• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • গুজৰাটত বন্দে ভাৰত ৰে'লযাত্ৰাৰ সময়ত AIMIMৰ মুৰব্বীৰ ডবাত দুৰ্বৃত্তৰ শিলাবৰ্ষণৰ দাবী দলৰ মুখপাত্ৰ ৱাৰিছ পাঠানৰ

গুজৰাটত বন্দে ভাৰত ৰে'লযাত্ৰাৰ সময়ত AIMIMৰ মুৰব্বীৰ ডবাত দুৰ্বৃত্তৰ শিলাবৰ্ষণৰ দাবী দলৰ মুখপাত্ৰ ৱাৰিছ পাঠানৰ

টুইটাৰযোগে এই কথা জনালে AIMIMৰ মুখপাত্ৰ ৱাৰিছ পাঠানে

টুইটাৰযোগে এই কথা জনালে AIMIMৰ মুখপাত্ৰ ৱাৰিছ পাঠানে

টুইটাৰযোগে এই কথা জনালে AIMIMৰ মুখপাত্ৰ ৱাৰিছ পাঠানে

  • Share this:
গুজৰাট ভ্ৰমণলৈ অহা অল ইণ্ডিয়া মজলিস-ই-ইত্তেহাদুল মুছলিমিন চমুকৈ এআইএমআইএমৰ মুৰব্বী আছাদুদ্দিন ওৱেইচিয়ে বন্দে ভাৰত ৰে'লত যাত্ৰা কৰি থকা অৱস্থাত শিলগুটি নিক্ষেপ কৰা বুলি দাবী কৰিছে। এআইএমআইএমৰ মুখপাত্ৰ ৱাৰিছ পাঠানে দাবী কৰিছে যে আহমেদাবাদৰ পৰা চুৰাটলৈ বন্দে ভাৰত ৰে'লত তেওঁৰ সৈতে যাত্ৰা কৰি থকা সময়ত ওৱেইচিক শিলেৰে আক্ৰমণ কৰা হৈছিল। এই ঘটনাত ৰে'লখনৰ আইনা ক্ষতিগ্ৰস্ত হৈছে, যাক বৰ্তমান ৰে'ল আৰক্ষীয়ে তদন্ত কৰি আছে। উল্লেখ্য যে, গুজৰাট বিধানসভা নিৰ্বাচনৰ বাবে এআইএমআইএমে আগন্তুক ৩০ খন আসনত প্ৰাৰ্থী প্ৰদান কৰাৰ সিদ্ধান্ত লৈছে।

টুইটাৰেৰে জনালে এই তথ্য-

আক্ৰমণটোৰ বিষয়ে সকলোকে অৱগত কৰিবলৈ ৱাৰিছ পাঠানে ভঙা আইনাৰে টুইট কৰি লিখিছিল- ‘‘আজি সন্ধিয়া যেতিয়া আমি আছাদুদ্দিন ওৱেইচি চাহাব চাবিৰ কাব্লিৱালা চাহাব আৰু এআইএমআইএমৰ এটা ৰাষ্ট্ৰীয় দলৰ সৈতে ‘বন্দে ভাৰত এক্সপ্ৰেছ’ ৰেলত আহমেদাবাদৰ পৰা চুৰাটলৈ যাত্ৰা কৰি আছিলো তেতিয়া কিছুমান অজ্ঞাত লোকে ৰে'লখন জোৰেৰে শিলগুটি মাৰি আইনা ভাঙি দিছিল!
#GujaratElections2022"

 আন এটা টুইটত তেওঁ কয় যে শিল নিক্ষেপ কৰক বা গুলী বৰ্ষণ কৰক, আছাদুদ্দিন ওৱেইচি চাহাবৰ মাত কেতিয়াও থমকি যোৱা নাছিল আৰু কেতিয়াও থমকি নৰয়।
ইফালে আৰক্ষীৰ সূত্ৰ অনুসৰি, ওৱাইচিৰ আসন আছিল E1-21, আনহাতে শিলেৰে ভঙা খিৰিকীৰ আইনাখন E1-25 নম্বৰ আসনৰ আছিল।

এআইএমআইএমৰ মুখপাত্ৰ ৱাৰিছ পাঠানে শ্বেয়াৰ কৰা ছবিবোৰত, ৰে'লখনত আছাদুদ্দিন ওৱেইচিৰ সৈতে আৰু বহুলোকক দেখা গৈছে। ছবিবোৰত আইনাত শিলৰ চিহ্নও পৰিলক্ষিত হৈছে। বৰ্তমান, আৰক্ষীয়ে কোনে ৰে'লত শিল দলিয়াইছিল সেইয়া অনুসন্ধান কৰি আছে। সাধাৰণতে, ভাৰতীয় ৰে'লত শিলাবৰ্ষণৰ ঘটনা ঘটে, কিন্তু এটা দলৰ মুৰব্বী আৰু সাংসদৰ যাত্ৰাৰ সময়ত শিলগুটি নিক্ষেপৰ ঘটনাই সংবাদ মাধ্যমত যথেষ্ট শিৰোনাম দখল কৰিছে।
Published by:Sehnaz Begum
First published:

শেহতীয়া বাতৰি