• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • মমতা বেনাৰ্জীৰ ঘৰত প্ৰৱেশ কৰা লোকৰ সৈতে বাংলাদেশৰ লিংক ! আৰক্ষীয়ে প্ৰকাশ কৰিছে আচৰিত কথা ...

মমতা বেনাৰ্জীৰ ঘৰত প্ৰৱেশ কৰা লোকৰ সৈতে বাংলাদেশৰ লিংক ! আৰক্ষীয়ে প্ৰকাশ কৰিছে আচৰিত কথা ...

File Photo

File Photo

মুখ্যমন্ত্ৰী মমতা বেনাৰ্জীৰ কালীঘাটৰ বাসগৃহত চুপি চুপি প্ৰৱেশ কৰা হাফিজুল ৰহমান নামৰ ব্যক্তিজনৰ বিষয়ে আৰক্ষীয়ে আদালতক কেইবাটাও আচৰিত কথা কৈছে।

  • Share this:
মুখ্যমন্ত্ৰী মমতা বেনাৰ্জীৰ কালীঘাটৰ বাসগৃহত চুপি চুপি প্ৰৱেশ কৰা হাফিজুল ৰহমান নামৰ ব্যক্তিজনৰ বিষয়ে আৰক্ষীয়ে আদালতক কেইবাটাও আচৰিত কথা কৈছে। আৰক্ষীয়ে কৈছিল যে ৩১ বছৰীয়া ৰহমানে মমতা বেনাৰ্জীৰ বাসগৃহৰ চাৰিওফালে সঘনাই আহিছিল আৰু তেওঁ তেওঁৰ ফোনত ভৱনটোৰ ফটো তুলিছিল।

ৰহমান উত্তৰ ২৪ পৰগান জিলাৰ নাৰায়ণপুৰৰ বাসিন্দা আৰু তেওঁ এই ফটোবোৰ হোৱাটছএপত বহু লোকক শ্বেয়াৰ কৰিছিল। কলকাতাৰ আলিপুৰ আদালতে তেওঁক ১৮ জুলাইলৈকে আৰক্ষীৰ জিম্মালৈ প্ৰেৰণ কৰিছে। আৰক্ষীয়ে অভিযুক্তৰ বিৰুদ্ধে অপৰাধমূলক ষড়যন্ত্ৰৰ ধাৰাও যোগ কৰিছে। আৰক্ষীয়ে কৈছিল যে সন্দেহ কৰা হৈছে যে অভিযুক্তজনৰ আন এখন ৰাজ্য আৰু বাংলাদেশৰ সৈতেও সম্পৰ্ক আছে।

আৰক্ষীয়ে আদালতক কৈছিল যে ৰহমানে আগতে হাওৰাৰ ৰাজ্যিক সচিবালয়ত প্ৰৱেশ কৰিবলৈ চেষ্টা কৰিছিল। তেওঁক এই ক্ষেত্ৰত দুবাৰ গ্ৰেপ্তাৰ কৰা হৈছে। তেওঁ কৈছিল যে তেওঁ মুখ্যমন্ত্ৰী মমতা বেনাৰ্জীক লগ কৰিব বিচাৰিছিল। একে সময়তে, ৰহমানৰ পৰিয়ালে দাবী কৰে যে ৰহমানৰ মানসিক ভাৰসাম্য ভাল নহয়। কিন্তু অনুসন্ধানকাৰীসকলে এইটো বিশ্বাস কৰিবলৈ সাজু নহয়।

আদালতত উপস্থিত থকা এজন অধিবক্তাৰ মতে, আৰক্ষীয়ে কৈছিল যে ৰহমানৰ দখলৰ পৰা ১১ খন চিম কাৰ্ড উদ্ধাৰ কৰা হৈছে। ইয়াৰ কিছুমান বাংলাদেশৰ। তেওঁ যোৱা বছৰ অক্টোবৰত দুৰ্গা পূজাৰ সময়ত বাংলাদেশ ভ্ৰমণ কৰিছিল। একে সময়তে, আদালতত এইটোও কোৱা হৈছিল যে ৰহমানে কিছুমান শিশুক চকলেট আৰু কোমল পানীয় দি বন্ধু বনাইছিল। ইয়াৰ উপৰিও, ৰহমানে প্ৰতিটো দিশৰ পৰা মুখ্যমন্ত্ৰীৰ বাসগৃহৰ এখন ছবি তুলিছিল, যি সন্দেহবোৰ গভীৰ কৰে।

৩ জুলাইত, যেতিয়া লোকজনক গ্ৰেপ্তাৰ কৰা হৈছিল, তেওঁৰ পৰা এটা লোহাৰ ৰড পোৱা গৈছিল। মুখ্যমন্ত্ৰী মমতা বেনাৰ্জীৰ নিৰাপত্তাৰ ক্ষেত্ৰত এইটো এটা ডাঙৰ ত্ৰুটি আছিল। এইটো বিশ্বাস কৰা হয় যে ৰহমান পশ্চিম দেৱালখন স্কেল কৰি আহিছিল। সেইফালে এটা গেং কেনেল আছে।
Published by:Kokil Sarma
First published:

শেহতীয়া বাতৰি