• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • Income Tax Departmentৰ মতে চনু সুদে ২০ কোটি টকাৰ অধিক কৰ ফাঁকি দিছে...

Income Tax Departmentৰ মতে চনু সুদে ২০ কোটি টকাৰ অধিক কৰ ফাঁকি দিছে...

আয়কৰ বিভাগৰ (Income Tax Raids) দলটোৱে একেৰাহে চতুৰ্থ দিনৰ বাবে চনু সুদৰ (Sonu Sood) সৈতে সম্পৰ্কিত ২৮ টা গোপন ঠিকনাত একেলগে অভিযান চলাই আছে। আয়কৰ বিভাগৰ মতে, দলটোৱে তদন্তৰ সময়ত প্ৰায় ২০ কোটি টকাৰ কৰ ফাঁকি ধৰা পেলাইছে।

আয়কৰ বিভাগৰ (Income Tax Raids) দলটোৱে একেৰাহে চতুৰ্থ দিনৰ বাবে চনু সুদৰ (Sonu Sood) সৈতে সম্পৰ্কিত ২৮ টা গোপন ঠিকনাত একেলগে অভিযান চলাই আছে। আয়কৰ বিভাগৰ মতে, দলটোৱে তদন্তৰ সময়ত প্ৰায় ২০ কোটি টকাৰ কৰ ফাঁকি ধৰা পেলাইছে।

আয়কৰ বিভাগৰ (Income Tax Raids) দলটোৱে একেৰাহে চতুৰ্থ দিনৰ বাবে চনু সুদৰ (Sonu Sood) সৈতে সম্পৰ্কিত ২৮ টা গোপন ঠিকনাত একেলগে অভিযান চলাই আছে। আয়কৰ বিভাগৰ মতে, দলটোৱে তদন্তৰ সময়ত প্ৰায় ২০ কোটি টকাৰ কৰ ফাঁকি ধৰা পেলাইছে।

  • Share this:
বলীউডৰ অভিনেতা চনু সুদে (Sonu Sood) বহু অসুবিধাৰ সন্মুখীন হোৱা দেখা গৈছে। আয়কৰ বিভাগৰ (Income Tax Raids) দলটোৱে একেৰাহে চতুৰ্থ দিনৰ বাবে চনু সুদৰ (Sonu Sood) সৈতে সম্পৰ্কিত ২৮ টা গোপন ঠিকনাত একেলগে অভিযান চলাই আছে। সূত্ৰই দাবী কৰিছে যে অঞ্চলটোত অভিযানৰ সময়ত বৃহৎ কৰ হেৰফেৰ (Tax Evasion)ৰ এক শক্তিশালী প্ৰমাণ আছে। খবৰ অনুসৰি আয়কৰ বিভাগৰ দলটোৱে মুম্বাই, লক্ষ্ণৌ, কানপুৰ, জয়পুৰ, দিল্লী আৰু গুৰগ্ৰামত একেলগে অভিযান চলাইছিল। আয়কৰ বিভাগৰ মতে, দলটোৱে তদন্তৰ সময়ত প্ৰায় ২০ কোটি টকাৰ কৰ ফাঁকি ধৰা পেলাইছে। অনুসন্ধানৰ সময়ত আয়কৰ বিভাগৰ দলটোৱে নগদ ১ কোটি ৮ লাখ টকা উদ্ধাৰ কৰিছে, আনহাতে ১১ টা লকাৰো ধৰা পৰিছে।

সূত্ৰৰ মতে আয়কৰ বিভাগক অভিযানটোত ডাঙৰ কৰ জালিয়াতিৰ শক্তিশালী প্ৰমাণ দিয়া হৈছে। কৰ প্ৰৱঞ্চনা চনু সুদৰ ব্যক্তিগত ফাইনেঞ্চৰ সৈতে জড়িত। এতিয়ালৈকে পোৱা তথ্য অনুসৰি, চলচ্চিত্ৰৰ পৰা মাচুলৰ ক্ষেত্ৰতো এক ডাঙৰ কৰ ত্ৰুটি হৈছে। ইয়াৰ পিছত, আয়কৰ বিভাগে চনু সুদৰ চেৰিটী ফাউণ্ডেচনৰ একাউণ্টবোৰো পৰীক্ষা কৰি আছে। আয়কৰ বিভাগৰ মতে, অভিনেতাজনে ভুৱা কোম্পানীৰ জৰিয়তে তেওঁৰ হিচাপ বিহীন উপাৰ্জন ৰক্ষা কৰিছে। এতিয়ালৈকে অনুসন্ধানত দলটোৱে ২০ টা ভুৱা এন্ট্ৰী ধৰা পৰিছে।

২১ জুলাই, ২০২০ ৰ পৰা, অভিনেতাজনৰ চেৰিটী প্ৰতিষ্ঠানে অনুদান হিচাপে প্ৰায় ১৮.৯৪ কোটি টকা সংগ্ৰহ কৰিছে, যাৰ ভিতৰত প্ৰায় ১.৯ কোটি টকা কেইবাটাও সাহায্য অভিযানত ব্যয় কৰা হৈছিল আৰু প্ৰায় ১৭ কোটি টকা এতিয়াও পৰি আছে। অনুসন্ধানৰ সময়ত, এয়াও পোৱা গৈছে যে FCRA উলংঘা কৰি চনু সুদৰ চেৰিটী প্ৰতিষ্ঠানত ২.১ কোটি টকা জমা কৰা হৈছে।
Published by:Kokil Sarma
First published: