• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • Air Indiaৰ বিমানত হঠাতে ওলাবলৈ ধৰিলে ধোঁৱা ! নিৰাপদে উদ্ধাৰ কৰা হ'ল বিমানত থকা ১৪৪জন যাত্ৰীক ...

Air Indiaৰ বিমানত হঠাতে ওলাবলৈ ধৰিলে ধোঁৱা ! নিৰাপদে উদ্ধাৰ কৰা হ'ল বিমানত থকা ১৪৪জন যাত্ৰীক ...

বুধবাৰে মাস্কটৰ পৰা কোচিলৈ যোৱা এয়াৰ ইণ্ডিয়াৰ বিমানখনত হঠাতে ধোঁৱা ওলাবলৈ আৰম্ভ কৰে। ধোঁৱা ওলাই অহাৰ পিছত মাস্কট আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় বিমানবন্দৰত বিশৃংখলতাৰ পৰিস্থিতিৰ সৃষ্টি হয়। যাত্ৰীসকলক সুৰক্ষিতভাৱে উলিয়াই অনা হৈছে।

বুধবাৰে মাস্কটৰ পৰা কোচিলৈ যোৱা এয়াৰ ইণ্ডিয়াৰ বিমানখনত হঠাতে ধোঁৱা ওলাবলৈ আৰম্ভ কৰে। ধোঁৱা ওলাই অহাৰ পিছত মাস্কট আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় বিমানবন্দৰত বিশৃংখলতাৰ পৰিস্থিতিৰ সৃষ্টি হয়। যাত্ৰীসকলক সুৰক্ষিতভাৱে উলিয়াই অনা হৈছে।

বুধবাৰে মাস্কটৰ পৰা কোচিলৈ যোৱা এয়াৰ ইণ্ডিয়াৰ বিমানখনত হঠাতে ধোঁৱা ওলাবলৈ আৰম্ভ কৰে। ধোঁৱা ওলাই অহাৰ পিছত মাস্কট আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় বিমানবন্দৰত বিশৃংখলতাৰ পৰিস্থিতিৰ সৃষ্টি হয়। যাত্ৰীসকলক সুৰক্ষিতভাৱে উলিয়াই অনা হৈছে।

  • Share this:
বৰ্তমান, মাস্কট আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় বিমানবন্দৰৰ পৰা এটা ডাঙৰ খবৰ আহি আছে, য'ত বুধবাৰে মাস্কটৰ পৰা কোচিলৈ যোৱা এয়াৰ ইণ্ডিয়াৰ বিমানখনত হঠাতে ধোঁৱা ওলাবলৈ আৰম্ভ কৰে। প্ৰাপ্ত তথ্য অনুসৰি, বিমানখনৰ পৰা ধোঁৱা ওলাই অহাৰ পিছত মাস্কট আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় বিমানবন্দৰত বিশৃংখলতাৰ পৰিস্থিতিৰ সৃষ্টি হৈছিল। যাত্ৰীসকলক সুৰক্ষিতভাৱে উলিয়াই অনা হৈছে। বিষয়াসকলৰ মতে, বিমানখন বুধবাৰে ৰাতিপুৱা কোচিলৈ ৰাওনা হোৱাৰ কথা আছিল কিন্তু তাৰ আগতে বিমানখনৰ পৰা ধোঁৱা ওলোৱা আৰম্ভ হৈছিল।

এয়াৰ ইণ্ডিয়াৰ বিমান IX-442, VT-AXZ বুধবাৰে মাস্কটৰ পৰা কোচিলৈ ৰাওনা হোৱাৰ কথা আছিল। ইফালে, বিমানখনত ধোঁৱা ওলাবলৈ আৰম্ভ কৰে, যাৰ পিছত বিমানবন্দৰত উপস্থিত কৰ্মচাৰীসকলে লৰালৰিকৈ বিমানখনত থকা ১৪৪ জন যাত্ৰী আৰু ৬ জন কৰ্মচাৰীক স্থানান্তৰ কৰে, যাৰ ফলত মানুহৰ জীৱন ৰক্ষা পৰে। অৱশ্যে, ঘটনাটোত কিছু যাত্ৰী আহত হোৱাৰ খবৰ পোৱা গৈছে।

সূত্ৰ অনুসৰি, ইঞ্জিন তেলৰ ফলত জুই লাগিব পাৰে আৰু ধোঁৱা ওলাই আহিব পাৰে। অৱশ্যে, বৰ্তমান এই ক্ষেত্ৰত তদন্ত চলি আছে।
Published by:Kokil Sarma
First published:

শেহতীয়া বাতৰি