীক্ষাত উত্তীৰ্ণ হোৱা ৪.১৯ লাখ শিক্ষাৰ্থী(students)য়ে তেওঁলোকৰ সফলতা উদযাপন কৰিছে, ইয়াক উত্তীৰ্ণ কৰাত ব্যৰ্থ হোৱা(fail) ২,২৩৬ জন শিক্ষাৰ্থীয়ে কিছুমান ব্যৱসায়ীৰ সৈতে বিনামূলীয়া হোটেল(hotel)ত থকা আৰু বিৰিয়ানি(biryani) খাদ্য লাভ কৰি নৈতিক সমৰ্থন পাইছে।

শিক্ষাৰ্থীসকলৰ বিফলতাৰ কাৰণৰ বাবে বিশ্লেষণৰ বাবে এটা প্ৰচাৰেও গতি লাভ কৰিছে কিয়নো অতি উদাৰ পৰীক্ষা নীতি স্বত্বেও বিফল হোৱা বহুতো শিক্ষাৰ্থী হয় সামাজিকভাৱে দুৰ্বল পৃষ্ঠভূমিৰ বা learning disabilitiesৰ বাবে তেনে হৈছে। কেৰালা চৰকাৰে ২০২১ চনৰ মাৰ্চৰ এছএছএলচি পৰীক্ষাত ৯৯.৪৭ শতাংশ উত্তীৰ্ণ হোৱাৰ অভিলেখ অৰ্জন কৰে য'ত ৪.২১ লাখ শিক্ষাৰ্থীয়ে অংশগ্ৰহণ কৰিছিল।

এয়া আছিল কোজিকোডৰ স্থানীয় সুধীশ, যি তামিলনাডুৰ জনপ্ৰিয় পৰ্যটন স্থলী কোডাইকানালত হোমষ্টে আৰু ৰিজৰ্ট চলায়, যি পৰীক্ষাত অনুত্তীৰ্ণ হোৱা শিক্ষাৰ্থীসকলৰ বাবে বিনামূলীয়া ষ্টে অফাৰ লৈ আহিছিল।পৰৱৰ্তী সময়ত, আন কিছুমানেও একে ধৰণৰ অফাৰ লৈ আহিছিল। কোচিৰ ওচৰৰ মুলানথুৰুথিৰ এখন বিৰিয়ানি দোকানে এছএছএলচি উত্তীৰ্ণ হোৱাত ব্যৰ্থ হোৱা শিক্ষাৰ্থীসকলক বিনামূলীয়া 'কুজিমন্তী বিৰিয়ানি' আগবঢ়াইছে।

সুধীশে কৈছিল যে বহুতো শিক্ষাৰ্থীয়ে তেওঁলোকৰ এছএছএলচি বিজয় উদযাপন কৰা সামাজিক মাধ্যমৰ পোষ্টবোৰে তেওঁক তেওঁলোকৰ মানসিক অৱস্থাৰ কথা ভাবিবলৈ বাধ্য কৰিছিল যিসকলে ইয়াক পাছ কৰিব নোৱাৰিলে।
Published by:Kokil Sarma
First published: